پنج غذای سالم و ساده برای تابستان

تابستان یک زمان مناسب برای پختن غذاهای ساده و سالم است، غذاهایی که نیاز زیادی برای انتظار پخت نداشته باشند و بتوان در یک مدت کوتاه آنها را آماده کرده و به مصرف رساند. بهترین …

تابستان یک زمان مناسب برای پختن غذاهای ساده و سالم است، غذاهایی که نیاز زیادی برای انتظار پخت نداشته باشند و بتوان در یک مدت کوتاه آنها را آماده کرده و به مصرف رساند. بهترین مواد غذایی که می توان از آنها برای تهیه غذاهای فصل تابستان استفاده کرد، ماهی ها، سبزیجات و میوه ها هستند.

اولین غذایی که در فصل تابستان می توان آن را در زمان کوتاهی تهیه و سرو کرد فیله ماهی آزاد است. برای تهیه این غذای لذیذ، ابتدا فیله ماهی آزاد را کبابی کرده و سپس با گوجه فرنگی و ریحان آن را صرف می کنید. ماهی های آزاد به دلیل داشتن امگا ۳ سرشار از مواد مغذی بوده و برای سلامت هم مناسبند.مصرف ماهی های آزاد مانع از بروز سرطان پوست و سوختگی های جلدی که مختص تابستان است، می شود.

دومین غذای سالم و ساده فصل تابستان، کیک هلو و تمشک است. هر دوی این میوه ها در فصل تابستان به وفور یافت می شوند. به همین دلیل می توان از آن ها در تهیه این کیک خوشمزه استفاده کرد. مصرف هلو برای تازگی و لطافت پوست بسیار مفید است. تمشک نیز طبع سرد دارد و در فصل تابستان و برای افرادی که گرما زده شده اند، بسیار مثمرثمر است. البته باید به این نکته توجه کرد که برای تهیه این کیک از شکر کمتری استفاده شود.

سومین ماده غذایی که می تواند رفع عطش کند، نوشیدنی های تهیه شده از انواع آب میوه های طبیعی است. همچنین آب سبزیجات هم می تواند برای رفع تشنگی مثمر ثمر واقع شود. آب انگور، آب هلو و آب سبزیجاتی چون گوجه فرنگی از بهترین نوشیدنی ها به ویژه برای کودکان است.

چهارمین غذای سالم و مقوی مناسب برای فصل تابستان یک نوع کته با کره و پنیر است که می توان با افزودن کمی ادویه آن را لذیذتر کرد. پنجمین غذای ساده و سالم سالاد یونانی با مرغ است. در این سالاد از کاهو یا کلم، گوجه فرنگی، نخودفرنگی و قارچ، هویج و تکه های مرغ استفاده می شود. این غذا می تواند یک میان وعده سالم باشد. بهتر است در کنار این سالاد از نوشیدنی های سبک مانند لیموناد و یا یک لیوان آب هویج استفاده شود. این وعده غذایی سبک و مناسب برای هوای گرم تابستان است.

محققان و دانشمندان علوم پزشکی معتقدند که مصرف مواد غذایی کاملا طبیعی و سالم در فصل گرم تابستان، هم رفع عطش کرده و هم ابتلا به گرمازدگی و یا بیماری های دیگر را کمتر می کند.