برای تسکین دندان درد چه باید کرد؟

هنگام درد دندان اگر به مسکن یا دندان پزشک دسترسی ندارید، چند روش را که در مطلب «Home Remedy» آمده است، امتحان کنید.
▪ کمی روغن میخک به طور مستقیم روی دندان موردنظر قرار دهید. روغن میخک خاصیت …

هنگام درد دندان اگر به مسکن یا دندان پزشک دسترسی ندارید، چند روش را که در مطلب «Home Remedy» آمده است، امتحان کنید.

کمی روغن میخک به طور مستقیم روی دندان موردنظر قرار دهید. روغن میخک خاصیت فوق العاده ای در از بین بردن باکتری و ایجاد بی حسی دارد و در قرن ۱۸ ابزار اصلی دندان پزشکان بوده است. این ماده که خاصیت بی حس کننده دارد، در ابتدا سوزش ایجاد می کند اما بعد از مدتی درد را برطرف می کند.این کار را با نگه داشتن میخک خردشده روی دندان آسیب دیده به مدت نیم ساعت نیز می توان انجام داد. در صورت نداشتن میخک، می توانید از ترکیبی از پودر زنجبیل، چند قطره آب و فلفل قرمز تهیه و کمی پنبه را به آن آغشته کنید و روی دندان قرار دهید. این مخلوط لثه ها را می آزارد، بنابراین دقت کنید که پنبه تنها روی دندان قرار گیرد.

با محلولی از گیاه مورد که خاصیت منقبض کننده آن در رفع التهاب موثر است و باکتری را از بین می برد، دهان خود را شست وشو دهید. برای آماده کردن این محلول، یک قاشق چای خوری پودر گیاه مورد را در ۲لیوان آب به مدت ۳۰دقیقه بجوشانید و صاف کنید، ۵ تا ۶ بار در روز یک قاشق چای خوری آب مورد صاف شده را در نیم فنجان آب مخلوط کنید و دهان خود را شست وشو دهید. یک قاشق پودر برگ خشک نعناع را در یک پیمانه آب به مدت ۲۰دقیقه بجوشانید و پس از خنک شدن دهان خود را با آن شست وشو دهید. نعناع خاصیت بی حس کننده دارد. محلولی متشکل از یک قاشق نمک و یک لیوان آب ولرم را به مدت ۳۰ثانیه در دهان نگه دارید و سپس بیرون بریزید آب نمک دهان را تمیز می کند.

یخ را در کیسه پلاستیک قرار دهید و سپس با دستمال نازکی دور آن را بپوشانید و مدت ۱۵دقیقه روی دندان قرار دهید تا بی حس شود. چای کیسه ای که کمی ولرم شده باشد خاصیت منقبض کننده دارد و علاوه بر کاهش تورم به طور موقت درد را تسکین می دهد.

مترجم :کشمیری