ـ مواد لازم:

گوشت چرخ کرده: ۳۰۰ گرم

لازانیا: ۶۰۰ گرم

پنیر پیتزا: ۴۰۰ گرم

سس گوجه‌فرنگی: قدری

رب گوجه‌فرنگی: ۳ قاشق سوپ‌خوری

پیاز داغ عسلی: ۴ قاشق سوپ‌خوری

فلفل سبز دلمه‌ای: ۲ عدد

قارچ: ۲۰۰ گرم

آب: ۲ لیتر

زعفران: ۰.۵ قاشق مربا‌خوری

کره: ۲۵ گرم

روغن: ۱ قاشق سوپ‌خوری

فلفل: قدری

نمک: قدری


ـ طرز تهیه مایه گوشت:

گوشت چرخ کرده، فلفل دلمه‌ای، قارچ، پیاز داغ، نمک و فلفل را مخلوط کرده آن را به مدت ۱۰ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار می‌دهیم. سپس مقداری از رب گوجه‌فرنگی را در ظرف دیگری با آب جوش حل کرده مقداری زعفران و کره به آن اضافه کرده و ان را به مدت ۳-۲ دقیقه در مایکروفر قرار می‌دهیم و آن را به مایه فوق اضافه کرده روی ظرف را پوشانده و مجدداً به مدت ۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار می‌دهیم.


ـ طرز تهیه لازانیا:

یک ظرف مناسب انتخاب کرده آب را داخل آن ریخته و به مدت ۱۰ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر می‌ریزیم تا آب به جوش آید. سپس مقدار کمی روغن مایع ( یک قاشق غذا‌خوری) و نمک به آب اضافه کرده و ورقه‌های لازانیا را داخل آن قرار می‌دهیم و ظرف را به مدت ۸-۶ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار می‌دهیم. سپس آن را آبکش می‌کنیم.


یک تابه مناسب انتخاب کرده و یک لایه از ورقه‌های لازانیا را داخل آن قرار داده روی آن را مقداری سس گوجه فرنگی ریخته و سپس یک لایه از گوشت و یک لایه پنیر می‌ریزیم. بدین ترتیب می‌توان لایه‌ها را دو بار تکرار کرد. درب ظرف را گذاشته و آن را به مدت ۵ دقیقه با قدرت ۱۰۰% داخل مایکروفر قرار می‌دهیم. سپس درب ظرف را برداشته و ۵ دقیقه دیگر با قدرت ۱۰۰% آن را داخل مایکروفر قرار می‌دهیم.