غذاهایی که عامل مرگ هستند!

در این مطلب برای شما از غذاهایی که شاید شما به طور روزانه مصرف می کنید و از خطرات آن ناآگاهید صحبت خواهیم کرد. حتی ممکن است شما جزو جهانگردانی باشید که علاقه مندند غذاهای جدید را امتحان کنند، پس بسیار مراقب باشید.

کنسرو ماهی تن از غذاهای خطرناک دنیا:

آلودگی آب به وسیله فاضلاب های صنعتی باعث شده است بیماری های ناشی از متیل جیوه (از جمله بیماری نارسایی رشد در کودکان) افزایش پیدا کند. به همین دلیل است که فیله و کنسرو ماهی هایی مانند ماهی تن در فهرست غذایی بزرگسالان باید با رعایت احتیاط گنجانده شود و در منوی غذای کودکان به هیچ وجه نباید جای گیرد. علاوه بر این عوامل بیماری زایی مانند اسکومبروتروکسین که ناشی از شرایط نگهداری بد ماهی پس از صید است، می تواند مشکلات متعددی را برای مصرف کنندگان ایجاد کند.

مسمومیت با مصرف این ماهی ها که بخش هایی از بافت آن ها فاسد شده به دلیل تولید حجم بالایی از هیستامین که در بدن ماهی ایجاد شده است، اغلب با حساسیت غذایی به آن اشتباه گرفته می شود. علایم این مسمومیت که دومین مسمومیت بزرگ غذایی ناشی از مصرف آبزیان در سطح جهان است، می تواند شامل سردرد، اسهال و حتی در مواردی از دست دادن بینایی باشد.این دلالیل این ماده را جزو غذاهای خطرناک ما می گذارد.

صدف خوراکی از غذاهای خطرناک دنیا:

اگر از آن دسته آدم هایی هستید که سلامت غذا برایتان اهمیت بسیاری دارد، بهتر است برای همیشه دور صدف خوراکی خام را خط بکشید. سازمان غذا داروی آمریکا (FDA) این ماده غذایی را به دلیل مسمومیت های بسیاری که تاکنون ایجاد کرده و همچنین تعداد قربانیان مصرف آن، جزو غذاهای خطرناک روی زمین اعلام کرده است. در میان میکروارگانیسم هایی که می توانند با مصرف صدف خام فرد را دچار مشکلات حاد در دستگاه گوارش کنند، نورو ویروس و ویبریو اهمیت بیشتری دارد. نورو ویروس می تواند عامل التهاب ویروسی معده و روده در فرد باشد و ویبریو که نمونه هایی از آن عامل وباست، فرد را دچار تب، شوک عفونی، ضایعات پوستی و در بعضی موارد حتی مبتلا به عفونت خونی مرگبار خواهد کرد.

خوراک هشت پا از غذاهای خطرناک دنیا:

بازوی بچه هشت پا ها چیزی نیست که در فهرست غذایی کشورهای متعدد بتوانید آن را پیدا کنید، بویژه اگر قرار باشد زنده زنده سرو شود! این غذا که به صورت خام و همراه با روغن کنجد و دانه های آن در رستوران های کره عرضه می شود و مشتریان بسیاری دارد، می تواند تهدیدی جدی برای کسانی باشد که به خوردن بازوهای زنده ای که هنوز تقلا می کنند علاقه مندند. بادکش های روی این بازو ها که هنوز مشغول مکش هستند، می تواند به بخش های داخلی گلوی فرد بچسبد و او را خفه کند. شاید بهترین راه برای اجتناب از خفه شدن به وسیله این غذا ۱۰۰ بار جویدن آن پیش از قورت دادن و البته با دهان پر حرف نزدن باشد! خوراک هشت پا جزو فهرست غذاهای خطرناک است.

قارچ ها از غذاهای خطرناک دنیا:

جست و جوی قارچ های خوراکی و چشیدن طعم خوب آن ها در توسکانی که می تواند تعطیلات خوبی را برای گردشگران رقم بزند، گاهی بسیار خطرناک است و می تواند به تشنج، توهم و حتی مرگ منتهی شود. این قارچ ها که گونه های بسیار نزدیک قارچ های خوراکی هستند و اغلب اسامی هشداردهنده ای مانند «کلاه مرگ» دارند، دارای ترکیبات توهم زا یا ترکیبات سمی هستند که می توانند با ممانعت از عملکرد انتقال دهنده های عصبی مانند GABA یک تعطیلات خوب را (اگر فرد شانس زنده ماندن داشته باشد) به یکی از بد ترین خاطرات زندگی او تبدیل کنند. ساده ترین راه اجتناب از چنین اتفاقاتی این است که دقیقا بدانید دارید دنبال کدام قارچ می گردید تا یکی از غذاهای خطرناک جهان را مصرف نکنید.