چگونه بفهمیم چند سال بیمه داریم؟ | چگونه سابقه بیمه خود را در بیاوریم؟

چگونه بفهمیم چند سال بیمه داریم؟ | تا چند سال گذشته برای اطلاع از سوابق بیمه تان باید بطور حضوری به اداره بیمه مورد نظر مراجع می کردید.اما الان به کمک اینترنت به راحتی می توانید سوابق بیمه خودتان را ببینید.

دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی دغدغه ی کارگران، کارمندان و بازنشستگانی است که توسط این سازمان بیمه شده اند. از چند سال قبل روند مراجعه ی حضوری برای دریافت سوابق بیمه ی تامین اجتماعی، به مراجعه غیر حضوری و دریافت سوابق بیمه از طریق اینترنت تبدیل شده است.
قبل از اینکه به سامانه ی سوابق بیمه ی تامین اجتماعی وارد شوید باید «کد ملی» و «شماره بیمه» خود را به همراه داشته باشید.
برای ورود به سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی باید آدرس اینترنتی (http://www.tamin.ir/savabegh) را در قسمت URL مرورگر اینترنت خود وارد کرده یا بر روی لینک آن کلیک کنید.
پس از ورود به این سامانه، صفحه ی زیر به شما نمایش داده می شود که باید در آن «کدملی» و «شماره بیمه» را وارد کنید و در صورتی که رمز خود را عوض نکرده اید در قسمت کلمه عبور، سریال شناسنامه خود را که یک عدد ۶ رقمی است و رنگ آن قرمز است وارد کنید. (شماره بیمه در دفترچه ی بیمه یا پرونده بیمه شما نوشته شده است)
پس از ورود اطلاعات باید «کد امنیتی» داخل تصویر بالای دکمه «مشاهده ی سوابق» را وارد کرده و پس از آن دکمه ی «مشاهده ی سوابق» را کلیک کنید.
حالا صفحه ای برایتان نمایش داده می شود و شما می توانید در آن سوابق بیمه ی تامین اجتماعی خود را مشاهده کنید.

منبع: زومیت