کورن فلکس از کجا آمد؟

کلاگز بزرگ‌ترین کارخانه تولید غلات صبحانه در دنیا است. اولین محصول کلاگز در ابتدای کار برای مصرف دارویی و سلامتی استفاده می‌شد.‌ این محصول کلاگز، کورن فلکس بود که در «انستیتوی …

کلاگز بزرگ‌ترین کارخانه تولید غلات صبحانه در دنیا است. اولین محصول کلاگز در ابتدای کار برای مصرف دارویی و سلامتی استفاده می‌شد.‌ این محصول کلاگز، کورن فلکس بود که در «انستیتوی وسترن هلت ریفورم» به وجود آمد.‌این سازمان عجیب و غریب براساس‌ایده تصفیه روح از طریق رژیم غذایی با استفاده از غلات و حبوبات بنا شده بود. دکتر جان‌هاروگ کلاگ سال ۱۸۷۶ کارشناس ارشد موسسه بود و به همراه برادرش ویلیام، اولین غله مخصوص صبحانه را با هدف پیشگیری از سوءهاضمه به بازار عرضه کرد.

در سال ۱۹۰۶، ساختمان چوبی کارخانه نیز به علت آتش‌سوزی، تخریب گردید و ویلیام ناچار شد از صفر شروع کند. پس از پشت سر گذاشتن شکست اولیه، شرکت که نامش را به کلاگز تغییر داده بود، با تکیه بر کمپین‌های فشرده تبلیغاتی به سرعت رشد کرد. پس از تلاش‌های فراوان ویلیام، در آن سال به دلیل چاپ یک آگهی در نشریه «لیدیز هوم جورنال»، فروش سرال‌های کلاگز از ۳۳ جعبه در روز به ۲۹۰۰ جعبه افزایش یافت. در اوایل قرن بیستم، در حقیقت نام تجاری کلاگز بلند پروازترین سفارش‌دهنده آگهی‌های تبلیغاتی در سراسر دنیا بود.

در سال ۱۹۱۱ بودجه‌ای که شرکت برای تبلیغات اختصاص داده بود، در حدود یک میلیون دلار بود. بزرگ‌ترین تابلوی تبلیغاتی دنیا تا آن زمان، به سفارش کلاگز در میدان تایم نیویورک نصب شد.هدف شرکت این بود که حروف لوگوی کلاگز را تا جایی که ممکن است، برای مردم آشنا سازد. استفاده از حروف لوگو، سوژه اصلی تمام آگهی‌های کلاگز بود و‌این لوگو روی تمام جعبه‌های سرال چاپ می‌شد. پس حتی قبل از اینکه انواع دیگر سرال‌های کلاگز وارد بازار شود، کلمه کلاگز اهمیتی معادل کلمه |«کورن-فلکس» پیدا کرد.تمرکز روی نام تجاری کلاگز، یعنی نام تجاری‌ای که بر اساس ارزش‌هایی چون طعم، اطمینان و سلامتی به وجود آمد. از سال ۱۹۴۰، سرال‌های کلاگز، با انواع ویتامین‌ها غنی شدند. ‌

این امر نشان می‌داد که مشتریان حاضر نیستند سرال‌های مشابه ارزان‌تری را جایگزین نام آشنای کلاگز کنند.حالا محصولات کلاگز در ۱۹ کشور تولید می‌شود و در بیش از ۱۶۰ کشور در سراسر دنیا به فروش می‌رسد. کلاگز اکنون بیش از ۳۱ هزار کارمند دارد و با فروش سالانه بیش از ۱۲ میلیارد دلار، پیشگام تولید غلات صبحانه در دنیاست.