کک چیست؟

کک حشره کوچک قهوه ای با یک پوسته سخت است . ککها پنجه های ریزی در انتهای پاهایشان دارند که به آنها کمک می کند به انسان و دیگر حیوانات خونگرم بچسبند و خونشان را بمکند. اگر شما سگ یا …

کک حشره کوچک قهوه ای با یک پوسته سخت است . ککها پنجه های ریزی در انتهای پاهایشان دارند که به آنها کمک می کند به انسان و دیگر حیوانات خونگرم بچسبند و خونشان را بمکند. اگر شما سگ یا گربه دارید ، حتما کک را هم دیده اید . کک ها اغلب روی موهای این حیوانات یافت می شوند ، یکبار که حیوان بداخل می آید ( داخل زندگی انسان) کک ها می توانند داخل لباسها و فرشها شوند.

جای نیش کک چه حسی دارد

اگر شخص توسط یک کک گزیده شود احساس خارش خواهد کرد. گزش های کک معمولا به شکل ۳ ، ۴ نیش روی بدن است که شبیه ورم های خیلی کوچک قرمز هستند. بیشتر بچه ها زمانی که با سگ یا گربه شان بازی می کنند با نیش های کک سروکار دارند.

شما باید چکار کنید

اگر شما متوجه شدید توسط کک گزیده شده اید ، محل زخم را با آب و صابون بشوئید. کمی لوسیون بمالید تا از شدت خارش کم نماید . سعی نکنید محلهای زخم را خیلی زیاد بخارانید. چون ممکن است سبب عفونی شدن آن شود.

پزشک چکار خواهد کرد

اگر شما بخاطر خارانیدن جای نیش های کک دچار عفونت شدید ، لازم است پزشک برای از بین بردن عفونت دارویی برای شما تجویز کند.

چگونه از گزیده شدن دوری کنید

بهترین راه برای دور بودن از گزیده شدن بوسیله کک این است که ککها را از حیواناتتان دور نگه دارید. گربه و سگها را می توانید در شامپوی مخصوص کنترل کک شستشو دهید. حیوان شما می تواند یک قلاده کک بپوشد یا یکبار در سال مداوا انجام شود که معمولا کمک خواهد کرد کک ها را دور نگه دارد. بعلاوه ، یک فرد با تجربه که حشرات را از بین می برد می تواند خانه یا حیاط شما را با مواد شیمیایی کنترل کک آغشته کند تا تعداد کک را پائین نگه دارد. یک ماده ضد حشره هم معمولا می تواند کمک کند. از پدر و مادرتان بخواهید یکی از این مواد را فراهم کنند .

http://iranpest.blogfa.com/post-۴۳۱.aspx