پردرآمدترین و کم استرس ترین شغلهای دنیا را بشناسید

اگر بدنبال شغلی با درآمد بالا و محیط کاری راحت و کم استرس هستید، شرکت Payscale چندین گزینه را با ذکر درآمد سالیانه، و درصد کم استرس بودن آن به شما معرفی می کند.

متوسط درآمد این مشاغل ۱۰۰ هزار دلار در سال است. این مشاغل عبارتند از:

_ مهندسی مخزن ( از زیرشاخه های مهندسی نفت ) : ۱۳۶ هزار دلار درآمد سالیانه، ۶۶% آسودگی خاطر
مهندسی مخزن مطالعات مدلسازی به منظور تشخیص ارزش اکتشاف محصول در مناطق نفتخیز است. افراد این مشاغل حوزه های نفتی را شناسایی کرده و ارزش یا ریسک اقتصادی پروژه های بزرگ را بررسی می کنند.

_ مهندسی نفت: ۱۳۰هزار دلار، ۵۹%
وظیفه این افراد یافتن کارآمدترین راهکار ها برای به حداکثر رساندن استخراج فرآورده های نفتی است. و همچنین طراحی و گسترش ابزارهای جدید برای استخراج سوخت های فسیلی است.

_ وکیل ثبت اختراع (Patent attorney): صد و چهل و شش هزار دلار، ۵۴%
وکیل ثبت اختراع از حقوق فکری و مالکیت معنوی سازمان ها حمایت می کند.

_ متخصص داده ها، فناوری اطلاعات (Data Scientist, IT) ، صد و سیزده هزار دلار، ۵۹%
متخصص داده ها فردی است که حجم انبوهی از داده ها را بررسی و مدیریت می کند. به نسبت افزایش رو به رشد داده ها، تقاضا و نیاز به این مشاغل و مهارت ها نیز افزوده می شود.

_ ژئوفیزیک دان (Geophysicist): صد و پنج هزار دلار، ۵۶%
ژئوفیزیک از شاخه های علوم زمین است. و ژئو فیزیک دان فرم زمین و چگونگی حرکت لایه ها و بخش های مختلف آن را مطالعه و بررسی می کند.

_ محقق تجربه کاری (User Experience Researcher): نود و نه هزار دلار، ۶۲%
محقق تجربه کاری نگرش، رفتار و نحوه استفاده یک کاربر اینترنتی در استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس خاص را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد.

_ مَرگَر (Actuary): نود و هشت هزار دلار، ۶۳%
مرگر ها هزینه های مخاطره (در تجارت، فعالیت های اقتصادی و مالی، بیمه و بانک) را محاسبه می کنند. مرگر ها با محاسبات ریاضی، احتمال وقوع رخدادهای مختلف و نتایج مالی آنها رابررسی کرده و سعی در به حداقل رساندن زیان و هزینه دارند. مهارت آماری و ریاضیات در این شغل ضروری است.

_ مدیر مهندسی نرم افزار (Principal Software Engineer): صد و پانزده هزار دلار، ۴۸%