نگاهی به بهترین مقاصد گردشگری زیرآبی دنیا

چهار مقصد گردشگری در چهار کشور جهان در صدر مقاصد برتر گردشگری زیرآبی قرار دارند.
چهار مقصد گردشگری در چهار کشور جهان که هریک از آنها نوعی شاهکار معماری به شمار می‌روند، طی …

چهار مقصد گردشگری در چهار کشور جهان در صدر مقاصد برتر گردشگری زیرآبی قرار دارند.

چهار مقصد گردشگری در چهار کشور جهان که هریک از آنها نوعی شاهکار معماری به شمار می‌روند، طی سال‌های اخیر به یکی از مقاصد برتر گردشگری چهار کشور مالدیو، فیجی، آمریکا و سوئد تبدیل شده و بخشی از گردشگران این کشورها را به خود اختصاص داده‌اند.

«هتل کنراد» ـ مالدیو

سوئیت‌های «هتل کنراد» در سواحل کشور مالدیو یکی از گزینه‌های سپری کردن یک ماه عسل رویایی برای زوج‌هایی است که توانایی پرداخت هزینه سنگین اقامت در این هتل منحصر به فرد را دارند. با اقامت در هتل کنراد و صرف غذا در رستوران آن که در عمق ۲۰ تا ۲۵ متری قرار گرفته، می‌توان از حیات دریایی نادر سواحل پاک مالدیو که جاذبه اصلی گردشگری این کشور به شمار می‌رود، لذت برد.

«هتل پوسایدون» ـ فیجی

«هتل پوسایدون» در سواحل جزیره پوسایدون در کشور فیجی واقع شده و به امکانات ویژه‌ای از جمله فرودگاه اختصاصی، رستوران گردان، کتابخانه و حتا زیردریایی سه نفره مجهز است. با اقامت در این هتل که در عمق ۱۲ متری واقع شده، می‌توان در زیر امواج دریا آرامش مطلق را تجربه کرد و از تماشای صخره‌های مرجانی و حیات دریایی شگفت‌انگیز لذت برد.

«آزمایشگاه دریایی جولز» ـ آمریکا

این آزمایشگاه دریایی که در سواحل ایالت فلوریدای آمریکا واقع شده، در سال‌های گذشته یکی از مراکز مهم تحقیقاتی آمریکا در زمینه حیات آبزیان به شمار می‌رفت تا اینکه در سال ۲۰۰۷ به دلیل هزینه بالای نگهداری، بخشی از آن به هتل تبدیل شد. این آزمایشگاه در عمق شش متری قرار دارد و به چندین سوئیت با امکاناتی از جمله آشپزخانه، اتاق پذیرایی، وسایل سرگرمی و رستورانی با غذاهای دریایی مجهز است.

«خانه‌های شناور یوتر» ـ سوئد

«خانه‌های شناور یوتر» در دریاچه مالارن در کشور سوئد، یکی از عجیب‌ترین اقامتگاه‌های جهان است که تنها با قایق می‌توان به آن رسید. این اقامتگاه عجیب شامل چندین خانه شناور روی آب است که پس از ورود به آن و صرف دقایقی در بالکن، با استفاده از یک تونل به اتاقی راحت که چهار طرف و سقف آن پنجره دارد، رسید و در آن اقامت کرد. گردشگرانی که در خانه‌های شناور یوتر اقامت می‌کنند در طول زمان اقامت خود از تفریحاتی مثل شنا و قایق‌سواری نیز لذت می‌برند.