آفتاب

گفتگو با فرزانه جعفری، عکاس و مستند ساز در ارتباط با نمایشگاه عکس"در تکاپوی ماندن"سرگذشت عکاسی من در شهر تفلیس پایتخت  کشور گرجستان  به پنج سال پیش برمی‌گردد، در آن هنگام که در این شهر در جستجوی سوژه عکاسی بودم در شهر زنانی را می‌دیدم که هر کدام با نهایت عشق به کار فروشندگی و دوره گردی و تکدی گری مشغول بودند و در آن سوز و سرمای تفلیس و بادهای جان کاهش با لباس کهنه و مندرسشان از خود محافظت میکردند و منتظر بودند تا شاید رهگذری دستان سرد و ‌چروکیده آنان را به گرمی بفشارد همه اینها موجب میگردید تا شوق و انگیزه من هر روز  برای عکاسی بیشتر شود. در آن جامعه در لابه لای رقص و پایکوبی مردم این شهر رنج این زنان هرگز دیده نشد. اگر چه در شهر تفلیس این آثار به نمایش در نیامد ولی امیدوارم روزی این شرایط مهیا شود تا گوشه ای از درد و رنج  ومحرومیت این زنان دیده شود.
بعد از بازگشت من به ایران بر آن  شدم که این آثار را چاپ و به نمایش در آورم.
از بین این آثار تعداد ۳۰عدد  در گالری انتظامی  به نمایش  در می آید. افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه  ۲۳اردیبهشت ساعت  ۱۶تا۱۹ و  اختتامیه نمایشگاه روز ۲۸اردیبهیشت می‌باشد.
ضمنا روز سه‌شنبه گالری تعطیل می‌باشدعلاقمندان جهت بازدید از نمایشگاه  ودیدن آثار می‌توانند به آدرس تهران، خیابان شریعتی ، بالاتر از مطهری روبروی فرشگاه اتکا ، پلاک 608 ، طبقه 2 ، واحد به شماره تلفن02188428285 و پیج گالری در اینستاگرام با نام  Entezami_Art Gallery مراجه نمایند .
امیداست که با حضورتان رونق این محفل را  دوچندان کنید.

علیرضا نیاکان
وبگردی