چگونه یک محیط کاری لذت بخش داشته باشیم؟

چگونه یک محیط کاری لذت بخش داشته باشیم؟ | محیطط کار محلی است که ن تنها خانه ی دوم نیست بلکه خانه ی اول نیز محسوب می شود زیرا بیشتر زمان روزمان را در محیط کار می گذرانیم که...

۳۰ دقیقه را در هر روز به ایده پردازی خلاقانه اختصاص دهید : اگر در محل کارتان دچار چنین حالاتی شدید و حس کردید که در آنجا انرژی کافی وجود ندارد، از سر جایتان بلند شوید و از ذهن خود کار بکشید و بکوشید تا ایده های خلاقانه ای را در ذهن خود بپرورانید.در این حالت کار کردن برای همه لذت بخش تر خواهد بود و دستیابی به اهداف نیز آسان تر.هر روز یکی از مشکلات آزاردهنده خود را حل کنید:حل کردن تنها یکی از مشکلات مزمن کاری در هر روز می تواند شادی و انرژی فوق العاده ای به همه کارکنان بدهد. این فضای مثبت و سازنده را می توان با یک جشن کوچک با شرکت همه اعضای گروه و سرو یک نوشیدنی تکمیل کرد.به یاد داشته باشید که «هر کس را بهر کاری ساختند»: افراد هنگامی اوج بهره وری را از خود بروز می دهند که همان کاری را انجام دهند که برایش ساخته شده و به آن علاقه مندند. پس همیشه از اعضای تیم خود بپرسید که کدام بخش از یک پروژه را می توانند بهتر انجام دهند.
طالب شادی در کار باشید: نگرشی که افراد نسبت به کارشان دارند تاثیر بسزایی در شکل گیری احساس شان در محل کار دارد. پس گفت وگوی درونی مثبت درباره کاری که انجام می دهیم می تواند تاثیر بسزایی در بهبود عملکردمان داشته باشد..پرتکاپو و پویا باشید: کار کردن پیوسته و پرتکاپو اما با ریتم آرام نه تنها فرد را خسته نمی کند، بلکه به او احساس مفید و سرزنده بودن در محیط کار می دهد و در این حالت، ساعات طولانی کاری به گونه ای برای فرد سپری می شود که گویی فقط چند دقیقه گذشته است.همیشه به دنبال یادگیری باشید: یادگرفتن چیزهای جدید در محل کار و به چالش کشیدن دانسته ها و آموزه های قبلی می تواند به افراد احساس سرزندگی و تحریک دهد به ویژه زمانی که بتوان آموخته های جدید را بلافاصله مورد استفاده قرار داد.
به دیگران توجه و از آنها ستایش کنید: اینکه به دیگران کمک کنید تا روز کاری بهتری داشته باشند برای شما نیز بسیار خوب و سازنده است. پس اگر هر کدام از همکاران، مافوق ها و زیردستان تان در حال انجام کاری مهم است یا دستاورد فوق العاده ای داشته است، نظر مثبت تان را درباره آن بیان کنید.به دنبال انجام کارهای پرانرژی و مطلوب تان باشید: همیشه آن کاری را انجام دهید که عاشقش هستید. به هر کاری که علاقه دارید بپردازید و از آن نهایت لذت را ببرید.نقش فردی خود برای شادتر کردن محل کارتان را ایفا کنید: حتی اگر در یک محیط کاری خشک و بی روح کار می کنید باز هم ناامید نباشید و به نوبه خود برای بهتر شدن شرایط گام بردارید. برای این کار از یک لبخند ساده و انرژی مثبت دادن به دیگران شروع کنید.