لیموناد

لیموناد یک نوشیدنی ساده، کم کالری و سالم با دستور تهیه بسیار سریع است که می تواند تابستان های گرم را به روز های خنک و دلچسبی تبدیل کند.

لیموناد یک نوشیدنی ساده، کم کالری و سالم با دستور تهیه بسیار سریع است که می تواند تابستان های گرم را به روز های خنک و دلچسبی تبدیل کند. اگر از گرما فراری هستید و می خواهید با یک نوشیدنی سالم حالتان را بهتر کنید، برای آموزش طرز تهیه لیموناد با ما همراه باشید.

مواد مورد نیاز

۵ الی ۶ عدد لیموترش
۱.۵ لیتر آب
۲۵۰ تا ۳۵۰ گرم شکر

این میزان مواد اولیه برای تهیه نوشیدنی یک جمع چهار نفره کافی است. اگر برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتری شربت تهیه می کنید، مقدار این مواد را به همان نسبت کمتر یا بیشتر در نظر بگیرید.

طرز تهیه لیموناد

نوبت به آموزش طرز تهیه لیموناد این نوشیدنی دلچسب می رسد. برای تهیه لیموناد دو روش پیش روی شماست.

روش اول: ابتدا آب لیمو ها را گرفته و در ظرفی جداگانه بریزید. بهتر است برای این کار از آب مرکبات گیری های برقی یا دستی استفاده کنید تا پالپ لیمو ها نیز گرفته شوند. سپس آب و شکر را به آبلیمو اضافه کنید. قبل از سرو نوشیدنی لیموناد بهتر است مقداری یخ به آن اضافه کنید یا آن را داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود.

روش دوم: در این روش بعد از بُرش لیموها، آن ها را در ظرفی قرار داده و مقداری شکر روی آن ها بپاشید، بگذارید لیمو ها به مدت یک ساعت در این حالت باقی بمانند. پس از گذشت یک ساعت آب را در ظرفی جداگانه جوش آورده و روی لیمو ها بریزید. ترکیب آب جوش با لیمو را به مدت ۲۰ دقیقه کناری بگذارید تا به تدریج سرد شود. در مرحله بعد آب را به وسیله یک صافی داخل ظرف دیگر ریخته و آب لیمو ها را به وسیله آب مرکبات گیری بگیرید. در نهایت آبلیمو ها و مابقی شکر را به آب اضافه کنید. می توانید آن را داخل یخچال قرار داده یا مقداری یخ داخل آن بریزید تا سرد شود.

طرز تهیه لیموناد به هر دو روش بسیار ساده است. فقط روش دوم کمی طولانی تر خواهد بود، در عوض نوشیدنی شما بهتر جا افتاده و طعم قوی تری پیدا می کند. شما می توانید برای آن که نوشیدنی شما کمی رنگ و لعاب گرفته و جذاب تر شود، آن را تزیین کنید.

برای این کار می توانید از لیوان های خاص استفاده کرده و یک برش لیمو روی لیوان قرار دهید. همچنین مقداری نعناع تازه و قرار دادن نی رنگی داخل لیوان ایده های جالبی برای جذاب تر شدن نوشیدنی هستند.

یک ابتکار جالب

اگر به نوشیدنی های گازدار علاقه مند هستید، می توانید آب گازدار تهیه کرده و به لیموناد خود اضافه کنید. با انجام این کار یک نوشابه لیموناد صددرصد طبیعی خواهید داشت؛ و به عنوان نکته آخر هم فراموش نکنید که حتما چند تکه یخ نیز داخل لیوان ها ریخته تا نوشیدنی شما خنکی و گوارایی خود را حفظ کند.

بهنام جعفری