آفتاب

دانستنی های همسران

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱,۳۷۶ دانستنی

طلاق با نامی ساده، اما مفهومی پیچیده، در لغت به معنی گشودن گره و رها کردن است. ولی در عبارت «خانواده و طلاق» یعنی فروپاشی نظام کوچک خانواده، که البته تبعات آن منحصر به خانواده نیست و در چشم‌اندازی کلی‌تر سبب تزلزل پایه‌های اجتماعی می‌شود، زیرا خانواده به‌عنوان اصلی‌ترین نهاد جامعه نقش بسزایی در سلامت روان جامعه دارد.

زندگی زناشویی

فداکاری توأم با « توقع » چندان موجب تحریک هورمون عشق و الفت نمی شود، زیرا آمیخته با منفی بودن و عصبانیت است. البته اگر شوهر قدرنشناسی دارید، این نکات می تواند به شما کمک کند.

اختلافات

اگر یادتان باشد بر اساس اولین درس‌های ریاضی یک بعلاوه یک برابر با دو می‌شد. به یاد دارید که؟ پس چرا این عملیات ساده را در زندگی خودمان فراموش کرده‌ایم و انتظار داریم این جمع یک بعلاوه یک، برابر با یک شود؟ بروز اختلافات جزئی جدایی‌‌ناپذیر از هر ازدواجی است، هرچه زودتر این واقعیت را بپذیرید زودتر هم می‌توانید به فکر راه چاره‌ای برای آن باشید.

موفقیت زندگی

احتمالا بیشتر دوستان و آشنایان اطراف شما هم، داستان هایی درباره زوج هایی که از نظر سطح تحصیلات اختلاف فاحش داشته اند و پس از ازدواج با چالش مواجه شده اند، در چنته دارند اما واقعیت این است که در این باره به هیچ وجه نمی شود حکمی کلی و قطعی داد.

دخالت دیگران

عقد کرده‌اید و همه چیز را مادر همسرتان را برای شما مشخص می‌کند. اینکه کجا زندگی کنید، کی یکدیگر را ببینید، چطور برای مراسم عروسی برنامه ریزی کنید، چی بخرید و... نگرانید که این دخالت‌ها بعد از ازدواج شما هم ادامه پیدا کند و نمی‌دانید باید چه کنید.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۱,۳۷۶ دانستنی