روش صحیح ماساژ صورت و گردن

برای حفظ بهداشت و سلامت پوست صورت و گردن علاوه بر استفاده از محصولات آرایشی و محافظت کننده ماساژ و تغذیه صحیح نیز ضروری است و امروزه بر آن تاکید فراوان شده است ولی متاسفانه …

برای حفظ بهداشت و سلامت پوست صورت و گردن علاوه بر استفاده از محصولات آرایشی و محافظت کننده ماساژ و تغذیه صحیح نیز ضروری است و امروزه بر آن تاکید فراوان شده است ولی متاسفانه روش صحیح انجام آن به درستی برای همگان آموزش داده نشده است. به یاد داشته باشید؛ به همان اندازه که انجام ماساژ صحیح درحفظ زیبایی پوست شما و پیش گیری از پیری و چروک موثر است ، انجام ناصحیح آن می تواند در ایجاد چروک های اضافی موثر باشد. در این جا به صورت بسیار ساده ماساژ مختلف صورت برای شما عزیزان آورده شده است، امید است که بتوانید با انجام آن ها در حفظ زیبایی خود بکوشید.

پیشانی:

کف دست ها را بر روی پیشانی قرار دهید و باحرکات افقی و ملایم به منطقه گیجگاهی بکشید.

چشم ها:

از گوشه داخلی چشم، پلک پایین، با حرکات ملایم نوک انگشتان نشانه شروع کرده به طرف گوشه خارجی و سپس پلک بالا و مجدداً به گوشه داخلی ● پلک بالایی ماساژ دهید. این کار را بدون فشار و کشیدن پوست انجام دهید.

بینی:

کف دو دست را بر روی پره های بینی قرار داده و با حرکات سبک و ظریف به طرف بالای بینی ماساژ دهید.

برای استفاده از کرم بر روی بینی این کار را به کمک انگشتان میانی و با حرکات چرخشی کوچکی از قسمت پایین بینی و نوک آن به طرف بالا ادامه دهید.

گونه ها:

کف دست ها و انگشتان را از دوطرف بر روی گونه ها قرار دهید و به طرف بالا ماساژ دهید. این کار را ازچانه شروع کنید.

چین بین دهان و بینی(پشت لب): با کف دست ها و با ضربات ملایم چین بین دهان و بینی را از قسمت چانه به طرف بالا و مجدداً پایین ماساژ دهید.

چانه:

کف دست ها را از قسمت میانی چانه به طرف خارج و برگشت آن با ضربه های ملایم ماساژ دهید. (رفت و برگشت از قسمت وسط چانه به بیرون و دوباره برگشت)

زیرچانه یا غبغب:

انگشتان شست را در زیر چانه قرار دهید طوری که کف دست ها روی گونه ها قرار گیرد تا نوک انگشتان به سمت شقیقه قرار بگیرد. برای ماساژ این قسمت انگشتان شست را هر بار فشار داده و مجدداً رها کنید.

گردن:

با دست های مشت شده ضربات ملایمی را از قسمت میانی سینه به طرف گردن بکوبید.

پشت گردن:

کف یک دست را پشت گردن قرار دهید و با کمک انگشتان و نیز انگشت شست ماساژ دهید.