آفتاب

ویزای گلوبال تلنت انگلستان چیست؟کشور انگلیس با اعطای ویزایی به نام گلوبال تلنت شرایط را برای پذیرش نخبگان و استعدادهای درخشان فراهم کرده است.

بیستم فوریه ۲۰۲۰ انگلیس با ارائه ویزای استعدادهای جهانی بدون محدودیت در تعداد، گام بزرگی در راستای جذب نخبگان در حوزه‌های مختلف به کشور انگلیس برداشت. در واقع کشور انگلیس با اعطای ویزایی به نام گلوبال تلنت شرایط را برای پذیرش نخبگان و استعدادهای درخشان فراهم کرده است. از این رو کیفیت آموزش بالا، شرایط اقتصادی مطلوب و با ثبات، امکانات رفاهی و شهروندی مناسب در این کشور، باعث شده است که سالانه افراد بسیاری از طریق این ویزا برای اخذ اقامت انگلستان اقدام کنند. اگر شما هم قصد اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان را دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید تا از شرایط و معیارهای لازم برای اخذ ویزای گلوبال تلنت کشور انگلیس آگاه شوید.

شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلیس برای استعدادهای درخشان بین‌المللی

برخی افراد به اشتباه تصور می‌کنند شرایط اخذ ویزا گلوبال تلنت هم‌چون بورسیه تحصیلی انگلیس است؛ اما دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلستان بسیار دشوارتر بوده و شرایط خاصی دارد. در واقع دولت انگلیس با این نوع ویزا شرایطی را برای پذیرش مهاجران نخبه و استعدادهای درخشان فراهم کرده است. به این ترتیب که ویزای گلوبال به نخبگان و متخصصان در تعداد رشته‌های محدود که توسط دولت انگلیس تعیین شده‌اند، تعلق می‌گیرد.
متقاضیان دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلیس، پس از اخذ آن، می‌توانند به‌عنوان کارمند یا مدیر شرکت به کاری مشغول شوند. اما این افراد با ویزای گلوبال امکان دریافت و درخواست وام یا حقوق بازنشستگی را نخواهند داشت.


 شرایط ویزای گلوبال تلنت انگلستان

افراد واجد شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان

ویزای گلوبال تلنت انگلیس شرایط محدود‌تری نسبت به ویزای تحصیلی انگلستان دارد. این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که به سن قانونی رسیده باشند. هم‌چنین تحصیلات این افراد باید در زمینه رشته‌های مشخص شده از سوی دولت بریتانیا باشد. این رشته‌ها در زمینه تحقیقات و آموزش، هنر و فرهنگ و تکنولوژی دیجیتال هستند. اگر فرد در یکی از این رشته‌ها مهارت یا پتانسیل بالایی داشته باشد، طی مراحلی می‌تواند برای اخذ ویزای گلوبال درخواست دهد.
شرایط متقاضیان بخش فرهنگ و هنر ویزا گلوبال تلنت انگلیس
برای واجد شرایط بودن در زمینه فرهنگ و هنر، باید در یکی از شاخه‌های زیر، رهبر یا مدیر بوده یا پتانسیل رهبری یا مدیریت را داشته باشید:
●    هنرهای بصری
●    موسیقی
●    رقص
●    ادبیات
●    طراحی و مد
●    تلویزیون و فیلم
●    معماری
البته توجه کنید که فرد متقاضی باید حداقل 5 سال در زمینه مربوطه کار کرده و در سطح بین‌المللی معروف شده باشد. هم‌چنین در‌صورتی‌که برای سطح رهبر در زمینه کاری خود درخواست دهد، باید قبل از آن در ۲ کشور مختلف کار کرده و نمونه کارهایی در سطح بین‌المللی داشته باشد.

قوانین اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان در بخش تکنولوژی دیجیتال

متقاضی بدون نیاز به داشتن پیشنهاد کار با داشتن مهارت کافی در هر یک از شرایط زیر، می‌تواند ویزای گلوبال تلنت انگلستان را دریافت کند:
●    فعالیت به‌عنوان عضو ارشد در شرکتی مرتبط با زمینه تکنولوژی
●    داشتن سابقه کار در بخش نوآوری دیجیتال
●    داشتن نمونه کار تحقیقاتی در زمینه تکنولوژی و جوایز
با‌توجه‌به موارد ذکر شده می‌توان گفت اخذ این ویزا هم‌چون اخذ ویزای توریستی انگلیس کار چندان راحتی نبوده و شرایط و قوانین به‌خصوصی دارد. افراد نخبه و استعدادهای درخشان با رعایت شرایط فوق و داشتن هر کدام از آن، به‌راحتی می‌توانند برای اخذ این ویزای شگفت‌انگیز اقدام کنند.

اخذ ویزای گلوبال انگلستان در بخش تحقیق و آموزش چه قوانینی دارد؟

برای اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلیس در زمینه تحقیقات و آموزش، متقاضی باید در یکی از زمینه‌های علوم، پزشکی، مهندسی یا انسانی استعداد درخشان و مهارت بالایی داشته باشد. هم‌چنین اگر این فرد یک فلوشیپ فردی در انگلیس دریافت کرده، یا به‌عنوان عضو ارشد دانشگاه یا استاد دانشگاه پیشنهاد شغلی داشته باشد؛ شانس بیشتری برای دریافت ویزای گلوبال تلنت انگلستان خواهد داشت.


 مدارک موردنیاز ویزای گلوبال تلنت انگلستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت Global Talent Visa انگلیس

یکی از موارد مهمی که هنگام درخواست برای ویزای گلوبال تلنت انگلستان باید به آن دقت ویژه‌ای داشته باشید، تهیه و ارائه مدارک صحیح و کامل است؛ این مدارک شامل موارد زیر خواهند شد:
●    پاسپورت مدت‌دار
●    تست بیماری سل
●    مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی
●    3 توصیه‌نامه (مخصوص متقاضیان هنر و فرهنگ)
●    ارائه حداکثر 10 مدرک که تاییدی بر صلاحیت فرد متقاضی باشد.
توجه داشته باشید که جدا از واجد شرایط بودن، تهیه مدارک برای اثبات استعداد خود، مهم‌ترین بخش این پروسه را تشکیل می‌دهد. به‌همین دلیل توصیه می‌شود در ارائه مدارک همه توجه و دقت خود را به‌کار گیرید.

ایران کانادا؛ همراه متقاضیان در اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان

در این مقاله به بررسی شرایط اخذ ویزای گلوبال تلنت انگلستان پرداختیم و قوانین درخواست آن را در رشته‌های مختلف شرح دادیم. اکنون با آگاهی از شرایط، قوانین و مدارک ویزای استعدادهای درخشان انگلیس، می‌توانید به‌راحتی برای اخذ آن درخواست دهید. اما توجه داشته باشید در این پروسه باید از یک موسسه مهاجرتی معتبر نیز کمک و راهنمایی بگیرید تا فرآیند انجام آن سریع‌تر پیش رود.
موسسه مشاوره‌ مهاجرتی ایران کانادا، یکی از معتبرترین و مطمئن‌ترین مجموعه‌های مهاجرتی است که در این مسیر همراه شما خواهد بود. این مجموعه با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب با سابقه کار بالا و بهره‌گیری از خدمات وکلای معتبر در سراسر دنیا زمینه‌ساز اخذ اقامت شما در بهترین کشورهای دنیا می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است به سایت irancanada.cc مراجعه کنید. هم‌چنین اگر سوالی در این زمینه داشتید نیز با شماره ۰۲۱۲۲۶۵۱۶۰۱ تماس بگیرید؛ کارشناسان و مشاوران ایران کانادا همه روزه پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.