آفتاب

کارگاه آموزشی هنرهای دستی مهره برگزار شد

کارگاه آموزشی هنرهای دستی مهره برگزار شد

سایت رنگی‌رنگی کارگاه آموزشی راه‌اندازی کسب و کار هنری (مهره) را با شرکت 53 نفر در دانشگاه مدیریت صنعتی برگزار کرد.

سایت رنگی‌رنگی کارگاه آموزشی راه‌اندازی کسب و کار هنری (مهره) را با شرکت 53 نفر در دانشگاه مدیریت صنعتی برگزار کرد. شرکت کنندگان در این کارگاه ضمن تولید یک اثر هنری آموزش‌هایی برای بالابردن مهارت خود و کیفیت تولیداتشان دیدند و همچنین در این‎باره آموزش دیدند که چگونه از طریق تولیدات خود کسب و کار کوچکی ایجاد کنند. کلیه شرکت‌کنندگان در حدود 8 ساعت کار و آموزش زیورآلاتی تولید کردند که از میان آنها سه اثر به عنوان برنده انتخاب شد. برندگان معادل 500 هزار تومان مواد اولیه برای تولید و 3 ماه بازاریابی آنلاین جایزه گرفتند. این جایزه و هدایایی که به همه شرکت‌کنندگان تعلق گرفت توسط شرکت لابراتورهای طبیعت زنده (سینره) تامین شده بود. کلیه وسایل مورد نیاز برای تولید این آثار توسط برگزارکنندگان تامین شده بود و شرکت‌کنندگان نیازی به خرید یا تهیه ابزار و امکانات مورد نیاز خود نداشتند.
خلاقیت، ضامن زندگی شاد
رنگی‌رنگی یک شبکه آنلاین سبک زندگی دخترانه است. تقویت خلاقیت و ایجاد انگیزه برای استفاده بهتر از توانایی‌های فردی برای یک زندگی شاد از اهداف این پروژه است. کارگاه مهره بر اساس یکی از شعارهای این گروه مبنی بر ترجیح ساخت و تولید به خرید محصولات آماده برگزار شد. دقت در ترکیب‌بندی و رنگ‌بندی خلاقانه معیار گزینش آثار اول تا سوم این کارگاه بود. سه نفر برگزیده این کارگاه به مدت سه ماه توسط شبکه رنگی برای خدمات آنلاین مارکتینگ حمایت خواهند شد و مواد اولیه تولید کسب و کار کوچک‌شان را به عنوان جایزه از این کارگاه دریافت کردند.
از میان 53 شرکت‌کننده این کارگاه چند دختر جوان از شهرهای دیگر شرکت کرده بودند. شرکت‌کنندگان هزینه پرداختی برای این کارگاه را عادلانه و کیفیت آن را بالا توصیف کردند. یکی از شرکت‌کنندگان محیط برگزاری این کارگاه را بسیار شاد توصیف کرد و گفت: هزینه شرکت در این کارگاه منصفانه بود و امیدوارم برگزارکنندگان بتوانند کارگاه‌های مشابه دیگری در تهران و شهرهای دیگر برگزار کنند. همه ما چیزهای تازه‌ای درباره کار یاد گرفتیم و نسبت به آینده شغلی خود ایده‌های تازه‌ای پیدا کردیم.
توسعه کسب و کارهای کوچک
نگار یعقوبی مدیر مجموعه رنگی رنگی هدف از برگزاری این کارگاه را کمک به راه‌اندازی و توسعه کسب و کارهای کوچک برای زنان و دختران جوان اعلام می‌کند و در گفت و گو با خبرنگار ما می‌گوید: دختران بسیار خلاق و با استعدادی وجود دارند که می‌توانند با آگاهی از قابلیت‌های خود و امکاناتی مثل اینترنت شروع به کارآفرینی کنند. ما در سایت رنگی رنگی ایده‌های زیادی به گروه مخاطبان خود می‌دهیم که بتوانند از توانایی‌هایشان حداکثر استفاده را بکنند. این کارگاه نیز با همین هدف برگزار شد تا بتوانیم با تقویت خلاقیت شرکت‌کنندگان آموزش‌های اولیه‌ای را برای ورود به دنیای کسب و کار به آنها بدهیم.
یعقوبی ابراز امیدواری کرد که بتواند برای مخاطبان "رنگی رنگی" که در بیش از دو سال فعالیت این سایت با اهدافی مثل زندگی شاد و خلاقانه آشنا شده‌اند کارگاه‌های آموزشی دیگری در تهران و شهرستان‌ها برگزار کند.
کد N833410

وبگردی