پزشک دهکده زیرخاکی همیشه زنده

پخش مجدد سریال پر بیننده پزشک دهکده در بخش شبانگاهی بهانه ای شد برای پرداختن به این سریال.
در حال حاضر پزشک دهکده یکی از برنامه های نیمه شب، شبکه اول سیماست.
اگر دیده و توجه کرده …

پخش مجدد سریال پر بیننده پزشک دهکده در بخش شبانگاهی بهانه ای شد برای پرداختن به این سریال.

در حال حاضر پزشک دهکده یکی از برنامه های نیمه شب، شبکه اول سیماست.

اگر دیده و توجه کرده باشید، روند ماجرا و چگونگی آن در سریال؛ چندان طبیعی و واقعی می باشد که جای هیچ گونه تردیدی را باقی نگذاشته است، تا جایی که حتی بازیگران نیز با روند فیلم برداری رشد می کنند و مسن تر می شود: این مسئله یکی از جذابیت های مهم سریال است، اگر به خاطر داشته باشید این روند طولانی و تغییر سن بازیگران، قبل از پزشک دهکده در بچه های جزیره نیز دیده شده است.

ساخت پزشک دهکده در سال ۱۹۹۳ شروع شده است. داستان حول محور پزشک جوانی به نام مایکلا کوئین می باشد که اوایل سال ۱۸۶۷ به دهکده ای دور افتاده میرود.

جالب است بدانید این سریال در ۱۵۰ قسمت ۵۰ دقیقه ای ساخته شده و موفق شده به خوبی با بینندگان ارتباط برقرار کند.

این فیلم در کانادا فیلم برداری شده است و جین سیمور (دکتر مایکلا) علاوه بر بازی، مجری طرح فیلم هم بوده است. در قسمت های پایانی خانواده دکتر مایکلا برای دیدن و فارغ التحصیلی کالین به بوستون می روند و علی رغم تمام جذابیت های بوستون مجددا به کلورادو اسپرینگز برمی گردند.

رابطه عاطفی بین سالی (مظهر توانایی، مردانگی و غرور) و دکتر مایکلا (زنی متفاوت و قوی) و کشمکش هایش یکی از جذاب ترین موضوع های سریال بود که موجب محبوبیت بی اندازه این قسمت ها در پزشک دهکده شده بوده و آن را به اسطوره ای طولانی بدل کرده است.

ماجراها، حوادث و پیچیدگی های سریال چنان زیبا و قابل باور به تصویر کشیده شده که حتی با گذشت چندین سال همچنان پر بیننده و پر طرفدار است، تا جایی که همچنان در مناطقی از جهان در حال پخش می باشد.

یکی دیگر از دلایل موفقیت و جذابیت این سریال حضور باشکوه و خوب جین سیمور بوده است، او چنان واقعی نقش مادری دلسوز را بازی کرده است که توانسته لقب مادر مهربان تلویزیون را از آن خود کند (البته جهانیان مادران ایرانی و فداکاری هایشان را ندیده اند)

سمیور در زندگی شخصی نیز عاشق خانواده پر جمعیت است. او ۴ فرزند و ۲ فرزند خوانده دارد که همیشه با آن ها به سفر و تفریح می رود.

او همان طور که در نقشش نشان می دهد فردی محکم و با اراده است به محوریت و استحکام خانواده اهمیت زیادی می دهد.

به همین دلیل توانسته به خوبی از پس نقش دکتر کوئین و خانواده مستحکمین برآید.

او علاوه بر زندگی حرفه ای اش بیشتر به زندگی شخصی و نقش مادر و همسر بودنش اهمیت می دهد و برایش تلاش می کند.

جین سیمور در سال ۱۹۹۳ با سریال پزشک دهکده به تلویزیون آمد و با بازی در این سریال و درخشش و جذابیت های پزشک دهکده به چهره شناخته شده ای در عرصه تصویر بدل شد.

جالب است بدانید: خیلی از مکان ها و شخصیت های این سریال واقعی بوده اند. پس از تمام شدن سریال تنها ۲ فیلم ۹۰ دقیقه ای، یکی در سال ۱۹۹۹ و دیگری در سال ۲۰۰۱ ساخته شد. در این سینمایی به وقایع و روزگار نه سال پس از ورود دکتر مایکاکوئین به کلرادو پرداخته می شود.

در سال ۲۰۰۳ شبکه AE موفق شد، حق پخش توزیع دی وی دی این سریال را در اختیار بگیرد. ۶ مجموعه سریال و ۲ فیلم پزشک دهکده به صورت دی وی دی روانه بازار شد و فروش آن غیر قابل پیش بینی بود.جین سیمور، جودلاو، و دیگر بازیگران سریال بارها علاقه خود را برای حضور مجدد در سریال اعلام کردند حتی بت سالیوان نیز گفت آماده است تا دوباره برای سریال بنویسد و این موضوع تا حدی بود که جین سیمور رسما اعلام کرد که مسئولان جدی سی بی اس علاقه ای به بازگشت دکتر کوئین ندارند. (منبع، همشهری آن لاین)

این سریال علاوه بر جذب مخاطب و بیننده، توانسته نظر منتقدان و سیماگران زیادی را جلب کند و موفق ظاهر شود.

این سریال با پرداختن به ماجراهای دکتر مایک و مفاهیم اخلاقی مطرح شده، توانسته به دوره و کلاسی بصری بدل شود که ارزش ها و آرمان هایی فراتر از مسائل پیش و پا افتاده روزمره را بیان می کند.

استحکام و محوریت خانواده، انسانیت، مردانگی و ایستادگی در برابر ظلم و...از مفاهیمی بود که توسط این دریچه، جذاب جهانی شد.

پزشک دهکده جوایز بسیاری دریافت کرده است، جوایزی همچون جایزه امی و ۱۰ جایزه دیگر به عنوان بهترین فیلم خانوادگی. این سریال جایزه فیلم های خانوادگی را به عنوان ترویج ارزش های خانوادگی از آن خود کرد.

همچنین جایزه جنیس را به خاطر پرداختن به حقوق حیوانات محیط زیست به خود اختصاص داده است.

این سریال هنوز طرفداران خود را دارد در حال حاضر شبکه تلویزیونی لایف تایم قصد دارد که دست اندرکاران این سریال را برای ساخت مجدد کار راضی کند.(منبع همشهری آن لاین)

تلویزیون ایران نیز بارها و بارها این سریال پر ماجرا را از شبکه دوم سیما پخش کرده است، و بعد از این که شبکه دوم سیما به عناوین مختلف رس سریال را کشیده و به آن پرداخته است، آن را به شبکه اول واگذار کرده و برای مدتی از ترس بینندگان آن را در بخش شبانگاهی پخش می کنند.امیدوارم چندان جذاب بوده باشد که شما را ترغیب به بیدار خوابی کرده و در ساعات ۱:۳۰ بامداد پای جعبه جادویی بنشاند.