آفتاب

وزیر پیشنهادی صمت در صحن علنی مجلس:

تورم، بیماری مزمن اقتصاد ایران است و برای رفع آن به ۲ تا ۳ سال وقت نیاز استوزیر پیشنهادی صمت گفت: تنها راه سعادت ملت ایران تحقق تمدن نوین اسلامی است.

باشگاه خبرنگاران جوان: سید رضا فاطمی امین وزیر پیشنهادی صنعت معدن و تجارت در صحن علنی مجلس در دفاع از برنامه پیشنهادی خود برای تصدی منصب وزارت گفت: تنها راه سعادت ملت ایران تحقق تمدن نوین اسلامی است که باید با توسل به همین موضوع عقب‌ماندگی ها را جبران کنیم. وزارت صمت بسیار متنوع است. متاسفانه شاهد آشفتگی‌هایی در بازار هستیم و سیمان به یک باره به ۵ برابر می‌رسد؛ نظارت دولت کجاست؟ تورم، بیماری مزمن اقتصاد ایران است و برای رفع آن به ۲ تا ۳ سال وقت نیاز است. رشد نقدینگی، تولید و نرخ ارز در تورم نقش دارند.

وزیر پیشنهادی صمت تصریح کرد: در دولت سیزدهم هدف گذاری شده تورم در سال ۱۴۰۲ به نصف تورم سال ۹۹ برسد و بعد به سمت تک رقمی شدن حرکت کند. به زودی شاهد بازگشت قیمت سیمان به قبل از قطعی‌های برق خواهید بود. دولت مردمی و مجلس انقلابی با همراهی هم می‌توانند کشور را جلو ببرند.

وی تاکید کرد: دولت و وزارت صمت نباید بنگاه داری کنند، اما موظف به بازار سازی هستیم. وظیفه خودم می‌دانم خود را شریک بنگاه‌ها بدانم نه رقیب. وظیفه ما پشتیبانی بخش خصوصی است. ما باید محیط کسب و کار را تقویت کنیم.