آفتاب

دانستنی های تغذیه کودکان

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۳۴۱ دانستنی

تقویت استخوان ها باید از دوران کودکی آغاز شود و در سنین بالا ادامه یابد. کارشناسان تغذیه مصرف مواد خوراکی زیر را برای ایجاد استخوان های قوی از دوران کودکی توصیه می کنند.

خامه سرشار از چربی است و مصرف خامه پاستوریزه در حد مناسب برای کودکان، مشکلی ایجاد نمی کند.

به شما توصیه می شود چند قدم کوچک بردارید تا عادت غذایی فرزندتان برای همیشه اصلاح شود. همچنین این راه کارها از اضطراب های هنگام صرف غذا می کاهد.

دستورالعمل های رژیمی جدید خطرات بهداشتی ناشی از شیوه تغذیه ای که اغلب کودکان دارند را نشان می‌دهد. در اینجا نشان می‌دهیم که چطور می‌توانید با چاقی مفرط در کودکان مبارزه کنید.

مصرف کشمش ممکن است خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی ـ عروقی را کاهش دهد و نقش موثری در کاهش و کنترل وزن داشته باشد.

اگر کودک شما قبل از خواب گرسنه بود، یکی از این اسنک‌های زیر را به او دهید که هم سالم‌ است و هم به خواب شب او کمک می‌کند.

شروع تغذیه کودک با غذای جامد از ۴ تا ۶ ماهگی توصیه می شود و در مراحل اولیه اغلب فرنی برنج مخلوط شده با شیر مادر به وی داده می شود.

از هیچ گونه وعده غذایی نباید انتظار معجزه داشته باشیم...

به کودکان زیر ۱۲ ماه، تنها زرده تخم مرغ و سفیده آن را پس از ۱ سالگی بدهید. زیرا احتمال ایجاد آلرژی به سفیده تخم مرغ بیشتر از زرده آن است.

سزاوار است پیش از سیر شدن کودکان، از غذا دادن به آنان دست کشید...

بهترین غذا برای نوزاد و مادر و شبیه ترین آن به طبیعت بدنشان شیر است.

بسیاری از مادران از بی‌اشتهایی کودک خود نگرانند و به تغذیه مکرر او با وجود بی‌میلی وی مبادرت می‌کنند. همان‌طور که همه مادران می‌دانند غذای اصلی شیرخوار قبل از شش ماهگی فقط با شیر مادر است و در صورت نیاز به شروع تغذیه زودرس، مشورت با پزشک پیشنهاد می‌شود.

خس‌خس سینه، خارش چشم و بینی، سرفه، تنفس‌های صدادار و تنگی نفس از علائم آلرژی تنفسی است.

شیر یکی از غنی ترین منابع کلسیم و ویتامین D بوده و هر لیوان آن حاوی ۸ گرم پروتئین با کیفیت بالا می باشد.

شیر مادر که غذایی ایده آل برای کودک است حاوی ویتامین، پروتئین و چربی است که تمام نیازهای نوزاد را تامین می کند.

به‌نظر من غذای خوب و تغذیه سالم برای همه افراد مهم است، حتی برای کودکان و نوجوانان که ظاهرا به این موضوع به چشم تفریح نگاه می‌کنند.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۳۴۱ دانستنی

وبگردی