بحث و گفتگو زندگی

تمام شاخه‌ها
زندگی

پیشنهاد موضوع جدید
اعتیاد
افکار عمومی
اقتصاد
انتخابات
انجمن‌ها
ایده‌های جدید
باشگاه‌های ورزشی
بهداشت و سلامت
بیمه
تاریخ
خودرو
دارو و درمان
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
درخواست اطلاعات
دولتمردان و سیاستمداران
دین ، روح و روان
زندگی
سایتهای اینترنتی
سیاست
سینما
صدا و سیمای ملی ایران
فرهنگ و ادب
قوه قضاییه
قوه مجریه (دولت)
قوه مقننه
کامپیوتر و اینترنت
کتاب
کنکور
گردشگری
گردهمایی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها
ماهواره
مدارس
مدیریت شهری
مسابقات ورزشی
مطبوعات
موبایل
موسیقی
مهاجرت
نجوم
نوجوانان و جوانان
نوروز
نیروی انتظامی
ورزشکاران و مربیان
هجویات
هنرمندان و هنرپیشگان
بحث و گفتگوهای من
پرسش و پاسخ
مشاوره
هدف از ازدواج کردن چیست؟
نظر شما چیست؟
۲۹ مرداد ۱۳۸۷   |  فرستنده موضوع : alfa_69  
نمایش تصویر
تغيير وضعيت تايپ از فارسى به انگليسى با کليد F9 امکان پذير است.‌‌‌‌
تصویر می تواند حداکثر ۱۱cm X ۱۱cm باشد. در غیر این صورت عکس به این ابعاد تغییر خواهد یافت. قالب عکس انتخابی شما باید به یکی از فرمتهای "bmp" ، "gif" ، "jpg" ، "jpeg"و یا "png" باشد.حجم عکس آن حداکثر ۳۰ کیلوبایت می‌تواند باشد.
ارسال به شبکه‌های اجتماعی
 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader
نظر شما چیست؟
صفحه آخر بعدى ۲۱
 ◊ rahgozar65
۳۴۰۸۵  ◊
سلام به همه دوستان

هدف از ازدواج

وصال یار برای رسیدن به آرامش حقیقی

اون وقت در کنار یار تلاش برای رسیدن به کمال و وصال حقیقی محبوب

اما اولین حرکت رسیدن به وصال یاره و بعد ....
یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۸۸   ۳۵ : ۰۸ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر rahgozar65 ارسال پیغام به rahgozar65
 ◊ reyhan240
۲۶۳۶۵  ◊
بهتره زیاد خودتون رو اذیت نکنید چون هر کس برای ازدواج اهدافی دارد...بهتره به جای اینکه دنبال اهداف مشترک بگردیم به دنبال اهداف خودمون باشیم.....ولی این انکار نا شدنی که در نهایت همه این اهداف ما را باید به سمت ارامش هدایت بکند...

از امیر احمد برای مطلب خیلی مفیدش تشکر کنم .فکر کنم که حق مطلب رو ادا کردند...
یکشنبه ۹ فروردین ۱۳۸۸   ۱۹ : ۱۶ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر reyhan240 ارسال پیغام به reyhan240
 ◊ amirahmad20
۲۶۳۵۱  ◊
///لام

سی باور غلط در ازدواج

ازدواج باعث درمان مشکلات روانی می شود.

▪ اساس ازدواج فقط و فقط عشق است (عشق کافی است).

▪ عشق مال داستانهاست و در زندگی واقعی وجود ندارد.

▪ ازدواج راهی برای سعادتمند شدن است.

▪ ازدواج راهی برای تضمین زندگی فرزندان است (از دیدگاه والدین دختران و پسران جوان).

▪ ازدواج راهی برای پیشگیری از انحراف فرزندان است.

▪ ازدواج راهی برای فرار از مشکلات است.

▪ ازدواج راهی برای جلب رضایت والدین است.

▪ دوستی قبل از ازدواج، تضمین کننده یک ازدواج موفق است.

▪ حالا ازدواج می کنم و بعد او را تغییر می دهم.

▪ باید با کسی ازدواج کرد که از همه نظر کامل باشد.

▪ زن باید وارد یک زندگی کامل شود.

▪ مهم این است که جوان ازدواج کند، بقیه مسایل حل می شود.

▪ یک ازدواج هرچند ناموفق بهتر از تجرد است.

▪ کسی که به خانواده خود خیلی اهمیت می دهد پس حتماً در زندگی مشترک نیز موفق خواهد بود.

▪ ازدواج می کنم و بعد طلاق می دهم (می گیرم).

▪ اگر با فلانی ازدواج کنم خوشبختم، ولاغیر.

▪ ازدواج یعنی خوشبختی و رفاه.

▪ ازدواج یعنی اسارت.

▪ مهریه تعیین کننده موفقیت در ازدواج است.

▪ شاید اگر با دیگری ازدواج می کردم موفق تر بودم.

▪ زن و شوهر باید کاملاً شبیه هم باشند.

▪ زن و شوهر باید همه مسایل خود به یکدیگر بگویند.

▪ زن و شوهر باید کاملاً وقتشان را با هم بگذرانند.

▪ زن باید تابع و مطیع محض مرد باشد.

▪ شوهر باید همسرش را به همه خواسته هایش برساند؛ شوهر باید همه مشکلات او را حل کند.

▪ به هیچکس نمی توان اعتماد کرد. (مردها غیر قابل اعتمادند یا زن ها فریبکارند)

▪ چون خودم تصمیم گرفتم باید تا آخرش بروم؛ هر قولی که می دهی باید تا آخرش بایستی.

▪ زن و شوهر باید در همه مسائل اتفاق نظر داشته باشند. زن و شوهر باید تابع هم باشند.
زن و شوهر باید همه فعالیت هایشان مشترک باشد.

▪ مرد باید جلوی زنش در بیاید. به زن نباید رو داد. نباید محبتت را نشان دهی. نباید طرف مقابلت بفهمد که دوستش داری چون آن وقت سوءاستفاده می کند.

▪ افرادی که طلاق می گیرند حتماً افراد مشکل داری هستند. کسی که طلاق می گیرد حتماً آدم بدی بوده است.

▪ والدین نباید در تصمیم ما دخالت کنند اما باید زندگی ما را تأمین کنند.

▪ هر نوع زندگی بهتر از طلاق است.

▪ طلاق یعنی بدبختی.

▪ رابطه جنسی پدیده ای گناه آلود یا زشت است.

دکتر صبحی
فوق دکترای روان شناسی
یکشنبه ۹ فروردین ۱۳۸۸   ۴۹ : ۵۴ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر amirahmad20 ارسال پیغام به amirahmad20
 ◊ amiralikhan
۲۶۳۳۷  ◊
اگر منظور شما این است که هدف ازدواج باید چه باشد پاسخ دقیقی ندارد. شما اگر نیاز به عشق ورزیدن دارید یا می خواهید کامل شوید یا یک زندگی مستقل داشته باشید ازدواج برایتان مفید است. اما ازدواج در اصل برای بقای نسل است. ازدواج یک مسئولیت سنگین است و در نهایت باید به پرورش فردی منجر شود که از والدین خود بهتر و مفیدتر باشد.
یکشنبه ۹ فروردین ۱۳۸۸   ۰۱ : ۴۷ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر amiralikhan ارسال پیغام به amiralikhan
 ◊ nautilus_214
۲۶۳۲۹  ◊
چرا هیچکس یه نظر منطقی نمیده؟؟؟ این سوال بزرگ من هم هست!
اصلا چرا باید ازدواج کرد؟ هیچکدوم از دلایل شما برام قانع کننده نیست!
بچه؟
خانواده؟
کامل شدن؟
آرامش؟؟؟؟
اینها یا دلیل کافی نیست یا تضمین نشده یا غیر قابل دسترس و رویایی!
من تنها یک دلیل رو میشناسم که اگه محقق بشه میتونه برای من دلیل بشه (که تاحالا نشده) وگرنه... به قول یکی از دوستام وقتی احساس کردی هیچ کار خاصی برای انجام دادن نداری ازدواج کن!!!! یعنی اینقدر بی منطقه این داستان ازدواج برای من!
شنبه ۸ فروردین ۱۳۸۸   ۳۹ : ۳۴ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر nautilus_214 ارسال پیغام به nautilus_214
 ◊ vahidhesabi
۱۵۳۶۹  ◊
به نام او /
ازدواج برای آدم یعنی نصف راه /اون هم نصفه دوم راه .
البته به شرطی که نیمه اول راه رو تا حدودی رفته باشه .
نیمه اول رو ابتدا میگم:
بخشی از نیمه اول راه هم برمیگرده به خودسازی(هم روحی و هم مادی).
بخش دیگه نیمه اول یعنی شناخت خودت و خدا و دوست داشتن هردوی اینها .
کسی که خودش رو خوب میشناسه بهش اعتماد و اتکا داره و خودش رو هم دوست داره مطمئنا میتونه .......
یه نفر دیگه رو هم دوست داشته باشه /تکیه گاهش باشه و همراهش....
و نیمه دوم راه هم یعنی تکامل این مسیر و ازدواج .......
انتخاب یه همراه و همدم خوب واسه اینه که... هم مسیرتون بشه تو سختی ها و مشکلات و البته که شادیها.....
بچه دار شدن و ...و ارضای نیازهای ....روحی و ... هدف نیستند اینها تبعات یک انتخاب درست و یک ازدواج آگاهانه است.
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۸۷   ۰۰ : ۳۲ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر vahidhesabi ارسال پیغام به vahidhesabi
 ◊ kouroshjahed
۱۴۷۴۶  ◊
برطرف کردن نیازهای ثانویه انسان

۱ـ نیاز به تعلق

۲ـ نیاز جنسی

۳ـ نیاز عاطفی

البته امروزه مواردی نظیر چشم و همچشمی و رقابت و نیاز مادی هم جزء عوامل ازدواج بشمار می آیند! ...
دوشنبه ۸ مهر ۱۳۸۷   ۳۰ : ۱۸ : ۱۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر kouroshjahed ارسال پیغام به kouroshjahed
 ◊ sahar59
۱۳۹۲۶  ◊
قضیه اینقدر ها هم پیچیده نیست، به نظر من اصلی ترین هدف ازدواج داشتن خانواده است
حالا هدف از خانواده داشتن چیست، بگردید جوابشو پیدا کنید
شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۷   ۵۷ : ۱۲ : ۱۶ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر sahar59 ارسال پیغام به sahar59
 ◊ alfa_69
۱۱۹۰۳  ◊
سلام

حق داری من هون موقع عجله داشتم فقط برای این که زود جوابتون رو بدم درست نخوندم بعدن که دقیقخوندم متوجه شدم باز هم عذر میخوام اگه بی احترامی کردم ببخشید.
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۷   ۳۸ : ۴۰ : ۱۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر alfa_69 ارسال پیغام به alfa_69
 ◊ asrfariborz
۱۱۸۹۹  ◊
تمایل به عبور از زندگی تکراری و غوطه خوردن در یه تکرار دائمی دیگه
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۷   ۵۵ : ۳۹ : ۱۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر asrfariborz ارسال پیغام به asrfariborz
 ◊ katalina86
۱۱۸۹۷  ◊
ارامش!!!
وگویا تنها چیزی که نصیبت نمی شه همین ارامش و دچار یکنواختی می شی
گویا ادما فقط به سنت ها عمل می کنن!!!
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۷   ۲۸ : ۳۹ : ۱۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر katalina86 ارسال پیغام به katalina86
 ◊ mina2066
۱۱۸۸۶  ◊
رسیدن به آرامش.
وقتی بدونی کسی هست که با توئه پشت توئه همراه و هم مسیر توئه و میتونی همه جوره روش حساب کنی و اون هم همینطور پس به آرامش میرسی.
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۷   ۰۳ : ۴۱ : ۱۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر mina2066 ارسال پیغام به mina2066
 ◊ amirahmad20
۱۱۸۸۴  ◊
//////////////لام

کاربر محترم alfa_69

جواب قبلی من در اینجا شاید ۲ خط بیشتر نبود ولی اگر سر سری بخونید به قول شما فقط یک جوابه...
ولی اگر فکر بکنید..و تعمق کنید متوجه میشید که منظور من چی بوده...

هدف از ازدواج بچه انداختن نیست.این یکی از اهدافشه...
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۷   ۴۲ : ۴۰ : ۱۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر amirahmad20 ارسال پیغام به amirahmad20
 ◊ alfa_69
۱۱۸۷۰  ◊
قاصدک عزیز ممنون از نظرت

تا یه حدی با نظرت موافقم ولی این که صرفا این طور باشه من فکر نمیکنم یه زن وقتی ازدواج میکنه که بتونه با کمک مرد مورد علاقش که فهمیده مکمل خودشه ،خودشو اصلاح کنه اونم با همفکری و مشورت و بتونه به اهدافش با نگاهی درست برسه ، به نظرت این طور نیست ؟

راستی منظورت از قوی چیه؟ از چه لحاظ قوی؟قوی در برابر مشکلات یا..
سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۸۷   ۲۸ : ۴۷ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر alfa_69 ارسال پیغام به alfa_69
 ◊ qhaasedak
۱۱۸۲۱  ◊
سلام به همه فکر میکنم هدف ازدواج برای مردها رسیدن به دختری هست که دوستش دارن و با اون جسم و روحشون رو اروم میکنن و البته کمی هم میتونن دستور بدهند به کسی که حداقل تا چند ماه از دستوراتشون سربیچی نمیکنه اما زنها برای رسیدن به یک حمایت کننده ازدواج میکنن و هر جی حامی قویتر باشه اونها احساس ارامش بیشتر میکنن حالا این جامی قوی چه خصوصیاتی داره و یا اون دختر کامل چه خصوصیاتی داره باید جایی بحث کرد تا شرایط کمی علمی بشه و نه احساسی اما اصل بر ازدواج بر اساس سیرت خوبه نه صورت و نقاب شخصیت مرسی الفا جون
یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۸۷   ۰۹ : ۴۱ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر qhaasedak ارسال پیغام به qhaasedak
 ◊ alfa_69
۱۱۷۷۰  ◊
چرا ؟ ادم که نمیتونه تو زندگیش الکی خوش باشه آقای امیر احمد عزیز!

یعنی اگر تو یه روز ازدواج کنی برای وقت گذروندن اینکارو میکنی ؟ یا برای این که یه

نظری داده باشی این حرف رو زدی؟ البته از توجهت ممنونم ولی خوب.....
شنبه ۲ شهریور ۱۳۸۷   ۴۰ : ۲۴ : ۱۸ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر alfa_69 ارسال پیغام به alfa_69
 ◊ amirahmad20
۱۱۷۰۹  ◊
//////////////لام

هدفی نداره....

خوش باش
جمعه ۱ شهریور ۱۳۸۷   ۰۲ : ۳۱ : ۱۴ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر amirahmad20 ارسال پیغام به amirahmad20
 ◊ alfa_69
۱۱۶۹۳  ◊
نمیدونم در اصل چه نیتی دارن بعضی ها به قول دوستان برای فرار از فشار های زن اتول اینکارو میکنن بعضی ها هم......

پس چرا بعضی ها میگن ازدواج باعث درد سر یعنی اونا هدف ازدواج رو درک نکردن؟
جمعه ۱ شهریور ۱۳۸۷   ۱۲ : ۱۹ : ۱۴ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر alfa_69 ارسال پیغام به alfa_69
 ◊ saeedjanfada
۱۱۶۸۰  ◊
MARSABIT

شایدم به ارامش نرسیدن با همسر اول دلیله تعدد زوج باشه

من خودم چند نفری رو میشناسم که اینجوری بودند

ولی خیلی کم پیش میاد که به خاطر ارامش باشه!!!
جمعه ۱ شهریور ۱۳۸۷   ۴۱ : ۱۶ : ۰۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر saeedjanfada ارسال پیغام به saeedjanfada
 ◊ sh23r
۱۱۶۷۳  ◊
برای آدمای مختلف فرق میکنه این هدف

برای من شخصاً هدف از ازدواج رسیدنو رساندن به تکامله
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷   ۱۱ : ۲۰ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر sh23r ارسال پیغام به sh23r
صفحه آخر بعدى ۲۱
چاپ  |  بازگشت