خواص بی اندازه روغن کرچک

روغن کرچک از دانه های کرچک گرفته می شود و در سراسر دنیا به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. به گزارش «ehow» مصرف دانه خام کرچک که بومی مناطق گرم هند است، می تواند بیماری زا باشد …

روغن کرچک از دانه های کرچک گرفته می شود و در سراسر دنیا به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. به گزارش «ehow» مصرف دانه خام کرچک که بومی مناطق گرم هند است، می تواند بیماری زا باشد و توصیه نمی شود. روغن کرچک که غنی از آنتی بادی است، می تواند به بدن در مقابله با رادیکال های مضر آزاد کمک کند. در این مطلب به چند خواص این روغن اشاره خواهیم کرد که خواندن آن می تواند برای شما مفید باشد.

افرادی که مژه ها و ابروهای خیلی نازک دارند، برای پر کردن آن ها هر شب قبل از خواب کمی روغن کرچک بمالند.

این روغن که خاصیت رونده دارد، برای برطرف کردن یبوست و در درمان سندروم روده تحریک پذیر موثر است.

روغن کرچک خاصیت ضدباکتریایی، ضدویروسی و ضدقارچی دارد.

این تنها روغنی است که منبع اسید چربی اشباع نشده به نام ricinoleic acid است که خاصیت درمانی فوق العاده ای دارد.

روغن کرچک تاثیر مثبتی روی غدد تیموس(thymus) و بافت های لنفاوی می گذارد. در نتیجه غده های متورم لنف را درمان می کند و افسردگی و خستگی را کاهش می دهد.

مصرف موضعی آن برای بیماران مبتلا به روماتیسم، آرتروز، نقرس و ناراحتی های مفصلی مفید است.

این روغن حاوی اسیدی به نام «Undecylenic» است که به علت داشتن خاصیت ضدمیکروبی و ضدعفونی کننده می تواند در درمان زخم های پوستی و از بین بردن قارچ های دور ناخن انگشتان دست و پا مفید باشد.

برای برطرف کردن شوره سر، کمی از این روغن به پوست سر بمالید و بگذارید به مدت یک شب کامل روی سر بماند و روز بعد بشویید.

برای جلا دادن به موهای خشک، کمی از این روغن را به سر بمالید و بگذارید به مدت یک ساعت بماند و سپس بشویید.

برای درمان پینه روی پا، ابتدا پا را در آب حاوی سولفات منیزیم خیس کنید و سپس روغن کرچک به قسمت های لازم بمالید تا زودتر بهبود پیدا کنید.

در فصل سرما، پس از دوش گرفتن، برای جلوگیری از خشکی پوست و ایجاد لکه های سفید از روغن کرچک به عنوان مرطوب کننده استفاده کنید.

برای از بین بردن ترک و خشکی کف پا، کمی روغن کرچک به قسمت های لازم بمالید و سپس در آب نسبتا گرم قرار دهید تا کف پا نرم شود.

زگیل را با روغن کرچک درمان کنید. روزی ۲ بار به مدت ۱۵ دقیقه این روغن را روی زگیل بمالید. این عمل را باید هر روز ادامه دهید تا زگیل از بین برود.