آفتاب

سولاردام چیست؟سولاردام را شاید از نظر ظاهری و برخی از کاربرد ها بتوان مشابه ماکروفر در نظر گرفت. اما در عمل مشاهده می شود که این دستگاه در نتیجه بهبود تکنولوژی ماکروفر ساخته شده است و به نوعی مدل پیشرفته تر ماکروفر است.

شکی نیست تا کنون دستگاه های زیادی را مشابه مایکروفر دیده اید و تصور کرده اید که این همان مایکروویو یا مایکروفر می باشد در حالی که این دستگاه همان سولاردامی است که به نسبت دو دستگاه دیگر از شهرت کمتری برخوردار می باشد اما در حقیقت در خانه بسیاری از ما وجود دارد و از کاربرد بسیار گسترده ای برخوردار می باشد. به همین علت ما قصد داریم تا در این مطلب این دستگاه را برای شما به طور کامل معرفی کنیم و یکبار برای همیشه بگوییم که سولاردام چیست. برای کسب اطلاعات بیشتر این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

سولاردام چه دستگاهی است ؟

سولاردام را شاید از نظر ظاهری و برخی از کاربرد ها بتوان مشابه ماکروفر در نظر گرفت. اما در عمل مشاهده می شود که این دستگاه در نتیجه بهبود تکنولوژی ماکروفر ساخته شده است و به نوعی مدل پیشرفته تر ماکروفر است. این پیشرفتگی به این معناست که این دستگاه از قابلیت های بسیار زیادی برخوردار می باشد که به هیچ عنوان در ماکروفر وجود ندارد و به همین علت این دستگاه را به یک ابزار کاربردی در خانه هر کسی تبدیل می کند. اما کاربرد سولاردام چیست ؟ 

پیش از آن که به کاربرد سولاردام بپردازیم خوب است که این نکته را متذکر شویم. این دستگاه و کاربرد اضافی آن باعث می شود که استفاده از آن کار بیشتری از موتور و سیستم داخلی دستگاه بکشد و به همین علت طبیعی است که سولاردام در برخی از موارد نسبت به ماکروفر ضعیف تر عمل کند یا خراب شود. در این زمان اهمیت دارد که برای تعمیر سولاردام به نمایندگی معتبر مراجعه کنید که ما در این مطلب قصد داریم آن را به شما معرفی کنیم.  

در خواست تعمیر انواع لوازم خانگی از جمله سولاردام از طریق این صفحه برای شما میسر شده است کافیست بر روی این لینک کلیک کنید : تعمیر سولاردام ال جی ژاوسرویس

فرق مایکروفر و سولاردام چیست ؟ 

فوقا ذکر کردیم که این محصول نوعی پیشرفته از مایکروفر محسوب می شود ساختار آن باعث می شود که کاربرد آن متفاوت باشد. اما چه فناوری در این دستگاه موجب شده است تا سولاردام حرفه ای تر و پر کارایی تر محسوب شود. در حقیقت ساختار سولاردام چیست ؟ هر دو دستگاه ماکروفر و سولاردام از فناوری المنت نوری استفاده می کنند با این تفاوت که المنت نوری سولاردام پیشرفته تر است و موجب گریل کردن ، پختن و آماده سازی غذا می شود. 

المنت های نوری این دستگاه از زیر و در برخی از مدل ها از زیر و رو حرارت را وارد می کند و در نهایت امکان پخت و آماده سازی انواع غذا را در این محصول میسر می کند. در ادامه بیشتر به کاربرد های سولاردام می پردازیم.

مزایا سولاردام چیست ؟ 

فوقا ذکر کردیم که مهم ترین کاربرد سولاردام این است که هم امکان پختن و آماده کردن غذا را به شما می دهد و هم گرم کردن سریع غذا را برای شما میسر می کند. اما این مزایای این محصول است که آن را به یک انتخاب مناسب برای هر کسی تبدیل می کند. مهم ترین مزایایی که این دستگاه از آن برخوردار می باشد به این شرح می باشد : 

  • سولاردام غذا را خشک نمی کند. متاسفانه غذا درست کردن در فر یا ماکروویو در بسیاری از مواقع منجر به خشک شدن غذا می شود چرا که این دستگاه ها نمی توانند حین گرم کردن از تبخیر آب جلوگیری کنند. ای درحالی است که سولاردام با فناوری پیشرفته ای که دارد مانع از تبخیر آب غذا می شود در نهایت از خشک شدن آن جلوگیری می کند. 

این مزیت محصول در زمان پخت غذاهایی مانند پیتزا ، لازانیا ، مرغ سوخاری و ... دیده می شود که به شما غذایی نرم و در عین حال ترد می دهد. 

  • شاید تا کنون تجربه گرم کردن غذا با اجاق گاز را داشته باشید و از سرعت پایین آن خسته شده باشید. اگر هم دمای اجاق گاز را زیاد کنید احتمالا غذای شما کیفیت خود را از دست می دهد و طعم سوختگی می گیرد. فناوری کانونکشن سولاردام باعث شده است که سرعت گرم کردن غذا تا 4 برابر بیشتر شود بدون آنکه به کیفیت غذا آسیب جدی بزند.
  • المنت های به کار رفته در سولاردام چبست ؟ استفاده از هیتر ها و المنت های ذغالی در ساخت این دستگاه موجب شده است تا گرما به عمق غذای شما نفوذ کند. همین موضوع باعث می شود که غذا به بهترین شکل ممن و بدون خشک شدن طبخ شود. همچنین استفاده گسترده از این المنت ها موجب می شود تا غذا به طور یک دست آماده شود و جایی از آن نپخته باقی نماند.
  • خوب است بدانید محفظه استوانه ای شکل این دستگاه در پخش شدن یک دست گرما نیز تاثیر بسیاری زیادی دارد. استفاده از شکل در ساخت سولاردام و فضای داخلی آن در کنار استفاده از هیتر های ذغالی است که موجب می شود چه در زمان پخت و چه در زمان گرم کردن دما به بهترین شکل ممکن پخش شود و در نتیجه کیفیت غذا به بهترین شکل ممکن حفظ گردد. 
  • همانطور که میدانید حرارت رسیدن طولانی مدت به مواد غذایی باعث از بین رفتن خاصیت آن ها می شود. به همین علت همیشه تاکید می شود که غذا با دمای بالا و در مدت زمان کمی طبخ شود. تکنولوژی حرفه ای ساخت این محصول موجب شده است تا  در عرض 5 دقیقه دمای این دستگاه به 320 درجه برسد و در کوتاه ترین زمان ممکن غذای شما آماده شود. بدیهی است که این ویژگی در سرعت پخت غذا در مواقعی که تایم کافی ندارید نیز تاثیر بسیار مثبتی دارد.

آیا سولاردام سرطان زا است ؟ 

وقتی اسم دستگاه های پخت غذای نوری به میان می آید که با استفاده از اشعه به پخت و گرم کردن غذا می پردازند شایعه هایی مبنی بر مضر بودن و سرطان زا بودن این دستگاه ها نیز شنیده می شود که ما می خواهیم در این مطلب یکبار برای همیشه به این سوال پاسخ دهیم. شایعه سرطان زا بودن سولاردام چیست ؟ برخی از اشعه ها مانند اشعه های محیط های مخابراتی یا اشعه های رادیو اکتیو که از پرتو های ناپایدار تشکیل شده اند برای بدان مضر هستند و این مورد توسط دانشمندان بارها تاکید شده است. 

اما تا کنون و از زمانی که سولاردام در بازار لوازم خانگی معرفی شده است حتی یک مورد از متخصصین این زمینه خبری در زمینه مضر بودن امواج این دستگاه ها نداده اند. در حقیقت با این وجود که سال هاست از این دستگاه استفاده می شود اما تا کنون هیچ یکی از دانشمندان اعلام نکرده اند که استفاده از این دستگاه سرطان زا می باشد پس تمامی حرف هایی که در مورد این دستگاه ها زده می شود شایعه بوده و هیچ مبنا و پایه ی علمی ندارد. 

پس اگر به یک دستگاه نیاز دارید که هم غذا را آماده کند و هم گرم کند سولاردام را انتخاب کنید. تا اینجا تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در مورد این محصول در اختیارتان قرار داده ایم. اگر می خواهید بدانید که تاریخچه سولاردام چیست و برای خرید این محصول کدام برند بهتر است در ادامه نیز با ما همراه باشید.

کارخانه تولید کننده سولاردام چیست ؟

اولین بار شرکت  ال جی این محصول را تولید و روانه بازار کرد و از همان ابتدا معرفی این محصول طرفداران زیادی را به خود اختصاص داد. ال جی همچنان در ساخت این محصول به بهترین شکل ممکن سرآمد است و به سختی می تواند شرکتی را پیدا کرد که از نظر کیفیت ساخت سولاردام با ال جی رقابت کند. به همین علت اگر می خواهید بدانید بهترین برند تولید کننده سولاردام چیست باید گفت که شرکت ال جی به عنوان اولین تولید کننده سولاردام در دنیا بهترین برند تولید کننده این محصول نیز می باشد.

البته از آنجا که قیمت لوازم خانگی ال جی در بازار ایران بسیار بالا می باشد شما می توانید از نمونه های با کیفیت از برند های دیگر استفاده کنید که از نظر کارایی به همان شکل عمل می کنند و شاید از نظر طول عمر کمی متفاوت عمل کنند.

قیمت سولاردام به چه صورت می باشد ؟ 

در آخر و در پایان این مطلب و پرداختن به این سوال که سولاردام چیست خوب است که به قیمت سولاردام نیز بپردازم. از آنجا که این محصول دو کاره است و از فناوری پیچیده و تجهیزات پیشرفته ای در ساخت آن استفاده می شود بدیهی است که  قیمت آن به نسبت مایکروفر و مایکروویو بالاتر باشد. علاوه بر این موضوع دو عامل دیگر نیز در قیمت این محصول تاثیر گذارند : 

  1. مدل دستگاه : این دستگاه ها و مدل آن همچنان در بازار در حال بروز شدنند و به همین علت هر چه مدل دستگاه و قابلیت های آن بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است.
  2. برند دستگاه : برند های حرفه ای تر و تخصصی تر که از کیفیت و طول عمر بالا تری برخوردار هستند طبیعتا قیمت بالاتری نیز دارند.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.
وبگردی