« هدی لامار Hedy Laamar» بازیگر اتریشی چندین فیلم سینمایی هالیوود كه روزگاری به خاطر زیبایی اش شهرت جهانی داشت دوم اوت سال ۱۹۹۱ در ۷۸ سالگی به اتهام دزدی از یك فروشگاه در لس آنجلس دستگیر …

« هدی لامار Hedy Laamar» بازیگر اتریشی چندین فیلم سینمایی هالیوود كه روزگاری به خاطر زیبایی اش شهرت جهانی داشت دوم اوت سال ۱۹۹۱ در ۷۸ سالگی به اتهام دزدی از یك فروشگاه در لس آنجلس دستگیر شد كه كاری كم سابقه بود و همین امر سبب شد كه این مورد هم وارد تاریخچه اهل سینما شود.

هدی لامار كه نهم نوامبر سال ۱۹۱۳ در وین به دنیا آمده و پدرش بانكدار و مادرش پیانیست بود از دوسالگی مورد توجه یك كارگردان تئاتر كه با خانواده آنان دوستی داشت قرار گرفته بود.

هدی لامار كه نام اصلی او « هدویگ اوا ماری كیسلر » بود علاوه بر كار بازیگری در فیلم ، به تكنو لوژی هم علاقه داشت و به تحقق ساخت سلفون كمك بسیار كرد. این نكته جالب از اوست :

كار فیلم ، تجارت و امثال آن به زمان و مكان محدود است ، ولی آن چه كه همیشگی و نا محدود است « تكنولوژی » است. عمر زیبایی و جوانی از همه كمتر است ؛ بنابراین روی شهرت ناشی از این دو نباید حساب كرد و زیبارویان و ورزشكاران بایذ به روزی بیاندیشند كه زیبایی ظاهر و نیروی جوانی كه هردو زود گذرند پشت سر قرار می گیرند.

دکتر نوشیروان کیهانی زاده