۲ اوت سال ۱۹۹۱ ـ بازیگر فیلم سینمایی که همیشگی بودن این کار را باور نداشت

« هدی لامار Hedy Laamar» بازیگر اتریشی چندین فیلم سینمایی هالیوود که روزگاری به خاطر زیبایی اش شهرت جهانی داشت دوم اوت سال ۱۹۹۱ در ۷۸ سالگی به اتهام دزدی از یک فروشگاه در لس آنجلس دستگیر …

« هدی لامار Hedy Laamar» بازیگر اتریشی چندین فیلم سینمایی هالیوود که روزگاری به خاطر زیبایی اش شهرت جهانی داشت دوم اوت سال ۱۹۹۱ در ۷۸ سالگی به اتهام دزدی از یک فروشگاه در لس آنجلس دستگیر شد که کاری کم سابقه بود و همین امر سبب شد که این مورد هم وارد تاریخچه اهل سینما شود.

هدی لامار که نهم نوامبر سال ۱۹۱۳ در وین به دنیا آمده و پدرش بانکدار و مادرش پیانیست بود از دوسالگی مورد توجه یک کارگردان تئاتر که با خانواده آنان دوستی داشت قرار گرفته بود.

هدی لامار که نام اصلی او « هدویگ اوا ماری کیسلر » بود علاوه بر کار بازیگری در فیلم ، به تکنو لوژی هم علاقه داشت و به تحقق ساخت سلفون کمک بسیار کرد. این نکته جالب از اوست :

کار فیلم ، تجارت و امثال آن به زمان و مکان محدود است ، ولی آن چه که همیشگی و نا محدود است « تکنولوژی » است. عمر زیبایی و جوانی از همه کمتر است ؛ بنابراین روی شهرت ناشی از این دو نباید حساب کرد و زیبارویان و ورزشکاران بایذ به روزی بیاندیشند که زیبایی ظاهر و نیروی جوانی که هردو زود گذرند پشت سر قرار می گیرند.