آرمان گرایی در انتخاب همسر آینده ممنوع! / واقع بینی رمز خوشبختی است

نحوه انتخاب معیار برخی خانم ها برای ازدواج نه تنها موجب خوشبختی نمی شود بلکه ممکن است آسیب هایی را برای فرد به همراه داشته باشد.

علی آزاد روانشناس و استاد دانشگاه اظهار کرد: گاهی برخی خانم ها در تصمیم گیری برای ازدواج دچار اشتباهاتی می شوند که ممکن است باعث از دست دادن فرصت های مناسب و به تأخیر افتادن ازدواج آن ها شود، یکی از این موارد تمرکز روی نکات منفی فرد است که باعث ایجاد احساسات منفی می شود.

وی در ادامه تأکید کرد:از سوی دیگر، ایثار،فداکاری و یا دلسوزی بیش از حد نسبت به دیگران، که باعث نادیده گرفتن خواسته ها و ارزش های خود فرد شود هم یکی از موارد اختلال در تصمیم گیری محسوب می شود.

آزاد تصریح کرد: برخی از خانم ها داشتن شغل مناسب و یا تحصیلات بالای خود را دلیلی دانسته که از موضع بالا به دیگران نگاه کنند که این طرز فکر باعث ایجاد سد بزرگی در رسیدن به خوشبختی و انتخاب درست آن ها می شود.

وی افزود: یکی دیگر از اشتباهات رایج برخی خانم ها در برخورد با خواستگار این است که انتظار دارند فرد، ایده آل و عاری از هر گونه عیب باشد در صورتی که چنین توقعی کاملأ غیر منطقی است.

آزاد خاطر نشان کرد:فرهنگ و اخلاق مشترک را در انتخاب همسر آینده لحاظ کنید و از آرمان گرایی بیش از حد برای زندگی آینده اجتناب کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان