با خوردن این ۵ نوشیدنی در ماه رمضان تشنه نمی شوید

یکی از سختی های روزه گرفتن احساس عطش و تشنگی است؛ به خصوص وقتی که بیرون از خانه و سرکار باشیم.

یکی از سختی های روزه گرفتن احساس عطش و تشنگی است؛ به خصوص وقتی که بیرون از خانه و سرکار باشیم. هرچند ماه رمضان امسال به سختی سال های قبل نیست و گرمای هوا اذیت کننده نیست، اما به هرحال باید از افطار تا سحر را با انواع نوشیدنی ها سر کنیم تا هم از شر تشنگی در طول روز خلاص شویم هم به فکر سلامتمان باشیم. ما در این مطلب ۵ نوشیدنی را معرفی می کنیم که با خوردن آن ها دیگر احساس عطش نخواهید کرد.

۱. شربت خاکشیر و آبلیمو


ابتدا خاکشیر را بشویید و سپس با آبلیموی تازه و کمی شکر مخلوط کنید. شربت آماده است و می توانید از افطار تا سحر آن را میل کنید. اگر دوست داشتید می توانید تخم شربتی هم به این مخلوط اضافه کنید و اگر علاقه ای به لیمو ندارید، کمی عرق بیدمشک یا گلاب به شربت اضافه کنید.

۲. شربت گلاب

مقداری گلاب را با آب مخلوط کنید و این شربت را بنوشید. برای معالجه اشخاص گرمازده، بهترین راه خوراندن گلاب همراه با مقداری یخ است، به قدری که باعث استفراغ شده و صفرا را خارج کند. نوشیدن گلاب خنک، گرمی درون را از بین می برد و بدن را تقویت می کند. بوییدن گلاب برای تقویت قلب و رفع بیهوشی و تقویت حواس باطنی مفید است.

۳. شربت خیار و سکنجبین

تعدادی خیار را رنده کنید، کمی سکنجبین داخل لیوان بریزید، خیار های رنده شده را به آن اضافه کنید و سپس آب و لیموترش بریزید. این شربت هم خنک تان می کند، هم تشنگی را رفع می کند و هم از طعم جذابی که دارد لذت می برید.

۴. شربت بیدمشک

عرق بیدمشک را با مقداری آب مخلوط کنید و معجزه آن را ببینید؛ بی شک تفاوت اش را با روز هایی که آن را نخورده بودید خواهید دید.

۵. شربت آبلیمو

آبلیمو، شکر و آب؛ با همین ترکیب ساده می توانید آب زیادی در بدنتان ذخیره و از عطش زیاد در طول روز پیشگیری کنید.