آفتاب

ترکیه ششمین کشور توریستی دنیا

ترکیه ششمین کشور توریستی دنیا

یکی از کشور توریستی دنیا که در رتبه ششم گردشگری جهان قرار دارد ترکیه است و در واقع صنعت گردشگری مهم ترین منبع درآمدی ترکیه است.

با توجه به آمارها، ترکیه در سال ۲۰۱۱ میزبان دو میلیون و ۶۰۰ هزار گردشگر بود. این کشور از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است و غذاهای لذیذ آن در دنیا شهرت دارد . این کشور با طبیعت و سواحل بسیار زیبا سالانه گردشگران بسیاری را بخود جذب میکند. بهمین خاطر نیز تور ترکیه در میان گردشگران و مخصوصا ایرانیان طرفداران بسیاری دارد.

شهر های مهم و توریستی کشور ترکیه عبارتند از :
استانبول
آنکارا
آنتالیا
آلانیا
بدروم
کوش آداسی
مارماریس
ازمیر
یکسری از شهرهای ترکیه تنها برای تفریح و اوقات فراغت هستند اما چند شهر دیگه بیشتر مراکز اداری و تجاری ترکیه محسوب می شوند.شهرهای ساحلی ترکیه که بیشتر دارای تفریحات ساحلی می باشد مثل آنتالیا و آلانیا فصل شلوغی آن تابستان و بهار می باشد . در این فصل تور آنتالیا و تور آلانیا پر رونق هستند و تقریبا در زمستان به حالت تعطیل در می آید. شهرهای اداری و اقتصادی تقریبا همیشه شلوغ هستند، مثل استانبول و آنکارا، هرچند مسافران ایرانی به این شهرها هم در زمستان کم می شود ولی بیشتر کسانی که کار اقتصادی دارند در زمستان به این شهرها مسافرت مینمایند، بنابراین میتوانید با خیال راحت هر زمانی که میخواهید برای تور استانبول و تور آنکارا اقدام کنید .

استانبول

استانبول یکی از زیباترین شهرهای جهان به شمار میرود. بخشی از شهرت استانبول به موقعیت این شهر بر میگردد، جایی که اروپا از طریق آبهای بسفر به آسیا می پیوندد.در واقع استانبول پل ارتباطی دوقاره است، آن را به منحصر فردترین شهر جهان بدل ساخته است. و تنها شهر جهان است که در ۲ قاره قرار گرفته است.

استانبول از لحاظ گردشگری شهر برجسته ای است و میتوان با صرف وقت به تمامی دیدنی های استانبول سر کشید و زمانی را در مراکز تفریحی استانبول سپری کرد.

در صورتی که بخواهید، میتوانید در میان هتل های استانبول ، هتل خوبی را برای اقامت انتخاب کنید.البته همانطور که میدانید هتل ها با توجه به به منطقه ای که قرار گرفته اند و خدمات و امکاناتی که به مسافران ارائه میدهند با ستاره رتبه بندی می شوند.
آنکارا
آنکارا پایتخت ترکیه، این شهر مرکز استان آنکارا و دومین شهر بزرگ این کشور بعد از استانبول است. این شهر در یکی از خشک ترین مناطق ترکیه  قرار دارد وبه جز مناطق جنگلی واقع در محدوده جنوبی آن، بخش اعظم آن با پوشش گیاهی نواحی استپ احاطه شده است. با این حال این شهر منطقه ای سرسبز به شمار می آید.

مراکز خرید آنکارا بهترین جا برای خرید هستند دیدنی های آنکارا و تفریحات آنکارا محلی برای پر کردن اوقات فراغت در این کشور زیبا هستند. هتل های آنکارا بهترین محل برای استراحت هستند، که میتوانید اوقات خوشی را در این هتل ها سپری کنید.

آنتالیا
آنتالیا از شهرهای مهم کشور ترکیه است که نام مرکز استان آنتالیا نیز می باشد . جمعیت آنتالیا حدودا ۸۰۰۰۰۰ نفر برآورد شده است. این شهر که به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی محسوب می شود دارای جاذبه های فراوان و مناظر حیرت انگیز می باشد. بافت خاص منطقه شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده وبه همراه خانه هایی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده ،بسیار جلب توجه می کند. سواحل زیبای این شهر ها بهترین محل برای کسب آرامش است.

هتل های آنتالیا هم ساحلی هستند که دارای ساحل خصوصی هستند و هم بصورت غیر ساحلی است. سواحل این شهر جزو دیدنی های آنتالیا این کشور هستند، و ورزش های آبی جزو تفریحات آنتالیا هستند.

آلانیا
آلانیا  یکی از شهرهای بسیار زیبای ترکیه است. تفریحات آلانیا بسیار زیبا هستند، با هتل های آلانیا  بسیار مدرن هستند، رستوران های دریایی ،کافه های های آلانیا بسیار مجلل می باشد .درکوچه های آلانیا خرده فروشها با بوتیکهای رنگارنگ ولباسها و اجناس خود مناظری وسوسه انگیز را برای توریست ها به وجود می آورند. به اندازه مناظر تاریخی و فرهنگی در آلانیا زندگی ساحلی نیز در آن جا بی نظیراست.

سواحل زیبا و صخره های بسیار زیبا آلانیا که دیدنی های آلانیا به حساب می آیند، محلی برای تفریح گردشگرانی است که به این سواحل زیبا آمده اند.کد N452806