پیاز و فواید معجزه‌آسای آن

آیا کلسترول خونتان بالا است یا از نرمی و پوکی استخوان رنج می‌برید و یا از چاقیتان ناراحت هستید و می‌خواهید صاحب پوست، مو و بدن سالم شوید و از نظر جسمی و جنسی، قوی باشید، درمان …

آیا کلسترول خونتان بالا است یا از نرمی و پوکی استخوان رنج می‌برید و یا از چاقیتان ناراحت هستید و می‌خواهید صاحب پوست، مو و بدن سالم شوید و از نظر جسمی و جنسی، قوی باشید، درمان طبیعی و بسیار سادهٔ آن، مصرف کافی پیاز می‌باشد.

شاید بعضی‌ها تصور می‌کنند این همه مزایا و خصوصیت‌ها در پیاز اغراق‌آمیز باشد، ولی مطالعه و بررسی‌های کامل در مورد این گیاه ارزان ولی با خصوصیت‌های عالی همه را شیفتهٔ خود می‌سازد.

در مورد فواید و خصوصیت‌های پیاز، مطالعه‌ها و بررسی‌های جالب از طرف پژوهشگرها در ”مونیخ“ و ”وین“ به‌عمل آمده و به این نتیجه رسیده‌اند که پیاز یکی از مفیدترین و بهترین هدیهٔ طبیعت به انسان می‌باشد.

خلاصهٔ پژوهش‌ها در مورد این گیاه معجزه‌‌آسا به این قرار است:

پرده بسیار نازک موجود در داخل پیاز، فشار خون را کم کرده و سبب کم شدن و یا از بین رفتن انسداد رگ‌های خونی شده، از خطر سکته قلبی و فلج جلوگیری می‌کند.

مواد شیمیائی موجود در پیاز، مانع انعقاد خون در رگ‌ها است.

پیاز مملو از ویتامین‌ها و موادمعدنی بوده، مانع رشد و نمو میکروب‌ها و باکتری‌ها در بدن می‌باشد.

یکی از خاصیت‌های عمدهٔ پیاز، کم کردن کلسترول خون و کنترل آن در بدن می‌باشد.

از خاصیت‌های دیگر پیاز، کم کردن وزن می‌باشد. پژوهشگرها اظهار می‌دارند با استفادهٔ کافی در سه وعده در روز می‌توان هفته‌ای تا یک کیلو وزن را پائین آورد.

با استفادهٔ کافی از پیاز می‌توانید صاحب پوست سالم و شاداب باشید.

پیاز برای بهبود رماتیسم، مفید است.

در تقویت اعصاب و معده، اثر مثبت دارد.

در تقویت قدرت جنسی که بیشتر در خانم‌ها بعد از ۴۵ سالگی و در مردها بعد از ۶۰ سالگی رو به کاهش می‌رود، مؤثر است.

این گیاه بسیار مفید دارای ویتامین‌های A,B و C بوده، از نظر فسفر، ید، سلیس و گوگرد غنی می‌باشد.

این گیاه اثر آنتی‌بیوتیک طبیعی داشته، به هضم غذا هم کمک می‌کند.

پیز مثل هر گل که ضمن زیبائی، خار هم دارد، دارای بوی تندی می‌باشد که بعد از خوردن آن می‌توان با خوردن مقداری جعفری و یا نان و آدامس آن را از بین برد.

دکتر میر فروغ‌الدین فریور