کاهش وزن با آب سبزیجات

میوه و سبزی یکی از موادغذایی مفید است که بسیاری از نیازهای بدن را تأمین می‌کند. آب سبزیجات از نوشیدنی‌هایی محسوب می‌شود که مصرف روزانه آن نه تنها مواد غذایی موجود در سبزیجات …

میوه و سبزی یکی از موادغذایی مفید است که بسیاری از نیازهای بدن را تأمین می‌کند. آب سبزیجات از نوشیدنی‌هایی محسوب می‌شود که مصرف روزانه آن نه تنها مواد غذایی موجود در سبزیجات را به بدن انسان می‌رساند، بلکه باعث کاهش وزن می‌شود.

محققان دانشگاه برای یافتن چنین نتیجه‌ای در مورد ۸۱ نفر که مبتلا به سندروم متابولیک بودند به پژوهش پرداخته‌اند.

سندروم متابولیک مجموعه‌ای از اختلالات چاقی، افزایش چربی و فشار خون و دیابت است که خطر بروز بیماری‌های قلبی و عروقی را افزایش می‌دهد.

تا قبل از انجام این پژوهش رژیم غذایی پرفیبر، میوه، سبزی، ویتامین ها و موادغذایی کم‌چرب و کم‌نمک برای افراد مبتلا به سندروم متابولیک توصیه می‌شد اما با شروع تحقیقات روزانه یک تا دو فنجان آب سبزیجات به رژیم غذایی آنها اضافه شد.

آب سبزیجات تجویزشده باید میزان کربوهیدرات و سدیم کمتری داشته باشد و غنی از پتاسیم و ویتامین ث باشد.

پس از بررسی‌های انجام شده چنین نتیجه‌گیری شد افرادی که روزانه از آب سبزیجات استفاده نمی‌کردند بیماری آنها بهبود نیافت.

گروهی که روزانه یک فنجان آب سبزیجات مصرف کردند حدود ۵۰ درصد دچار کاهش وزن شدند و صددرصد گروهی که روزانه دو فنجان آب سبزیجات مصرف کرده بودند کاهش وزن پیدا کردند.

کاهو، اسفناج، کلم، خیار، کرفس، رازیانه، جعفری و گشنیز سبزی‌هایی هستند که مصرف روزانه دو فنجان از آب آنها در کاهش وزن و در نهایت کاهش کلسترول و قند خون مفید است.