آفتاب

گفت و گو با سعید صفری مربی ورزش نوین mma در ایران:

ام ام ای mma ترکیبی از تمام ورزش‌های رزمیسعید صفری گفت: هنرهای رزمی ترکیبی یا همان (MMA) به ورزشکار این اجازه را می دهد از تکنیک های چند سبک مختلف رزمی استفاده و به حریف خود غلبه کند.

با توجه به حضور وی در تیم ملی ووشو در سال ۹۴ و قهرمانی و حضور در تیم ملی بوکس در سال ۹۶ و گرفتن کاپ تکنیک طلایی بوکس ایران و مسیر مربیگری آن تا قهرمان سازی هایی در سطح جهان و آسیا در رشته های رزمی مختلف همچنان به عنوان مربی رزمی در ایران فعالیت میکند.

 وی از سنین کودکی تا بحال در تمریناتی که با بسیاری از اساتید رزمی ایران از جمله بنیانگذاران رشته های رزمی و مربی های تیم ملی ووشو، بوکس، موی تای، جوجیتسو و... داشته توانسته مهارت ویژه ای در این رشته ورزشی کسب کند و هم اکنون از لحاظ تکنیک به عنوان مربی کلاس A هنرهای رزمی در ایران فعالیت دارد و به عنوان جوان ترین مربی رزمی این کشور شناخته میشود.این مربی رزمی اینگونه گفت : به عقیده بسیاری  بروس لی پدر هنرهای رزمی ترکیبی می باشد و سبک بروس لی را می توان آغاز mma در جهان دانست و از همین رو بود که من  با الگو قرار دادن وی و با تمرین و تجربه در رشته های ورزشی مختلف توانستم خودم را به مرحله ای برسانم تا به عنوان استاد جیت کان دو بروس لی در ام ام ای فعالیت کنم.
صفری خاطرنشان کرد: در حال حاضر به طور رسمی به عنوان مربی در رشته های بوکس، جیت کان دو بروس لی، وینگ چون، ووشو، موی تای، آمادگی جسمانی و  mma هنرهای رزمی ترکیبی در ایران فعالیت دارم.
وی تاکید کرد: حال که mma در ایران رسمی شده، با اینکه از سال های قبل در این رشته فعالیت داشتم، قصد دارم به عنوان مربی در این رشته فعالیت تخصصی تری داشته باشم.
این مربی و ورزشکار رشته mma اینگونه گفت که : من در زندگی خود با سبک های رزمی بسیاری آشنا شدم تا توانستم در سبک mma به اشتیاق خود پاسخی درست بدهم و از این بابت خوشحال هستم که با فعالیت مربیگری خود می توانم ورزشکاران حرفه ای را به مقصدشان که شرکت و قهرمانی در قفس مبارزات هست، به سمت آرزوهایشان هدایت کنم.
و استفاده از ظرفیت ورزش mma در آموزش بدلکاری در سینما

سعید صفری گفت: بروسلی اولین کسی بود که به ترکیب هنرهای رزمی که امروز در رشته ورزشی mma شاهدش هستیم فکر کرد و با استفاده از همین فنون تجربه های خوبی را نیز در صنعت سینما رقم زد.
صفری در گفت و گو با خبرنگار اظهار کرد: به گفته اساتید رزمی بزرگ دنیا و بنیانگذاران UFC و MMA بروس لی پدر هنرهای رزمی ترکیبی است و سبک بروس لی شروع mma در جهان بوده است و از همین رو بود که بنده با الگو قرار دادن وی رشته های ورزشی مختلفی چون جیت کان دو بروس لی، بوکس، وینگ چون، ووشو، موی تای را تجربه کردم تا به مرحله ای رسیده ام که می توانم به عنوان مربی جیت کان دو بروس لی در رشته mma فعالیت کنم.
وی ادامه داد: اما من استفاده از فنون این رشته رزمی را محدود به رقابت های ورزشی نکردم و پی بردم آموزش هایی که در این ورزش به کار می گیرم قابلیت بسیار خوبی برای تربیت بدلکاران سینمایی دارد.
این مربی توضیح داد: از این رو بود که ابتدا  با تمرین های فردی شروع به فعالیت  به عنوان بدلکار و بازیگر سینما در برخی از پروژه ها کردم و سپس به عنوان مربی با تعدادی از بازیگران و علاقمندان در این زمینه نیز به عنوان مربی تمرین کردم.صفری یادآور شد: همان طور که ایده ی ترکیب رشته های رزمی مختلف تحت تاثیر فعالیت های بروس لی آغاز شد که باور داشت که یک مبارز عالی باید از امکانات تمامی رشته های رزمی در مبارزه بهره ببرد ایده استفاده از این فنون، تمرینات و استایل ها در بدلکاری سینما نیز فکری بود که من با الگو گرفتن از وی بدان جامه عمل پوشاندم.
سعید صفری که با فعالیت در سبک جیت کان دو بروس لی وارد عرصه mma  شده است فعالیت های شاخصی را هم در زمینه بدلکاری سینما و آموزش آن به بازیگران رقم شده است.