بیماری آبله در قناری

آبله شایعترین بیماری برای قناری هست که متأسفانه بیشترین تلفات رو هم در این بیماری می بینیم. البته شدت و ضعف داره ودر مواقعی قناری جون سالم به در می بره. اما مواردی هم که شدید باشه …

آبله شایعترین بیماری برای قناری هست که متأسفانه بیشترین تلفات رو هم در این بیماری می بینیم. البته شدت و ضعف داره ودر مواقعی قناری جون سالم به در می بره. اما مواردی هم که شدید باشه قناری رو ازپا می ندازه.

راه حل:

این اصل رو همیشه به خاطر داشته باشید که اگه بخواین قناری شما در مقابل بیماریها مقاوم باشه باید در نحوه نگهداری و تغذیه اون کمال دقت رو بکنید.

۱) قفس قناری کاملا پاک و تمیز باشه. قفسها رو هر چند وقت یکبار کاملا شستشو داده و از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید. دیوارهایی که قفس را نصب می کنید شستشو شه وضدعفونی بشه.

۲) به هیچ وجه قناری مشکوک به بیماری رو وارد قناریاتون نکنید. بهتره جانب احتیاط رو رعایت کنید.اگه قناری خریدید ویا حتی از دوستتون آوردید اون رو مدتی قرنطینه کنید. در جایی جدای از سایر قناریها نگهداری کنید.تا اینکه به سلامتی اون اطمینان پیدا کنید.

۳) در صورت مشاهده کوچکترین علامتی از بیماری در میان قناریهای خودتون سریع اون رو از بقیه جدا کنید(این مسئله رو کاملا جدی بگیرید).

۴) به علت انتقال سریع آبله که از راه هوا و آب و ... منتقل میشه از قرار دادن قناری بیمار در معرض هوایی که به سایر قناریها می رسه و همچنین استفاده از جای آب و دان قناری بیمار برای سایر قناریها پرهیز کنید.

۵) مهمترین نکته در جلوگیری از بیماری اینه که قناری شما در فصل جوجه کشی ضعیف نشده باشه. بدین معنا که بی رویه جوجه کشی نشده و همچنین تغذیه مناسبی رو داشته باشه. بیشترین تلفات در میان قناریهای ضعیف صورت می گیره. پس مراقبت کامل را در تغذیه قناری داشته باشین.

http://zardeganari.persianblog.ir