کیف و کفش باغ سپهسالار

مغازه‌های محدوده باغ سپهسالار در خیابان صف، نزدیک جمهوری، محل مناسبی است برای تهیه کیف و کفش زنانه و مردانه با تنوعات، طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت (از رسمی تا ورزشی یا حتی گاه …

مغازه‌های محدوده باغ سپهسالار در خیابان صف، نزدیک جمهوری، محل مناسبی است برای تهیه کیف و کفش زنانه و مردانه با تنوعات، طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت (از رسمی تا ورزشی یا حتی گاه فانتزی) اما بسته به نوع دوخت، مصالح و کیفیتشان با قیمت‌هایی اگرچه پرفاصله، اغلب مناسب‌تر از هر جای دیگر است.

دلیلش هم این است که برخی تولیدکنندگان کفش‌ها خود در همان منطقه‌اند یا حتی برخی فروشگاه‌ها در واقع زیر نظر تولیدکننده و بخش فروش آن هستند. بنابراین عجیب نیست با حذف واسطه و ارائه مستقیم کالا به مشتریان، خرید از چنین جایی ذهن بسیاری از مردم بخصوص خانم‌ها را به خود جلب کند و گام‌هایشان را برای خرید به سوی خود بکشاند. در میان مغازه‌ها و فروشگاه‌های سپهسالار، تولیدات وارداتی یا خارجی هم یافت می‌شود و از قضا میان آنها، حتی مواردی را می‌توان دید که به گفته برخی خریداران عین آن در مناطق بالای شهر یا مراکز لوکس خرید با قیمتی بسی بالاتر عرضه می‌شود.

اگر برای خرید به آنجا می‌روید یادتان باشد ممکن است برای پیدا‌کردن توقفگاه خودرو دچار مشکل شوید. البته در این محدوده پارکینگ‌های خصوصی متعددی هست که جز مواقع خرید همگانی (نزدیک سال نو و...) معمولا کار را راحت می‌کند.

یادتان باشد اگر کفش مناسب خود را در این محدوده پیدا نکردید ـ که البته کمتر پیش می‌آید ـ راسته دیگری نزدیک ایستگاه متروی دروازه دولت هم هست که در آن از کیف‌ها و کفش‌های ورنی تا چرم و از دست‌دوزهای محکم تا محصولاتی با کیفیت کمتر، حتی کمربند، دستکش و کیف پول را می‌توان به پا کرد یا روی شانه انداخت یا خرید و به خانه بازگشت.