طرز تهیه ماکارونی با گوشت

● موادلازم
▪ ماکارونی : ۶۰۰ گرم
▪ گوشت چرخ کرده : ۵۰۰ گرم
▪ آب گوجه فرنگی : ۲ فنجان
▪ جعفری ساطوری شده : قدری
▪ پنیر گرویر : ۱۰۰ گرم
▪ پیاز داغ عسلی : ۴ قاشق سوپخوری
▪ کره : ۵۰ گرم
▪ نمک : قدری
▪ …

موادلازم

ماکارونی :

۶۰۰ گرم

گوشت چرخ کرده :

۵۰۰ گرم

آب گوجه فرنگی :

۲ فنجان

جعفری ساطوری شده :

قدری

پنیر گرویر :

۱۰۰ گرم

پیاز داغ عسلی :

۴ قاشق سوپخوری

کره :

۵۰ گرم

نمک :

قدری

فلفل :

قدری

طرز تهیه

ظرف نسبتاً بزرگی را پر از آب می‌کنیم و برای هر بسته ماکارونی ۲ قاشق نمک در آب می‌ریزیم و بعد از جوش آمدن آب ماکارونی را در آن می‌ریزیم و یک دو قاشق روغن در آن می‌ریزیم و می‌گذاریم بجوشد تا مغز ماکارونی کاملاً نرم شود و زیاد له نشود ماکارونی را در آبکش می‌ریزیم و مقداری آب نیم گرم بروی آن می‌دهیم تا لیزی و شوری آن گرفته شود.

در صورتی‌که بخواهیم اسپاگتی یا ماکارونی را قبلاً آماده کنیم، بعد از طبخ و ریختن آن در صافی آن را در ظرف آب سرد می‌ریزیم در این صورت اگر یکی دو روز هم بماند عیبی نخواهد کرد.

پیاز سرخ شده را در ظرفی می‌ریزیم و روی آتش می‌گذاریم، گوشت چرخ شده را با پیاز مخلوط می‌کنیم و گوشت را کمی سرخ می‌کنیم آب گوجه فرنگی یا رب گوجه فرنگی را در یک لیوان آب حل می‌کنیم و داخل گوشت می‌ریزیم و کمی نمک و فلفل می‌زنیم و می‌گذاریم آهسته بجوشد و آب کمی تبخیر شود.

ماکارونی را در ظرفی می‌ریزیم و روی آتش می‌گذاریم و کره را روی ماکارونی می‌گذاریم تا کره آب شود و بلافاصله از روی آتش بر می‌داریم، ممکن است یک طرف دیس را ماکارونی بریزیم و طرف دیگر گوشت و کمی جعفری خرد شده روی گوشت بپاشیم و یا گوشت را جداگانه و ماکارونی را جدا در ظرف دیگری قرار دهیم.

به‌طور کلی با انواع ماکارونی یا اسپاگتی می‌توان پنیر مصرف کرد‌، در این‌صورت بهتر است مقدار پنیر رنده شده سر میز ببریم - به‌جای گوشت چرخ کرده ممکن است از قیمه پخته شده آماده شده استفاده کرد.

اگر مطابق با مقدار مواد اولیه مصرف کنید غذا فوق برای ۶ نفر می‌باشد.

ashpazi-irani.mihanblog.com