آفتاب

دانستنی های بهداشت بارداری

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۵۷۶ دانستنی

مطالعه ای جدید مشخص کرده است زنانی که در فصل زمستان یا بهار از بارداری خود فارغ می شوند کمتر در معرض خطر افسردگی پس از زایمان قرار دارند. بر اساس نتایج مطالعه ای که در نشست سالانه ANESTHESIOLOGY® 2017 ارائه شد، محققان تاکید کردند زنانی که در فصل زمستان یا بهار کودکانشان را به دنیا می آورند کمتر از زنانی دچار افسردگی پس از زایمان (postpartum depression یا PPD) می شوند که در پاییز یا تابستان وضع حمل کرده اند. در ادامه بیشتر بخوانید:

ممکن است دختران در سنین کمتر از ۱۸ و ۲۰ سالگی و گاهی ۲۵سالگی به بلوغ فیزیکی نرسند؛ به همین دلیل بارداری در این دوره عوارضی دارد. همچنین به دلیل رشد ناکافی لگن زنان، این موضوع مانع زایمان طبیعی شود. همچنین ممکن است به دلیل نامرتب بودن عادت ماهیانه در سنین پایین، افراد کم خون باشند. مقاله زیر توصیه های پزشکی دکتر محبوبه شیرازی ، درباره عوارض احتمالی بارداری در سنین زیر ۱۸ سال است. در ادامه بخوانید:

ناباروری یکی از چالش های مهم این روز های زوج ها در دنیا محسوب می شود و این در حالی است که بسیاری از آن ها نمی دانند با اندکی دقت در استفاده از برخی محصولات بدون نیاز به درمان می توانند صاحب فرزند شوند. مکتوب زیر مطلبی در مورد علل ناباروری مردان است. در ادامه بیشتر بخوانید:

زایمان زودرس در زنان می تواند آثار بدی روی مادر و کودکش داسته باشد. محققاندریافتند که اختلال خواب مادر دردوران بارداری می تواند یکی از علت های زایمان زودرس باشد. در مکتوب زیر بیشتر بخوانید:

اگر خانمی که قرص ضدبارداری ترکیبی مصرف می کند، بیماری فشار خون داشته باشد، احتمال سکته قلبی و مغزی 3 تا 15 برابر افزایش می یابد. خوشبختانه قطع مصرف این دارو باعث می شود که احتمال سکته قلبی به قبل از مصرف کاهش یابد.

این روزها شمار زنانی که به دلایل مختلف، مادر شدن را در سنین بالاتر تجربه می کنند، پیوسته بیشتر می شود و به رغم آنکه اغلب آنها کودکانی سالم به دنیا می آورند اما واقعیت این است که حاملگی دیرهنگام می تواند مشکل آفرین هم باشد. در کشورهای پیشرفته و صنعتی باردار شدن زنان در ۴۰ سالگی امری استثنایی نیست اما یک مطالعه مبنی بر صدها هزار پرونده بارداری نشان می دهد که بچه دار شدن در سن بالا هم برای مادر و هم برای نوزاد ریسک بالایی دارد.

در روش باروری در آزمایشگاه یا IVF اسپرم مرد و تخمک زن تهیه شده و در آزمایشگاه در مجاورت همدیگر قرار می گیرند و پس از تشکیل جنین آن را داخل رحم زن قرار می دهند.

اسب سواری، سلامت زنانی را که با مشکل و بیماری خاصی روبه رو نیستند تهدید نمی کند و بعید است یکی دو ساعت سوارکاری در هفته، مشکل خاصی به وجود بیاورد.

یکی از مواردی که بسیاری از خانمها را پس از زایمان آزار می دهد، ترک خوردن پوست شکم است. اما در این مطلب برای شما راه کاری داریم تا با تغذیه درست در دوران بارداری زیبایی پوست شکمتان را حفظ کنید.

محققان در بررسی های اخیر خود اعلام کردند مکمل آهن تنها باید به آن دسته از زنان باردار تجویز شود که دچار کمبود آهنند زیرا افزایش میزان آهن خون، خطر ابتلا به دیابت بارداری را نیز افزایش می دهد.

مصرف ویتامین D در دوران بارداری خطر ابتلا به اختلال کم توجهی- بیش فعالی (ADHD) کودکان را کاهش می دهد

تعیین جنسیت جنین همواره مورد علاقه والدین بوده است. روش PGD که در واقع مخفف عبارت تعیین جنسیت پیش از لانه‌گزینی است، تعیین جنسیت جنین را برای والدین تا حدودی میسر می‌کند، که در این مطلب به شرح آن می پردازیم.

آویشن گیاهی کوهستانی و معطر است که تنوع زیادی دارد. این گیاه دارای طبیعتی گرم و خشک است و از آن معمولاً به عنوان ادویه برای طعم ‌دار کردن انواع غذاها و بعضی خوراک‌ها استفاده می‌‌کنند.

در طب چینی نعناع سرد است و بنابراین اگر شما احساس گرما می کنید، دلتان نوشیدنی سرد میکنید و احساس تحریک پذیری دارید نعناع می تواند کمک کننده باشد.

فشارخون بالا در بارداری و مسمومیت بارداری (پره اکلامپسی) از عوارض شایع و خطرناک این دوران هستند.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۵۷۶ دانستنی

سرگرمی

وبگردی