ذات الریه، علایم، درمان

ذات الریه، نوعی عفونت ریوی همراه با سرفه، تب و مشکل تنفسی است. در بیشتر افراد این بیماری طی ۳ -۲ هفته با استراحت در منزل قابل درمان است اما کودکان، افراد بیمار و یا مسن ممکن است …

ذات الریه، نوعی عفونت ریوی همراه با سرفه، تب و مشکل تنفسی است. در بیشتر افراد این بیماری طی ۳ -۲ هفته با استراحت در منزل قابل درمان است اما کودکان، افراد بیمار و یا مسن ممکن است نیاز به بستری شدن پیدا کنند. درباره این بیماری مطالبی را به نقل از «MSNBC» آورده ایم. علت ذات الریه؛ ذات الریه براثر وارد شدن باکتری و یا ویروس به ریه ها ایجاد می شود. ابتلا به بیماری های مزمن یا طولانی مدت مانند آسم، بیماری قلبی، سرطان و دیابت نیز فرد را مستعد به ابتلا می کند.

علایم ذات الریه؛

سرفه با خلط های سبز یا قهوه ای متمایل به قرمز با لکه های خون

تب ونفس کشیدن تند و پشت سرهم

تب و لرز

درد سینه به هنگام سرفه و نفس کشیدن

ضربان تند قلب

احساس ضعف و خستگی

حالت تهوع

اسهال

درمان بیماری:

برای درمان ذات الریه بر اثر باکتری آنتی بیوتیک به بیمار تجویز می شود و باید دوره درمان را تکمیل کند. برای ذات الریه ویروسی، استراحت در منزل تجویز می شود.

پیش گیری:

برای افراد بالای ۶۵ سال که سیگاری هستند و یا از مشکل قلبی یا ریوی رنج می برند، واکسن ذات الریه توصیه می شود. با فاصله گرفتن از افراد سرماخورده، مبتلا به آنفلوآنزا، سرخک و آبله مرغان و رعایت بهداشت دست ها از شیوع ویروس و باکتری این بیماری جلوگیری کنید.