بیماری های روده و راه های معالجه

شایع ترین بیماری های روده، انگل هایی هستند كه از موادغذایی قابل جذب در روده ها و خون انسان تغذیه می كنند. بارزترین علائم و نشانه های ابتلای انسان به بیماریهای انگلی، ضعف، بی …

شایع ترین بیماری های روده، انگل هایی هستند كه از موادغذایی قابل جذب در روده ها و خون انسان تغذیه می كنند. بارزترین علائم و نشانه های ابتلای انسان به بیماریهای انگلی، ضعف، بی حالی، سرگیجه، دیدن كابوس، جاری شدن آب از دهان هنگام خواب، دل درد و كم خونی است.

انگل های بیماری زا معمولاً از گوشت نپخته گاو و گوسفند و یا از طریق اماكن غیربهداشتی و دستشویی های عمومی منتقل می شوند. از سوی دیگر ممكن است آبهای آلوده نیز چنین بیماری ایجاد كند به گفته بسیاری از پزشكان سلامت انسان آلوده به انگل های روده ای در بلندمدت با مشكلات جدی مواجه می شود و از آنجا كه اغلب بیماران مبتلا به انگل ها از وجود بیماری خود بی اطلاع هستند گسترش این بیماری در بدن آنها ممكن است به بیماری های خطرناك داخلی و در نهایت عفونت روده ها منجر شود.

جوشاندن سبزی های خوراكی، طبخ صحیح و مناسب گوشت و نیز استفاده از آب آشامیدنی سالم می تواند خطر ابتلا به بیماری های انگلی را كاهش دهد.