طراحی و رنگ بندی اتاق خواب

اتاق خواب محل زندگی تان باید فضایی راحت و آرام بخش باشد تا لختی بیاسایید. طراحی دكوراسیون و رنگ آمیزی اتاق خواب، نكته ای مهم و اساسی است كه البته متأسفانه در بسیاری از خانه های …

اتاق خواب محل زندگی تان باید فضایی راحت و آرام بخش باشد تا لختی بیاسایید. طراحی دكوراسیون و رنگ آمیزی اتاق خواب، نكته ای مهم و اساسی است كه البته متأسفانه در بسیاری از خانه های هموطنان ما، این نكته ها رعایت نمی شود.زمان طراحی رنگ اتاق خواب ترجیحاً از رنگ های آزار دهنده مثل رنگ های روشن و بیش از حد درخشان، استفاده نكنید. اگر تمایل به این كار ندارید، تلاش كنید در كنار رنگ های شفاف، سایه های مختلفی از رنگ آجری را درنظر بگیرید. تلفیقی از اینها می تواند آرام بخش باشد.رنگ های كرم و نارنجی بهترین رنگ هایی هستند كه برای استفاده در اتاق خواب، توصیه شده است.استفاده از پارچه های ابریشمی و كتان پر از نقش و نگار و نصب تابلوهای منظره و تندیس های تزیینی نیز می تواند در طراحی و رنگ آمیزی دلخواه شما برای داشتن یك اتاق خواب مناسب و آرام بخش، كمك كند.اگر پنجره اتاق خواب شما، پرده هایی بی رنگ و لعاب دارد، حتماً تعویض شان كنید. درست است كه سادگی خود، نوعی صمیمیت و دلپذیری به همراه دارد اما برای اتاق خواب لازم است تا با به كارگیری پرده های پر نقش و طرح، یكنواختی را از بین ببرید.

همچنین تزیین اتاق خواب با مبلمان كوچك، میز توالت همراه با ململ های رنگی و قاب عكس كوچك از اعضای خانواده تان و روكشی رنگی برای تخت، تأثیر بسزایی در آسایش موقع استراحت دارد.از روشنایی نورهای رنگی هم غافل نشوید می توانید با كمترین هزینه، از لامپ های روشنایی رنگی برای تزیین رنگ اتاق خوابتان استفاده كنید. یادتان باشد این لامپ ها نباید رنگ های تند داشته باشند.