با مصرف این میوه «سرطان» را از خود دور کنید

نتایج یک بررسی جدید بیانگر آن است که مصرف غذا های غنی از فلاونوئید به میزان قابل توجهی ریسک بروز بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد.

دانشمندان دانشگاه ادیث کوان رژیم غذایی بیش از ۵۳ هزار نفر را تحت بررسی قرار دادند و در نهایت دریافتند، خوردن ۵۰۰ میلی گرم آنتی اکسیدان به نام فلاونوئید ها در روز خطر مرگ را کاهش می دهد.

فلاوونوئید ها اثرات آنتی اکسیدانی دارند و بدن را در برابر بیشتر بیماری های مزمن محافظت می کنند؛ افزایش مصرف میوه ها و سبزیجات سرشار از فلاونوئید مثل سیب، پرتقال، گلابی، انواع توت ها و پیاز بدن افراد را در برابر بیماری های سخت حفظ می کند.

گفته می شود فلاونوئید ها رگ های خونی را سالم نگه می دارند و التهاب را مهار می کنند که هم به سلامت قلب و هم به سرطان ارتباط دارد.

محققان دانشگاه ادیث کوان که یک دانشگاه عمومی واقع در شهر پرث ایالت استرالیای غربی است در پژوهش اخیر خود متوجه شدند، خوردن سیب، پرتقال، بخشی از کلم بروکلی و مشتی از زغال اخته برای سلامت افراد ضروری است.

نیکولا بوندوننو، نویسنده اصلی این پژوهش گفت: این یافته ها مهم هستند، زیرا داده های به دست آمده افراد را با تشویق به مصرف غذا های غنی از فلاونوئید به میزان قابل توجهی از بیماری های قلبی و سرطان در امان نگه می دارد».

محققان در ژورنال Nature Communications نوشتند که در سال ۲۰۱۳ بیش از ۷.۸ میلیون نفر در دنیا به دلیل داشتن میوه و سبزیجات کمتر از ۸۰۰ گرم در روز دچار مرگ زودرس شدند.

آمار ها نشان می دهد بیماری های قلبی به طور خاص مسئول یک چهارم کلیه مرگ و میر ها در انگلیس و ایالات متحده است.