آفتاب

دانستنی های دانستنی‌های پزشکی

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱۵,۵۸۸ دانستنی

ام آرآی نوعی تصویربرداری با ایجاد میدان مغناطیسی است که بیمار در داخل این میدان قرار داده می شود و توسط ارسال امواج صوت رادیویی و دریافت آن، امواج از بدن بیمار تصویر هایی می سازد و با پردازش رایانه ای پیشرفته به تصاویر آناتومیک بدن تبدیل می شود. دستگاه های ام آرآی در حال حاضر با شدت میدان مغناطیسی 1.5 تسلا و سه تسلا در حال استفاده هستند که هر چه تسلای آن زیادتر باشد قدرت تشخیص بالاتری دارند.

در خصوص غذاهایی که سلامت انسان ها را در معرض خطر قرار می دهد گفت: روغن پالم، سیب زمینی های سبز و ذرت بوداده می تواند برای شما بیماری های خطرناکی را رقم بزند. از خوردن اینها بپرهیزید.

شکر فقط روی سلامت دندان ها تاثیر نمیزاره بلکه مضرات زیادی هم برای بدن داره و بدونیم شما را با ۴ مورد از خطرناک ترین خواص شکر برای بدن آشنا میکنه.

نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که آنچه درباره تاثیر منفی قاعدگی بر توانایی فکر کردن زنان ایراد می شود، صحیح نیست و این وضعیت تاثیری بر مغز زنان ندارد.

مطالعات جدید نشان داده که بسیاری از محبوب ترین برندهای لاک ناخن بسیار بیشتر از آن چه به نظر می رسد می توانند مضر باشند، اکثریت قریب به اتفاق زنان از لاک ناخن استفاده می کنند اما آیا می دانستید لاکهای ناخن حاوی ترکیبات شیمیایی سمی هستند که می توانند نه تنها از نظر ظاهری به بدن آسیب برسانند، بلکه از درون نیز مشکل آفرین باشند.

ناف یکی از قسمت های بدن است که به راحتی نمی توان آن را تمیز کرد بنابراین اغلب انواع باکتری در آن تکثیر می شوند. شکل ظاهری ناف به گونه ای است که عرق، پرز لباس، سلول های مرده پوست، مواد شوینده و صابون را در خود جمع می کند. به همین دلیل بهترین مکان برای رشد میکروارگانیسم هاست سلامت نیوز: آلوده ترین عضو بدن کجاست؟

اگر قصد جلوگیری از ابتلا به سرطان را دارید، یک اقدام باید در بالای فهرست فعالیت های شما قرار بگیرد: سم زدایی. انسان در هر گوشه ای - مبلمان خانه، پوشاک، غذا، آب، هوا - در معرض عوامل سرطان زا قرار دارد و بدن برای خلاص شدن از شر آنها به کمک نیاز دارد.

معروف ترین دارویی که در این بین توسط دانش آموزان و دانشجویان در ایام منتهی به امتحانات مورد مصرف قرار می گیرد متیل فنیدیت نام دارد که در بازار به نام ریتالین فروخته می شود

متخصصان قلب برای توصیف این پدیده از عنوان «پارادوکس قلب» یاد می کنند؛ چراکه یک وضعیت نامطلوب برای سلامتی قلب مانند چاقی می تواند نجات دهنده انسان به هنگام خطر شود. بنا بر نتایج به دست آمده از آخرین تحقیقات انجام شده، افرادی که اضافه وزن متوسطی دارند؛ یعنی شاخص توده بدنی آنها از 30 تا 35 است، بهتر از افرادی که وزنی معمولی دارند و شاخص توده بدنی آنها بین 18.5 تا 25 است برابر حملات قلبی مقاوت می کنند.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱۵,۵۸۸ دانستنی