۸ وسواسی مشهور

اینکه فکر ‌می‌کنید وسواس مساله‌ای است که تنها افراد عادی دچار آن هستند، سخت در اشتباه هستید. وسواس یک پدیده همه‌گیر است و بسیاری از افراد مشهوری که شاید تصویر آنها بارها دیده‌ایم …

اینکه فکر ‌می‌کنید وسواس مساله‌ای است که تنها افراد عادی دچار آن هستند، سخت در اشتباه هستید. وسواس یک پدیده همه‌گیر است و بسیاری از افراد مشهوری که شاید تصویر آنها بارها دیده‌ایم هم به آن دچار هستند...

برخی از این افراد در حالی که از وسواس خود رنج می‌برند، توانسته‌اند در عرصه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی به جایگاه خوبی برسند. البته توجه داشته باشید که برخی از این افراد شخصیت وسواسی دارند و برخی دیگر از اختلال رفتاری یا ذهنی وسواس رنج می‌برند.

کامرون ‌دیاز

تا به حال فکر کرده‌اید که اگر نمی‌توانستید به دستگیره‌های در دست بزنید چه کار می‌کردید. کامرون دیاز، ستاره مشهور هالیوود بدون شک یکی از خبرسازترین چهره‌هاست. کامرون ‌دیاز به دلیل وسواسی که دارد هرگز به دستگیره‌های در دست نمی‌زند و سعی می‌کند دستگیره‌های در و حتی دکمه‌های آسانسور را با آرنجش باز کند یا فشار دهد.

جسیکا آلبا

او در واقع دارای شخصیت وسواسی است نه اختلال وسواس. جسیکا آلبا یک کمال‌گرای به تمام‌ معناست. او وسواس عجیبی در انجام کارها از خود نشان می‌دهد و معتقد است کاری که از سوی او ارایه می‌شود باید بدون نقص باشد.

بیلی‌باب تورنتون

این بازیگر تلویزیون و سینما وسواس خاصی در شمارش دارد. تکرار، جزو کارهای روزمره اوست. به عنوان مثال او مرتب در حال بررسی صندوق پستی‌اش است و تعداد نامه‌های واصله را چند مرتبه می‌شمارد.

دیوید بکهام

کاپیتان انگلیسی و ستاره سابق رئال‌مادرید پافشاری خاصی بر تقارن و تناسب همه چیز دارد. همسر بکهام معتقد است که او وسواس عجیبی در نظم دادن به همه‌چیز پیدا کرده است.

لباس‌های او باید به ترتیب رنگ در کمدش مرتب باشند و وسایل داخل یخچال با توجه به اندازه و نوع خوراکی چیده شده باشند. امکان ندارد در یک طبقه از یخچال بکهام سالاد و نوشیدنی را کنار هم ببینید. در ضمن او معتقد است که باید همه‌چیز جفت باشند تا تقارن به هم نریزد.

آلک بادوین

این ستاره به تمیزی منزلش اهمیت زیادی می‌دهد و به قول خودش تمام وقتش در خانه صرف پاک‌کردن پنجره‌ها یا برق انداختن لیوان‌ها می‌شود.

جنیفر لاو هویت

او می‌گوید اگر در کابینت یا اتاقی در خانه باز باشد نمی‌تواند راحت بخوابد و وسواس خاصی به بستن درها قبل از خواب پیدا کرده است. البته وی اعتراف می‌کند که این خصوصیت را از مادرش به ارث برده است و از بچگی دچار این حالت بود که البته دلیل آن برای خود او هم عجیب است.

پل گاسکوئین

عضو سابق تیم فوتبال انگلیس می‌گوید وسواس عجیبی به روشن بودن چراغ‌ها پیدا کرده و باید قبل از خارج شدن از منزل تمامی درها و چراغ‌ها را بررسی کند تا مبادا دری باز یا لامپی روشن مانده باشد.

ناتالی اپلتون

شما اگر در خیابان نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی داشته باشید چه‌کار می‌کنید؟ این ستاره مشهور هم وسواس تمیزی دارد. به گفته خودش هرگز پایش را در توالت عمومی نگذاشته است.