چیز کیک موز

چیزکیک یک ترکیب فوق‌العاده از کیک، پنیر خامه‌ای و خامه است که شاید عمر آن کمتر از ۲۰۰ سال باشد اما طرفداران پر و پاقرصی در سرتاسر دنیا دست و پا کرده است. چیزکیک موز را در خانه بپزید …

چیزکیک یک ترکیب فوق‌العاده از کیک، پنیر خامه‌ای و خامه است که شاید عمر آن کمتر از ۲۰۰ سال باشد اما طرفداران پر و پاقرصی در سرتاسر دنیا دست و پا کرده است. چیزکیک موز را در خانه بپزید و از طعم خوب آن لذت ببرید.

مواد لازم:

موز خرد شده ۲ عدد

پنیر خامه‌ای ۱ بسته

شربت کمپوت آناناس ۱فنجان

کیک ساده شیری یک عدد

خامه ۱ بسته

گردوی خرد شده ۱ قاشق

شکر دو قاشق

طرز تهیه:

قبل از هر چیز یک کیک شیری ساده به ضخامت ۳سانتی‌متر آماده کرده و آن را در دمای بیرون خنک کنید. سپس در یک کاسه، موزها را با ۲ قاشق غذاخوری آب کمپوت آناناس مخلوط کنید.

اجازه دهید چند دقیقه‌ای موزها با شربت آناناس نرم شوند. بعد، موزها را در آبکش ریخته و اجازه دهید شربت آناناس از آنها جدا شود. بعد، موزها را ته ظرف کیک‌پزی بچینید. در یک کاسه بزرگ یک‌سوم از پنیر خامه ای را با باقیمانده شربت آناناس مخلوط کرده و هم بزنید. این مخلوط را به مدت ۱۰ دقیقه در یخچال بگذارید و بعد، روی موزهای داخل سینی کیک پزی اضافه کنید.

روی آن را با فویل بپوشانید و در یخچال بگذارید تا کاملاً سفت شود. خامه را با پنیر خامه‌ای باقیمانده و دو قاشق شکر با همزن بزنید تا حدی که سفت شود. بعد آن را با گردوی خرد شده مخلوط کرده و در یخچال بگذارید. نیم ساعت بعد، این مخلوط را روی موزها بریزید و در نهایت کیک را روی مواد بگذارید و با دست کمی فشار دهید. سپس قالب را برگردانید و دور چیز کیک را تزئین کنید.