بحث و گفتگو بحث و گفتگوهاى delfakar

تمام شاخه‌ها

پیشنهاد موضوع جدید
اعتیاد
افکار عمومی
اقتصاد
انتخابات
انجمن‌ها
ایده‌های جدید
باشگاه‌های ورزشی
بهداشت و سلامت
بیمه
تاریخ
خودرو
دارو و درمان
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
درخواست اطلاعات
دولتمردان و سیاستمداران
دین ، روح و روان
زندگی
سایتهای اینترنتی
سیاست
سینما
صدا و سیمای ملی ایران
فرهنگ و ادب
قوه قضاییه
قوه مجریه (دولت)
قوه مقننه
کامپیوتر و اینترنت
کتاب
کنکور
گردشگری
گردهمایی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها
ماهواره
مدارس
مدیریت شهری
مسابقات ورزشی
مطبوعات
موبایل
موسیقی
مهاجرت
نجوم
نوجوانان و جوانان
نوروز
نیروی انتظامی
ورزشکاران و مربیان
هجویات
هنرمندان و هنرپیشگان
بحث و گفتگوهای من
پرسش و پاسخ
مشاوره
تحمل یا طلاق؟
آیا حاضرید به دلیل نگاه عوام به فرد مطلقه و امر طلاق شرایطی که خواسته ولی نتوانسته اید آن را تغییر دهید تحمل کنید؟
زندگی | ۲۰ خرداد ۱۳۸۹ |  فرستنده موضوع : arameeabii  
 فهرست نظرات delfakar درباره این موضوع
۳۵۴۱۹  ◊
جدایی سخت‌ترین کاریه که دو نفر میتونن با هم انجام بدن. وقتی دو تا دوست از هم میخوان جدا بشن روزها و ماهها طول میکشه تا روابطشون از یاد هم میره. ولی شاید این فراموشی هیچ موقع هم اتفاق نیفته. اما در مورد زن و شوهر این سختی به حدیه که حساب نداره، وقتی زن و شوهری به هر دلیلی میخوان از هم جدا بشن، فشاری که تحمل میکنن بیش از اونیه که بشه با کلمات اونو بیان کرد، و یا تصورش رو کرد. البته تو این دوره و زمونه اینقدر این مسئله ساده شده که حد نداره، مثل آب خوردن بهش نگاه میکنن، همینکه یکی به اون میگه تو!! یا بالای چشمت ابروست، میگه من و تو دیگه با هم تفاهم نداریم، این زندگی نیست که ما میکنیم، این چه وضعشه، خلاصه کاری که باید آخرین مرحله باشه رو همون اول انجام میدن. اینو بگما اکثرشون هم پشیمون میشن که ای بابا این که چیزی نبود، اگر کمی تحمل میکردیم و یه لبخند به هم میزدیم تموم میشد. یه دفعه هر دو نفر میشن یه پارچه آتیش و خلاصه همه چیز رو میسوزنن. زندگی که با عشق و محبت و دوست داشتن درست شده بوده رو سر یه حرف، یه چیز کوچیک، یه کم محلی، یا هر چیزی دیگه به هم میزنن، و اون کسی که خیلی صدمه می‌خوره اگه بچه باشه اونان، که اصلا مورد توجه نیستن و فراموش میشن. انگار اصلا وجود نداشتن و اصلا هم نباید میبودن. وقتی اوج علاقه به هم بوده اونا درست شدن!! وقتی نگاهشون به هم از روی محبت بوده اونا بوجود اومدن، اگه یه ذره صبر بشه این جور نمیشه. مرد بشه نیم من، زن بشه نیم من. ولی هر دو میشن تمام من، خدا نکنه این وسط یه نفر هم بشه آتیش بیار معرکه که کار تموم میشه.
یادمه که قدیما وقتی کسی میخواست بره این سمت اینقدر سختی و مشقت براش میزاشتن که از اون زندگی بیشتر بود، راضی میشد زندگی کنه ولی طلاق نگیره. این برا این بود که زن و شوهر همیشه امکان اختلاف بینشون هست، ولی این اختلاف رو میشه همیشه بانگاه مثبت دید و به سمت حلش رفت.
اما تو این دوره و زمونه اول میرن سراغ طلاق که انگار دیر میشه!!! نه بابا طلاق دیر نمیشه، اون چیزی که هست از بین میره و خوبی و خوشی دیر میشه، اگه با هم دعواهم داریم، اگه با هم جنگ هم میکنیم، اگه با هم اره و تیشه میدیم، اگه با هم فحش و ناسزا و هر چیزی که میخواهیم میگیم، بگیم و انجام بدیم. ولی کسی رو بین خودمون نیاریم که اون بخواد طرفدارای از یکی بکنه که کار خراب خراب خراب میشه.
همه این بدیها میگذره و تموم میشه، اگه دو نفر با هم فقط باشن. یه خنده، یه شوخی، یه فدات بشم، یه قربونت برم، یه تو عشق منی، یه دوستت دارم، یه هدیه کوچیک، یه نوازش، یه معذرت خواهی، میتونه همه چیز رو برگردونه سرجاش، بستن چشم، نشنیدن، زبون نداشتن، و اصلا نفهم بودن بعضی از اوقات خیلی خوبه. و یکی از جاهاش همین جاهاست. ماها فراموش میکنیم که میتونیم کر باشیم و بی‌زبون.
یه چیز رو هم اگر بدونیم اینه که وقتی تو اوج عصبانیت هستیم و عصبانیتمون رو خالی کردیم سریع پشیمون بشیم و برگردیم. نزاریم بمونه و بمونه و بمونه. درسته که طرف شاید دیر فراموش کنه، ولی این چیزیه که خدا از ما خواسته که در موقع عصبانیت تصمیم نگیریم. رومون رو به سوی خدا بکنیم و به خدا بگیم خدایا من غلط کردم تو منو ببخش، حالا فرق نمیکنه زن یا مرد، خدارو بیاریم وسط خودمون و قاضی کنیم تا ما رو با هم صلح بده. به خودش قسم طلاق میره کنار و محبت و دوستی وعشق میاد جاش میشینه.
این تنها حلالیه که خدا ازش بدش میاد، و فقط برای مواقع ضروری گذاشته.
این مواقع خیلی کم میشه اتفاق بیفته.
دوست داشتن و عشق ورزیدن و با هم بودن چیزی نیست که بشه به این سادگی از کنارش گذشت و یا فراموشش کرد. هر دو طرف داغون میشن. هر دو طرف له میشن. هر دو طرف دوست دارن برگردن به سوی هم ولی شیطان نمیزاره، یه لعنت بر شیطون یه معذرت خواهی در پیشگاه خدا، یه کمک خواستن از خدا، و یه دست بوسی از زن یا همسر، به خاطر رضای خدا، میتونه خیلی از این چیزا رو برطرف کنه. و حتما هم میکنه.
این دوتا همدیگر رو دوست دارن که با هم زندگی رو شروع کردن، عاشق هم بودن که همه چیزشون برا هم شده، و با هم ندار کامل شدن، پس این اختلافا هست، خدا رو ببینیم و دستمون رو به سوی او دراز کنیم و از او بخواهیم که ما رو به حال خودمون رها نکن. من غلط کردم تو منو ببخش، ازت معذرت میخوام دیگه اینکارو نمیکنم، و خلاصه یه خلوت با خدای خودمون و بعدم یه اظهار عشق و علاقه به طرف مقابل یه بوسه، یه نوازش، یه هم آغوشی، یه هدیه، میتونه همه چیز رو به حالت اول برگردونه و سعی کنیم دیگه اون ماجرا رو فراموش کنیم و به روی هم نیاریم.
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۹   ۲۴ : ۳۳ : ۱۲ بحث و گفتگوهای دیگر  ارسال پیغام به 
چاپ  |  بازگشت
نظرات همه کاربران درباره این موضوع
 ◊ babakjigar
۳۵۴۳۹  ◊
نخیر ابدا من واسه خودم زندگی می کنم نه مردم
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۹   ۰۹ : ۳۸ : ۱۲ بحث و گفتگوهای دیگر babakjigar ارسال پیغام به babakjigar
 ◊ mahsasohani
۳۵۴۱۷  ◊
طلاق یه تجربه کاملا شخصیه.به گمانم بد نبود اگر درادامه پرسشتون از همصحبت هایی که این مرحله رو پشت سر گذاشته اند،نظرخواهی میکردید یا امکان ارسال پیام خصوصی می بود.
پنج شنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۹   ۱۰ : ۳۲ : ۱۲ بحث و گفتگوهای دیگر mahsasohani ارسال پیغام به mahsasohani
 ◊ Z1369
۳۵۴۰۹  ◊
سلام
درسته که طلاق یه چیز زشت توی جامعه به حساب میاد و اینکه مورد نکوهش اسلام قرار گرفته اما باید پذیرفت که صبر و تحمل هم یه حدی داره وقتی تحمل یه چیزایی زجر اور بشه باید تمومش کرد اینجاست که فکر نکنم دین و شرع هم مخالفتی داشته باشه ،مگه یه ادم چقدر عمر میکنه که بخواد به خاطر حرف مردم تا اخر عمر زجر بکشه....
باید یاد بگیریم برای خودمون زندگی کنیم نه برای مردم چون دست اخر خودمون میمونیم و روزهایی که از عمرمون گذشت و دیگه هم بر نمیگرده.....
سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۹   ۰۳ : ۳۳ : ۰۹ بحث و گفتگوهای دیگر Z1369 ارسال پیغام به Z1369
 ◊ flower18
۳۵۱۹۹  ◊
همیشه دل کندن از کوچیک ترین چیزها واسم سخت بوده من موافق موندن و تحملم اما هیچ وقت به دنبال طرد و تحسین شدن از طرف مردم نیستم معتقدم آدم هر کاریو فقط به خاطر دل خودشو وجدان خودش انجام میده تحمل میکنم حتما یه روز عوض میشه هر چقدر هم بد باشه یه آدم ذاتش از خوبیه.
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۹   ۰۴ : ۴۰ : ۱۰ بحث و گفتگوهای دیگر flower18 ارسال پیغام به flower18
 ◊ behnaz_r62
۳۵۱۷۳  ◊
کسی که بد باشه هیچوقت اصلاح نمی شه.
هم موندن سخته هم رفتن ، ولی باید یکیشو انتخاب کرد....
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۸۹   ۰۲ : ۱۴ : ۰۹ بحث و گفتگوهای دیگر behnaz_r62 ارسال پیغام به behnaz_r62
 ◊ alirezagmoghadam
۳۵۱۷۰  ◊
خیر
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۹   ۵۲ : ۲۸ : ۲۲ بحث و گفتگوهای دیگر alirezagmoghadam ارسال پیغام به alirezagmoghadam
 ◊ moha1188
۳۵۱۶۳  ◊
شاید تحمل کنم اما نه به خاطر نگاه عوام بلکه به امید اصلاح
شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۸۹   ۴۳ : ۲۵ : ۲۲ بحث و گفتگوهای دیگر moha1188 ارسال پیغام به moha1188
چاپ  |  بازگشت
◊    ◊