رفع شوری غذا با 4 روش ساده

شور شدن غذا حتی ممکن است برای آشپزهای حرفه ای هم اتفاق بیافتد و این مساله اصلا نگران کننده نیست. در این مطلب به شما چند راه را معرفی می کنیم که می تواند شوری غذاهای تان را از بین ببرد

به جرات می توان آشپزی را دید که به رغم تجربه و دقت در آشپزی گاهی در افزودن نمک به غذا اشتباه نکرده باشد. این مساله به خصوص در مهمانی ها دردساز می شود، اما با 4 ترفند ساده می توانید این اشتباه آشپزی را جبران کنید.

رفع شوری غذا با استفاده از سیب زمینی
رفع شوری غذا,روش های از بین بردن شوری غذا,ترفندهای رفع شوری غذا,رفع شوری غذا با استفاده از سیب زمینی

یک سیب زمینی را پوست بگیرید و به دو نیم تقسیم کنید و در غذای در حال جوش بیندازید. سیب زمینی نمک را جذب می کند، پس از پخت آن را از غذا بیرون بیاورید. اگر تمایلی به طعم سیب زمینی در غذا ندارید، می توانید از تکه ای نان خشک استفاده کنید.

رفع شوری غذا با استفاده از قند

یک حبه قند را در قاشقی بگذارید. قاشق را آرام در قابلمه غذای مایع طوری بگذارید که قند در غذا حل نشود. پس از چند لحظه قاشق و قند را بردارید.

رفع شوری غذا با استفاده از میوه
رفع شوری غذا,روشهای از بین بردن شوری غذا,ترفندهای از بین بردن شوری غذارفع شوری غذا با استفاده از میوه

برای بعضی غذاها مانند خوراک گوشت و سبزی ها می توانید از میوه ها برای کاهش طعم شوری غذا کمک بگیرید. به طور مثال، چند تکه سیب یا آناناس انتخاب خوبی خواهد بود.

رفع شوری غذا با استفاده از خامه

اگر سبزی های بخارپز شما شور شده اند، می توانید آنها را در مقداری مخلوط آب جوش و خامه بریزید تا کمی از نمکشان کم شود. البته می توانید آنها را با خامه هم سرو کنید، گرچه کمی کالری غذا را بیشتر می کنند.