آلرژی بهاره با این 7 خوراکی بدتر می شود

آلرژی یک بیماری اسرار آمیز است ولی می توانید با اجتناب از مصرف خوراکی هایی که با شما سازگار نیست، علایمش را به حداقل برسانید

فصل بهار از راه رسیده و تمام افرادی که آلرژی فصلی دارند می دانند که فصل بهار اوج وجود گرده گل ها در هواست که باعث آبریزش چشم، بینی و سایر علایم ناخوشایند آلرژی می شوند

آلرژی یک بیماری اسرار آمیز است ولی می توانید با اجتناب از مصرف خوراکی هایی که با شما سازگار نیست، علایمش را به حداقل برسانید. خوراکی های خاصی هستند که باعث ایجاد واکنش های الرژی در برخی افراد می شوند.

اگر شما هم دچار آلرژی فصلی هستید برای این که اطمینان حاصل کنید این مشکل به خصوص در فصل بهار شما را کمتر آزار دهد از مصرف خوراکی هایی که در ادامه معرفی میکنیم باید اجتاب کنید.

احتمال این که به تمام این خوراکی ها آلرژی داشته باشید بسیار کم است ولی باید تمامشان را کنار بگذارید و بعد از بهبود علایم آلرژی یکی یکی امتحانشان کنید تا متوجه شوید کدامیک علایم آلرژی شما را تشدید می کند.


میوه های هسته دار و استوایی آلرژی زا

مراقب باشید شما ممکن است به برخی از میوه های هسته دار مانند زردآلو، سیب، آلو، گیلاس و هلو یا حتی گوجه فرنگی و انگور و خربزه و انجیر آلرژی داشته باشید به علاوه برخی از میوه های استوایی مانند کیوی و آناناس میتواند آلرژی بهاره شما را تشدید کند.


سبزیجات خاص آلرژی زا

آب کرفس بسیار پرطرفدار است ولی ممکن است برای شما حساسیت زاد باشد بنابراین بهتر است در مصرف آن تجدید نظر کنید. علاوه بر آن ، هویج، کدو سبز، فلفل تند ، بادنجان و فلفل دلمه و حتی سرکه انگور هم می تواند آلرژی زا باشد.


سبزیجات تازه آلرژی زا

سیر، جعفری و گشنیز جزو سبزیجات الرژی زا هستند.


حبوبات آلرژی زا

بادام زمینی و سویا می توانند باعث خارش دهان شوند که نشان دهنده حساسیت غذایی است.


آجیل ها

بادام ، فندق و گردو هم می توانند در شما ایجاد حساسیت کنند.


مواد خوراکی بدون گرده

برخی خوراکی ها بدون گرده هستند ولی آلرژی بهاری را تشدید می کنند. به خصوص نوشیدنی های الکلی که حاوی هیستامین ( ماده شیمیایی آلرژی زا ) هستند. این نوشیدننی ها گاهی حاوی سولفیت هستند که می تواند منجر به آبریزش بینی در افرادی آلرژیک شود.

خوراکی های تند هم منجر به پر شدن حفرات بینی و آبریزش خواهند شد.