آفتاب

دانستنی های همسران

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱,۳۶۶ دانستنی

طلاق با نامی ساده، اما مفهومی پیچیده، در لغت به معنی گشودن گره و رها کردن است. ولی در عبارت «خانواده و طلاق» یعنی فروپاشی نظام کوچک خانواده، که البته تبعات آن منحصر به خانواده نیست و در چشم‌اندازی کلی‌تر سبب تزلزل پایه‌های اجتماعی می‌شود، زیرا خانواده به‌عنوان اصلی‌ترین نهاد جامعه نقش بسزایی در سلامت روان جامعه دارد.

زندگی زناشویی

فداکاری توأم با « توقع » چندان موجب تحریک هورمون عشق و الفت نمی شود، زیرا آمیخته با منفی بودن و عصبانیت است. البته اگر شوهر قدرنشناسی دارید، این نکات می تواند به شما کمک کند.

اختلافات

اگر یادتان باشد بر اساس اولین درس‌های ریاضی یک بعلاوه یک برابر با دو می‌شد. به یاد دارید که؟ پس چرا این عملیات ساده را در زندگی خودمان فراموش کرده‌ایم و انتظار داریم این جمع یک بعلاوه یک، برابر با یک شود؟ بروز اختلافات جزئی جدایی‌‌ناپذیر از هر ازدواجی است، هرچه زودتر این واقعیت را بپذیرید زودتر هم می‌توانید به فکر راه چاره‌ای برای آن باشید.

موفقیت زندگی

احتمالا بیشتر دوستان و آشنایان اطراف شما هم، داستان هایی درباره زوج هایی که از نظر سطح تحصیلات اختلاف فاحش داشته اند و پس از ازدواج با چالش مواجه شده اند، در چنته دارند اما واقعیت این است که در این باره به هیچ وجه نمی شود حکمی کلی و قطعی داد.

دخالت دیگران

عقد کرده‌اید و همه چیز را مادر همسرتان را برای شما مشخص می‌کند. اینکه کجا زندگی کنید، کی یکدیگر را ببینید، چطور برای مراسم عروسی برنامه ریزی کنید، چی بخرید و... نگرانید که این دخالت‌ها بعد از ازدواج شما هم ادامه پیدا کند و نمی‌دانید باید چه کنید.

ما از آن گوی های شیشه ای مخصوص پیشگویی نداریم تا آینده رابطه تان را بگوییم اما امروز می خواهیم درباره مثلثی برای تان بنویسیم که می توانید عشق تان را نسبت به آن بسنجید تا بفهمید از چه نوعیست و احتمالاً رابطه عاشقانه تان در آینده با چه کیفیتی پیش می رود. روانشناس ها این مثلث را « مثلث عشق» می‌گویند و ابداع کننده اش روانشناسی به نام رابرت استرنبرگ در سال ۱۹۹۷ میلادی بوده است.

عشق

خیلی ها باید هر روز دستکم سه چهار تا « خیلی دوستت دارم » از همسرشان بشنوند وگرنه دل شان می گیرد و غمگین می‌شوند. خیلی‌ها نیازی به عاشقانه شنیدن، حس نمی‌کنند و همینکه شریک زندگی کنارشان است، کافی می دانند.

پارانویا

زندگی با آدم هایی که بدبینی بیمارگونه دارند، بسیار سخت است. برای داشتن یک ارتباط مثبت با آنها باید سعی کنید اعتماد شان را به دست بیاورید که البته وقتی کسی بدبینی بیمارگونه یعنی پارانویا دارد این اعتماد بسیار سخت به دست می آید و همیشه لازم است به آنها ثابت کنید که فریب و دسیسه ای در کار نیست، شما نمی خواهید کلک بزنید ، مسخره شان نمی کنید و برای آسیب رساندن به آنها نقشه نکشیده‌اید.

روزی که آنها ازدواج کردند عروس خانمی که جلوی دوربین لبخند می زد رویای یک خانه قدیمی داشت با یک دختر گیس گلابتون و سه چهار تا پسر کاکل زری. از آنجا که می دانست تک فرزندها با مشکلات تربیتی فراوانی رو به می شوند ، دوست داشت بر خلاف خیلی از خانواده های تهرانی که خلوت هستند ، خانواده ای شاد و شلوغ داشته باشد.

شنیدن چنین جمله هایی باعث می شود که زن ها تصور کنند همه تلاشی که برای کیفیت زندگی مشترک انجام داده اند، بیهوده بوده است. لطفا شما در بیان چنین جمله هایی خساست به خرج بدهید و نگذارید به راحتی از دهان تان خارج شود.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱,۳۶۶ دانستنی