بهترین روش درمان سلولیت | علت سلولیت در خانم های لاغر

سلولیت یک مشکل پوستی رایج در بین خانم هاست که گاهی موروثی است و گاهی بر اثر عادت های اشتباه در بین خنم ها بروز می کند که در ادامه به نکات مهمی در این باره اشاره می شود

قبل از بیان راه های درمان سلولیت، خوب است بدانید سلولیت به تجمع بد شکل چربی هایی گفته می شود که در سوخت و ساز آن ها اختلال ایجاد می شود و این چربی ها همراه با مواد سمی زیر پوست رسوب می کنند.

در ادامه چند نکته مهم را که باعث ایجاد سلولیت به خصوص در خانم ها می شود، می خوانید که شما با انجام دادن یا ندادن این موارد می توانید از ایجاد سلولیت جلوگیری یا آن را درمان کنید :

نداشتن تحرک و ورزش نکردن
وراث
نوشیدن آب ناکافی
خوردن غذاهای چرب و ناسالم
مصرف دخانیات
کاهش یا افزایش ناگهانی وزن
جریان ناکافی خون در ناحیه زیر پوست
پیروی از رژیم غذایی غلط به منظور لاغر شدن

درمان سلولیت، راه های بسیاری دارد اما بهترین راه تغذیه و تمرین همراه با ماساژ است . شما خواننده محترم می توانید روزانه به مدت ۱۰ دقیقه بدن خود را با کرم های ضد سلولیت ماساژ دهید. این کار شما سیستم لنفاوی را به جریان می اندازد.

درخصوص تغذیه توصیه می شود تغذیه خوب و سالمی داشته باشید و بدنتان را از سموم پاک سازی کنید. به این منظور می توانید از آب میوه های طبیعی برای پاک سازی بدن استفاده کنید.

در روند اصلاح رژیم غذایی تان حتما مصرف غذاهای پرچرب ، آماده، حاوی نگهدارنده و غذاهای شیرین مانند شکر تصفیه شده را کاهش دهید. در رژیم غذایی می توانید آنتی اکسیدان مصرف کنید، به این منظور میوه جات (شاخص گلایسمی پایین و دارای مقادیر بسیار فیبر و مواد معدنی) و سبزیجات را در غذای خود افزایش دهید.

فراموش نکنید دخانیات را ترک کنید تا متابولیسم بدن به حالت اولیه بازگردد و سطوح آنزیم ها و هورمون ها که باعث تشدید سلولیت می شوند، به حالت طبیعی برگردند.

از ورزش غافل نشوید و حتما تمرینات هوازی ( ایروبیک ، پیاده روی و...) را در کنار تمرینات مقاومتی (تی آر ایکس، بدنسازی ، بادی پامپ و...) انجام دهید. بهترین حالت تمرینی هم سه جلسه در هفته به مدت ۶۰ دقیقه با شدت ۶۵تا 75 درصد است.


چند ماده غذایی مفید برای رفع سلولیت


انواع توت ها
پرتقال
رازیانه
گوجه فرنگی
اسفناج
کلم بروکلی
گشنیز
جعفری
هویج
فلفل سیاه
زردچوبه
ماهی
روغن زیتون