جوش‌های ریز و قرمز و تیرگی رنگ پوست یكی از مشكلاتی است كه بسیاری از افراد را به كلینیك‌های زیبایی می‌كشاند. علاوه برماسك‌های طبیعی میوه‌های تابستانی كه كمك شایانی به شفافیت …

جوش‌های ریز و قرمز و تیرگی رنگ پوست یكی از مشكلاتی است كه بسیاری از افراد را به كلینیك‌های زیبایی می‌كشاند. علاوه برماسك‌های طبیعی میوه‌های تابستانی كه كمك شایانی به شفافیت و درخشندگی پوست می‌كنند، «جعفری» نیز ازجمله سبزی‌هایی است كه برای تقویت زیبایی و سلامت پوست مورداستفاده قرار می گیرد.

برای از بین بردن جوش‌های ریز قرمز روی پوست باید نقاط آسیب دیده صورت را صبح و شب با محلول نرم‌كننده جعفری ، شست و شو دهید. برای روشن شدن رنگ پوست چهره نیز شست و شوی صورت با جوشانده نیم گرم یك دسته برگ جعفری در یك چهارم لیتر آب (به مدت یك هفته صبح و شب) مفید است. اگر برگ جوشیده شده جعفری را له كنید و به‌صورت مرهم روی خراش یانقاط آسیب دیده كم عمق پوست قرار دهید، زخم به‌سرعت التیام خواهد یافت. فراموش نكنید برای جلوگیری از بروز جوش‌های قرمز یا تیرگی پوست در مدت درمان، حتی الامكان از خوردن آجیل، ادویه، تنقلات، شیرینی خامه‌ای، سوسیس ، نوشابه‌های گازدار و مواد غذایی آهن‌دار پرهیز كنید. برای جذب بهتر ویتامین‌های جعفری و سایر ماسك‌های طبیعی در پوست، قبل از هر اقدامی، پوست خود را كاملاً تمیز كرده، پوست را ماساژ دهید تا خون سریعتر گردش كند وسپس بامحلول دم كرده، آن را شست و شو دهید.