سوپ لیمو و گشنیز

سوپ لیمو و گشنیز یکی از انواع سوپ های رژیمی و بسیار مقوی است که معمولاً توسط اکثر پزشکان برای دوره رژیم به افراد توصیه می شود.

سوپ لیمو و گشنیز یکی از انواع سوپ های رژیمی و بسیار مقوی است که معمولاً توسط اکثر پزشکان برای دوره رژیم به افراد توصیه می شود. این سوپ خوشمزه و سالم با ترکیب سبزیجات تهیه شده و با دارا بودن انواع مواد معدنی مغذی، نیاز بدن را به تمام ویتامین ها و مواد ضروری لازمه تامین می کند. به همین دلیل این سوپ هم به خاطر طعم و عطر لذیذ و خوشمزه اش و هم به خاطر مقوی و سالم بودن طرفداران بسیاری دارد.

سوپ لیمو و گشنیز نیز به خاطر دارا بودن ویتامین C دلیل خوبی برای رفع سرماخوردگی و تسکین سرفه های بیماران می باشد. در واقع این سوپ عالی و خوشمزه یک غذای غنی از ویتامین ث می باشد که باعث افزایش ایمنی بدن و درمان بیماری ها خواهد شد.

می توانید از این سوپ هم به عنوان پیش غذای خوشمزه و محبوب وعده های غذایی خود استفاده کنید و هم به عنوان شام در وعده اصلی میل کنید. وجود انواع مواد مغذی و سالم در این سوپ سبزیجات یک وعده اصلی و سبک برای شام محسوب خواهد شد.

از دیگر انواع سوپ های خوشمزه و مقوی می توان به سوپ کلم بروکلی، سوپ بادام زمینی، سوپ عدس، سوپ دلمه، سوپ انار، سوپ مرغ و سبزیجات، سوپ هویج و سوپ سبزیجات رژیمی اشاره کرد.

مواد لازم

گشنیز خرد شده: نصف فنجان
آب لیمو: ۱ قاشق غذاخوری
کلم خرد شده: نصف فنجان
هویج متوسط: ۱ عدد
سیر: ۲ حبه
چیلی سبز: ۲ قاشق غذاخوری
پیاز متوسط: ۱ عدد
روغن: ۲ قاشق غذاخوری
استاک سبزیجات: ۲٫۵ فنجان
آرد ذرت: ۱ قاشق غذاخوری
نمک و زردچوبه: به میزان لازم


مراحل پخت

۱. چیلی و سیر را خرد کنید و با کمی روغن در قابلمه تفت دهید.

۲. سپس پیاز خرد شده را نیز به ظرف اضافه کنید و سرخ کنید.

۳. کلم و هویج ها را نیز خرد کنید و به مواد اضافه کنید.

۴. آرد ذرت را در یک ظرف جداگانه با کمی آب مخلوط کنید.

۵. سپس استاک سبزیجات، آب لیمو، ادویه جات و مخلوط آب و آرد را نیز به قابلمه اضافه و مواد را خوب مخلوط کنید.

۶. بعد از ۵ دقیقه گشنیز خرد شده را به ظرف اضافه کنید و بعد از یک دقیقه حرارت خاموش کنید.