۱۲ نکته درباره ایمی‌پرامین

۱) ایمی‌پرامین برای رفع علایم افسردگی، شب ادراری، اختلالات وسواسی و ترس، دردهای عصبی و مواردی دیگر تجویز می‌شود. این دارو از دسته داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای است .
۲) ایمی‌پرامین …

۱) ایمی‌پرامین برای رفع علایم افسردگی، شب ادراری، اختلالات وسواسی و ترس، دردهای عصبی و مواردی دیگر تجویز می‌شود. این دارو از دسته داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای است .

۲) ایمی‌پرامین با مقادیر متفاوتی برای مشکلات متفاوت و افراد متفاوت تجویز می‌شود.

۳) ایمی‌پرامین خوراکی را می‌توان با غذا مصرف کرد تا دل به هم خوردگی ناشی از آن کاهش یابد.

۴) ممکن است یک تا شش هفته طول بکشد تا اثرات این دارو آغاز شود. پس از آغاز اثرات حتی در صورت احساس بهبودی نیز دارو را ادامه دهید.

۵) اگر روزی یک نوبت پیش از رفتن به بستر ایمی پرامین مصرف می‌کنید و حال یک نوبت را فراموش کرده‌اید، نوبت فراموش شده را صبح مصرف نکنید چرا که ممکن است موجب علایم آزاردهنده شود. در این مورد با پزشکتان تماس بگیرید. اگر روزی چند نوبت ایمی پرامین مصرف می‌کنید، نوبت فراموش شده را بلافاصله پس از به یادآوردن مصرف کنید. اگر تقریباً موقع مصرف نوبت بعد شده است، نوبت فراموش شده را رها کرده، به برنامه دارویی منظم خود برگردید و مقدار دارو را دوبرابر نکنید.

۶) مراقب مصرف داروهای دیگر به ویژه آرام‌بخش‌ها، دیگر داروهای ضد افسردگی، داروهای ضدتشنج، داروهای ضد تیرویید، سایمتیدین، داروهای فشارخون مثل کلونیدین، گوانادرال، گوانتیدین، مهارکننده‌های مونوآمینو اکسیداز یا داروهایی که در حساسیت، آسم، سرفه و سرماخوردگی مصرف می‌شود، باشید.

۷) تا پیش از مشخص شدن پاسخ بدنتان به این دارو هنگام رانندگی و کار با وسایل خطرناک احتیاط کنید چون برخی افراد با مصرف ایمی پرامین دچار خواب آلودگی و کاهش سطح هوشیاری می‌شوند.

۸) در هنگام برخاستن از حالت خوابیده یا ایستادن از حالت نشسته احتیاط کنید چرا که ممکن است دچار سرگیجه یا سیاهی رفتن چشم شوید. به آرامی ‌تغییر وضعیت دهید.

۹) برای تسکین خشکی دهان از آدامس یا آب‌نبات‌های بدون قند استفاده کنید. اگر خشکی دهان شما بیش از دو هفته طول کشید با پزشکتان مشورت کنید.

۱۰) از مواجهه مستقیم و بدون حفاظت با آفتاب و استفاده از وسایل برنزه کننده بپرهیزید چرا که ممکن است دچار آفتاب سوختگی شدید شوید. سعی کنید تا حدامکان از آفتاب بین ساعت ?? صبح تا ? بعدازظهر اجتناب کنید. در زیر آفتاب از عینک آفتابی، یک کلاه و پوشش محافظ و کرم‌های ضد آفتاب با قدرت محافظتی حداقل ?? استفاده کنید.

۱۱) پیش از هرگونه عمل جراحی، کارهای دندانی یا درمان‌های اضطراری، پزشک را از اینکه ایمی‌پرامین مصرف می‌کنید، مطلع سازید.

۱۲) ایمی پرامین را از دسترس کودکان و دور از گرما، نور مستقیم و حرارت مرطوب نگهداری کنید. در این شرایط ایمی پرامین فاسد می‌شود.