بحث و گفتگو افکار عمومی

تمام شاخه‌ها
افکار عمومی

پیشنهاد موضوع جدید
اعتیاد
افکار عمومی
اقتصاد
انتخابات
انجمن‌ها
ایده‌های جدید
باشگاه‌های ورزشی
بهداشت و سلامت
بیمه
تاریخ
خودرو
دارو و درمان
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
درخواست اطلاعات
دولتمردان و سیاستمداران
دین ، روح و روان
زندگی
سایتهای اینترنتی
سیاست
سینما
صدا و سیمای ملی ایران
فرهنگ و ادب
قوه قضاییه
قوه مجریه (دولت)
قوه مقننه
کامپیوتر و اینترنت
کتاب
کنکور
گردشگری
گردهمایی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها
ماهواره
مدارس
مدیریت شهری
مسابقات ورزشی
مطبوعات
موبایل
موسیقی
مهاجرت
نجوم
نوجوانان و جوانان
نوروز
نیروی انتظامی
ورزشکاران و مربیان
هجویات
هنرمندان و هنرپیشگان
بحث و گفتگوهای من
پرسش و پاسخ
مشاوره
نظر شما در مورد " قربانی کردن " چیست ؟
(به معنی سربریدن حیوانات در مناسبت های مختلف مانند عروسی ، تولد فرزند ، خریدن ماشین ، استقبال از مسافر و ....)

۱- آیا به وجود آوردن صحنه های رقت بار دست و پا زدن و جان دادن حیوانات بی زبان ، به خصوص به هنگام شادی هایمان اگر نخواهیم بگوییم نشان از خشونت ذاتی ویا اکتسابی ما دارد،دست کم بیانگر بد سلیقه گیمان نیست؟
2-آیا کشتن وحشیانه (بخاطر بکار بردن این کلمه از تمامی سلاخان محترم عذرخواهی می کنم.) یک حیوان بی گناه زیر پای مثلا عروس نشانه احترام و ارادت ما به او می باشد ؟
3-آیا ما انسانهای به اصطلاح متمدن امروزی روش لطیف تری برای نشان دادن محبتمان به دیگران نمی شناسیم ؟
4-آیا به نظر شما ما باید به هر رسم و سنتی که از گذشتگانمان به ما به ارث رسیده است ، بدون توجه به زشتی و زیبایی آن پایبند باشیم ؟
5- آیا شما واقعا معتقدید که ریختن خون یک موجود بی گناه بلا را از شما دفع می کند ؟
6- اصولا چرا باید قربانی کرد ؟ ( چه موافق و چه مخالف هستید با ذکر دلیل توضیح دهید.)
نظر شما چیست؟
۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷   |  فرستنده موضوع : sheida56  
نمایش تصویر
تغيير وضعيت تايپ از فارسى به انگليسى با کليد F9 امکان پذير است.‌‌‌‌
تصویر می تواند حداکثر ۱۱cm X ۱۱cm باشد. در غیر این صورت عکس به این ابعاد تغییر خواهد یافت. قالب عکس انتخابی شما باید به یکی از فرمتهای "bmp" ، "gif" ، "jpg" ، "jpeg"و یا "png" باشد.حجم عکس آن حداکثر ۳۰ کیلوبایت می‌تواند باشد.
ارسال به شبکه‌های اجتماعی
 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader
نظر شما چیست؟
صفحه آخر بعدى ۲۱
 ◊ aghrabjarar
۳۸۴۵۴  ◊
سلام اولا این چه طرح مسئله ی مسخره ای است.اگر بحث بر سر کشتن حیوان است اصلا چرا درباره گوشت وفواید آن این همه بحث میشود؟همین طراح محترم سوال که به طرز ناشیانه (شاید هم ماهرانه) این سوال را مطرح کرده اند گوشت مصرف نمیکنند؟حالا اگر این گوسفند در قصابخانه ذبح شود اشکال ندارد اما اگر جلوی پای عروس سر بریده شود ایراد دارد؟ثانیا قرار نیست ما همه چیز را با مغز کوچک وعقل ناقصمان بفهمیم .خالق ما به عنوان حکیم ودانا چنین دستوری داده اطاعت میکنیم کار بیهوده ای هم نیست چون از گوشت همان قربانی هم تناول میکنیم.
واقعا بعید است در مملکت اسلامی یک سات خبری چنین مسئله ای را طرح کرده.واقعا مشکل اجتماع ما این است؟چرا موضوعاتی نظیر آمار بالای اعتیاد طلاق بیکاری اجاره خانه و... را برای بحث ومناظره وارائه راهکار مطرح نمیکنید؟
چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۰   ۱۵ : ۱۳ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر aghrabjarar ارسال پیغام به aghrabjarar
 ◊ younesgodarzbakhsh
۳۸۴۵۲  ◊
با سلام
یچیزی گفتین که اصلا با عقل جور در نمیاد.همون موجود بیچاره رو مگه شما در طول هفته چندین بار نوششششش جان نمیکنین؟؟؟؟
پس سر بریدن حیوانات حلال گوشت نه در دین نه در عرف بد نیست ولی در مورد سر بریدن تو مراسمات به نظر منم اگه تو جمع نباشه خیلی بهتره . بنظرم اگه به موسسات خیریه بدیم گوسفندو خیلی بهتره
سه شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۰   ۰۱ : ۳۸ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر younesgodarzbakhsh ارسال پیغام به younesgodarzbakhsh
 ◊ hasanahadi
۲۷۴۶۳  ◊
آخ مردم از قشنگی...
شرم باد برتو ای انسان
واقعا چطور می توانی در چشمان ملتمس یک موجود بیگناه و مظلوم نگاه کنی و سرش را با چنین قساوتی گوش تا گوش ببری ؟!
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۸   ۳۰ : ۵۹ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر hasanahadi ارسال پیغام به hasanahadi
 ◊ hasanahadi
۲۷۴۶۲  ◊
ثریا ۷۷۷ حالا که رسمه و قشنگه تو خودت دلت میاد که همچین کاری بکنی؟
( خودت حاضری با دستای خودت سر یه حیوون رو ببری؟ )
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۸   ۳۷ : ۴۷ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر hasanahadi ارسال پیغام به hasanahadi
 ◊ hasanahadi
۲۷۴۶۱  ◊
یا این یکی ؟
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۸   ۱۹ : ۴۷ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر hasanahadi ارسال پیغام به hasanahadi
 ◊ hasanahadi
۲۷۴۶۰  ◊
آیا این رفتار با یک موجود بی گناه ظالمانه نیست ؟
سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۸   ۵۸ : ۴۶ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر hasanahadi ارسال پیغام به hasanahadi
 ◊ sheida56
۲۶۸۴۳  ◊
بخشی از سخنان امام جمعه محترم کاشمرحجت الاسلام سید قاسم یعقوبی:

این که مقابل فردی که از سفر حج بازگشته است، مقابل هیئت عزاداری، مسئولان، پیش پای عروس و داماد، یا برای افتتاح و میمنت یک پروژه و... گوسفند یا حیوان دیگری ذبح کنیم هیچ کدام سنت اسلامی نیست و اگر شرایط آن رعایت نشود، امر مکروه و گاهی تبدیل به حرام می شود.

به عنوان مثال اگر این ذبحی که جلوی حاجی یا هیئت عزاداری انجام می شود، موجب مشکلات بهداشتی شود و سلامت مردم به خطر بیفتد یا مسیر عبور و مرور مردم را آلوده کند، چه از حیث نجاست و پاکی چه از حیث آلودگی های غیربهداشتی، در این صورت عمل قربانی یک امر مکروه وگاهی وقت ها حرام محسوب می شود.

این عمل که خون جلوی دسته های عزاداری یا عروس و داماد و... می ریزند، هیچ منفعتی ندارد؛ اینکه گمان می کنند رد شدن از روی خون باعث سلامتی و ایمنی می شود، در واقع خرافات و جاهلی است.

حتی گاه دیده می شود که برخی افراد، خون قربانی را روی دیوار خانه می ریزند یا به خودروی خود می مالند که این هم از خرافات است؛ در دوره جاهلی گوسفندی را می کشتند و خون آن را به دیوار کعبه می ریختند که خداوند از آن ها قبول کند ولی اسلام، این عقاید را رد کرد.

قرآن در آیه ٣٧ سوره حج می فرماید: خدا این خون ها و این گوشت ها را از شما نمی خواهد بلکه خداوند از شما پاکی و تقوا می خواهد.

با سپاس از دوست خوب انجمن جناب آقای میرهاشمی (نماینده محترم انجمن در مشهد) که این مطلب را در اختیار سایت قرار دادند.(سایت انجمن حمایت از حیوانات)

منبع: روزنامه خراسان - تاریخ انتشار 871016- شماره سریال 17173
شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۸   ۲۷ : ۴۸ : ۱۵ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر sheida56 ارسال پیغام به sheida56
 ◊ hoseinianf
۲۵۵۸۹  ◊
به راستی که چه زیبا در آیه‌ی ۳۷ سوره حج آمده است: خدا این خون‌ها و این گوشت‌ها را از شما نمی‌خواهد، بلکه خداوند از شما پاکی و تقوا می‌خواهد.
شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۷   ۰۷ : ۲۸ : ۱۵ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر hoseinianf ارسال پیغام به hoseinianf
 ◊ hasanahadi
۲۵۴۲۶  ◊
دوستان عزیز
به ذهنم رسید که در این صفحه ماجرایی از دکتر چمران برایتان بازگو کنم که شاید خالی از لطف نباشد.

شهید چمران، دوستدار تمامی خلایق خدا اسوه ی شهیدان یک ماه و اندی بعد از این که دکترچمران در سوسنگرد زخمی شد، آرام آرام با یک چوب دستی توانست به آرامی حرکت کند. چون از دو نقطه پا به شدت مجروح بود. و برای اینکه دلش آرام نداشت و شور سنگر را میزد، تصمیم گرفت برای بازدید با همان پای زخمی به خط مقدم برود. رفقایش هم تصمیم گرفتند که به شکرانه سلامتی نسبیش، گوسفندی برایش قربانی کنند و همین کار را هم کردند. اما دکتر چند ثانیه با چهره برافروخته به صحنه بریده شدن سر گوسفند خیره نگریست و از گوشت آن گوسفند هرگز نخورد. همان روز، این سطور را در وصف حال عجیب خودش وقت قربانی شدن گوسفند نوشت.

چمران یک فرمانده جنگیست. خون و آتش و ضجه و فریاد زیاد دیده است. دست و پای بریده زیاد دیده است. اما این چنین از مشاهده تصویر گوسفند قربانی، زجر میکشد. و این چیزی نیست جز منش عاشق چمران که اینگونه حال گوسفند قربانی را توصیف میکند، گویی که بارها اینگونه قربانی شده است.

یادداشت زیر از دکتر چمران است در کتاب رقصی چنین میانه ی میدانم آرزوست

امروز گوسفندی را برای من قربانی کردند. چه قدر زجر کشیدم. درد گوسفند را تا اعماق وجودم احساس میکردم. هنگامی که خون از گردنش فوران میکرد، گویی این خون من است که بر خاک میریزد. میدیدم که حیوان زبان بسته، برای حیات خود تلاش میکند. دست و پا میزند. میخواهد ضجه کند، فریاد کند، از دنیا و از همه چیز استمداد کند و از زیر کارد براق بگریزد. اما افسوس که مظلوم است و اسیر و دست و پا بسته است.

کارد به گردنش نزدیک میشود. چشمان گوسفند برق میزند. به همه اطراف میچرخد. برق کارد را میبیند. اولین فشار تیزی کارد را بر گردن خود احساس میکند. با همه قدرت خود برای آخرین بار تلاش میکند. امید به حیات، آرزوی زندگی و حب ذات در همه وجودش شعله میکشد. میخواهد زنده بماند. میخواهد از آب این عالم بنوشد. از هوای دنیا استنشاق کند. به آسمان بلند، به کوههای سر به فلک کشیده، به درختها، به گلها، به سبزه ها، به جویبارها، به صحراها، به دشتها، به دریاها، به ستارهها، به ماه، به خورشید، به سپیده صبح، به غروب آفتاب نگاه کند و از زیبایی آنها لذت ببرد.

او احساس میکند که مورد ظلم و ستم قرار گرفته، همه دنیا به او ظلم میکنند. همه دشمن او هستند. همه در مرگ او شادی میکنند. همه منتظرند که دست و پا زدن او را در خون ببینند و کف بزنند. او استغاثه میکند. التماس میکند. لااقل یک نفر منصف میطلبد. میخواهد کسی را به شفاعت بطلبد.

آخر ای انسانها ... وجدان شما کجا رفته است ؟! تمدن شما، انسانیت شما، خدا و پیغمبر شما کجاست ؟! مگر قرار نیست از مظلومین دفاع کنید ؟! چرا نمیگذارید فریاد کنم ؟!! چرا اجازه اشک ریختن نمیدهید ؟!

آه خدایا ! من فریاد این حیوان بیگناه را میشنوم. من درد او را احساس میکنم. من اشکی را که در چشمانش میغلتد میبینم. من بیگناهی او را میدانم. من میبینم که او مرا به دادخواهی طلبیده است. و من نیز با همه وجودم آماده ام که به بیگناهی او شهادت دهم. او را شفاعت کنم و از مردم بخواهم که به خاطر خدا و به خاطر من از این حیوان زبان بسته بگذرند.

من با همه وجودم میخواهم بدوم و کارد را از دست آن مرد بگیرم. میخواهم فریاد کنم دست نگه دارید. این حیوان زبان بسته را برای من نکشید. اما گویی صدای حیوان خفه شده است و حرکت من هم منجمد.

در عالم خواب، گاهی آدم میخواهد فریاد کند، ولی صدایش درنمیآید. اینجا هم چنین حالتی برای من پیش آمده است. حیوان بیگناه میخواهد فریاد کند اما صدایش درنمیآید. و من میخواهم بدوم دستش را بگیرم اما طلسم شده ام.
کارد تیز بر گردن گوسفند نزدیک میشود و من تیزی آن را بر گردنم احساس میکنم. حیوان اسیر دست و پا میزند گویی که من دست و پا میزنم. و همه فشارهای حیات و مرگ را که در آن لحظه بر گوسفند میگذرد، گویی که بر من گذشته است.
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۸۷   ۳۱ : ۳۶ : ۱۷ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر hasanahadi ارسال پیغام به hasanahadi
 ◊ hasanahadi
۲۵۱۶۳  ◊
این کاربر با نام ̎امیر احمد̎ چقدر راحت به خودش اجازه می دهد به دیگران توهین کند !

استفاده از کلمات زیر که در نوشته ایشان آمده کاملا توهین آمیز است.

̎ مسخره ها ̎ ̎ چشم سفید ̎ ̎ پر رو ̎ ̎ به شما ربطی نداره ̎

واقعا این چه طرز نظر دادن است ؟من که اگر به جای سایت بودم نه تنها این نوشته ها را درج نمی کردم بلکه کسانی را که دائما از این نوع ادبیات در نوشته هایشان استفاده می کنند را از سایت محروم می کردم .

ای کاش سایت به جای سانسور کردن عقاید کاربران اینگونه نوشته ها را سانسور می کرد . نه ؟
یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۸۷   ۴۹ : ۴۳ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر hasanahadi ارسال پیغام به hasanahadi
 ◊ narcis37
۲۰۶۰۲  ◊
سلام
خدمت سحر ۵۹عزیز
قربانی برای خدا نیست.مثل نماز یا روزه که به فرمان خداست ولی برای
او نیست.در ضمن در آئین زروانی خدای زروان هم برای خود قربانی و
یزش میکند تا صاحب فرزند(اهوره مزدا) شود که نشان میدهد او خوداثبات است.پیشنهاد میدم مطالعه کنید.
در باب سبک قربانی کردن هم مثل نماز که صبح دو رکعت و ظهر ۴ رکعته.
دلیلش چیه؟!برای من و شما و خدا مهم نیست از کجا ببری مهم اطاعت
محض و بدون چون و چراست. البته زمانی که یقین و معرفت حاصل
شد اطاعت محض مطرح میشه.
در قربانی کردن نکات مثبتی هست. اول اینکه در عید قربان چندتا فقیر
سیر میشن؟!یا چند نفر از میان اقوام به هم سر میزنن.همین صله ی رحم که میگن
دوم اینکه انسانی که در دنیا به مال و ثروتی میرسه باید بدونه که اضافی
مالش سهم بقیه است و باید ببخشه. قربانی مادی به همراه قربانی نفس هست.
در باب سلامت هم تا شما روان سالمی نداشته باشی جسم سالم نخواهی داشت.
همین پوست صورتتو ببین. یک روز که اخلاقت روبراه نیست و عصبانی یا افسرده ای چه
شکلی میشه. حالا برو تا قلب و ....
مثل بسیاری از همین مایه داران خودمون که ورزش و سونا و کوه و غذای آنچنانیشون ترک نمیشه اما فرزندشون میره خودکشی میکنه یا معتاد میشه.
نکته آخر حیات باقیه. این همه جون میکنیم نه برای چند روزه زندگی دنیا. که اگر باشه من همین الان خودکشی میکنم.پس آرامش روح پس از مرگ مهمه.یکسری به قرآن بزن.
ارادتمند
پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۷   ۳۲ : ۰۰ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر narcis37 ارسال پیغام به narcis37
 ◊ vahidhesabi
۲۰۵۹۵  ◊
قربانی کردن فقط/فقط در یه صورت بسیار عالییییییییییییییییه.
به شرط اینکه هوس هامون رو قربانی کنیم تا سد راهمون نشن /.همین.
پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۷   ۱۴ : ۳۴ : ۱۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر vahidhesabi ارسال پیغام به vahidhesabi
 ◊ sahar59
۲۰۵۹۳  ◊
کشتن حیوانات به قصد خوردن و رفع نیاز برای من قابل توجیه هست، هر چند خوشایند نیست، به هر حال دنیایی که ما در اون زندگی می کنیم تابع تنازع بقا است، به هر حال انسان اگر قدرت تسلط بر حیوانات را نداشت، قطعا خود شکار و قربانی حیوانات می شد، اما به قصد بقا، و تصورم اینه که کشتار و برهم زدن تعادل طبیعت به قصد تفریح و شکار و رسیدن به آرزوها و .. کاری ظالمانه است.
و افراط، هیچ وقت پسندیده نیست، حتی افراط در خوردن جانوران

اما از محضر دوستان یه سوال دارم، اگه جواب بدید اطلاعات من بالا بره ممنون می شم:

آفریدگار چه نیازی به قربانی یا همان کشته داره؟ یعنی چه نیازی رو ازش رفع می کنه؟ و به چه دردش می خوره؟
حالا که نیاز داره پس چرا خودش اقدام نمی کنه، یعنی باید این کار به دست یک بشر انجام بگیره؟ شاید آفریدگار به خود اون قربانی نیاز نداره، در واقع خواستار اینه که یک بشر، این عمل را انجام بده؟ و خونریزی کنه؟

بعد آفریدگار چرا اصرار داره که خون ریخته بشه؟ یعنی چرا علاقمنده که حتما با چاقو از ناحیه گردن این عمل اجرا بشه؟ یعنی شکنجه بیشتر؟

و از narcis37 هم سوال دارم
تا جایی که ما دیدیم و شنیدیم، تعریف سلامتی در مورد انسان، به تمامیت جسمانی و روانی یک فرد گفته می شود.
و تعریف شفا هم، بازیابی این تمامیت جسمانی و روانی است.
اگر طبق گفته شما باشه، پس باید مفاهیم و کلمات را از نو تعریف کرد؟

و این که ما با نگاه و حرفهامون دیگرانو می کشیم، دلیل نمی شه که به طور واقعی هم بی دلیل اقدام کنیم و جانداران را بکشیم.
پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۷   ۱۷ : ۲۸ : ۱۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر sahar59 ارسال پیغام به sahar59
 ◊ sahar59
۲۰۵۹۱  ◊
من که از خونریزی و دیدن خون چندشم می شه؛ و حتی از حرفش، اعم از جانور یا انسان. در شرایط حاد که ضعف هم می کنم. (فکر کنم جهودم من)
واسه همین هم تو این بحث تا حالا شرکت نکردم.
(تصور کنید یه پنجه خونی پشت شیشه ماشینتون)

صحبت های بعضی دوستان محتوای خشونتش خیـــــــــــــــــــــــــــــــلی بالاست!
پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۷   ۰۵ : ۰۹ : ۱۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر sahar59 ارسال پیغام به sahar59
 ◊ narcis37
۲۰۵۸۹  ◊
hoseinianf
سلامتی همیشه به زنده ماندن نیست. عزیز سفر کرده شفایش در رفتنش بود.
البته درک این مسئله یک کم سخته!
روزی چند بار با نگاهها و حرفهامون آدما رو میکشیم. حالا کشتن حیوانات اینقدر سخته؟!
راستی خدا برات پیغام فرستاد یک سر برو پیشش میخواد برات توضیح بده چرا قربانی حیوانات رو که در تاریخ ادیان قدمتی دیرینه دارد رو گذاشته!
همه ی امراض انسان به روحش برمیگرده. روح هم این دنیا و اون دنیا نداره. اگه اینطور باشه چرا فاتحه میخونید برای مرده یا ....
پنج شنبه ۲۸ آذر ۱۳۸۷   ۳۸ : ۳۱ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر narcis37 ارسال پیغام به narcis37
 ◊ kouroshjahed
۲۰۵۴۰  ◊
هر رسمی چون فقط رسمه که قشنگ نیست !

باید برای رشد فکر و کیفیت زندگی انسان هم مفید باشه ...

روانشناسی نشون داده مشاهده صحنه های خشن از جمله کشتن حیوانات و انسان اثرات منفی روانی داره ...

در دوران قدیم که سیستم های مدرن و مکانیزه کشتن گاو و گوسفند برای استفاده خوراکی وجود نداشت به این شکل قربانی می کردند ...

الان چندین و چند قرن می گذره ...
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۸۷   ۴۷ : ۱۴ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر kouroshjahed ارسال پیغام به kouroshjahed
 ◊ soraia777
۲۰۲۶۹  ◊
رسمه قشنگه!
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۷   ۴۵ : ۱۵ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر soraia777 ارسال پیغام به soraia777
 ◊ kouroshjahed
۲۰۲۶۲  ◊
بهر حال انسان مجبور است برای مصرف خوراکی حیواناتی مانند گاو و گوسفند را بکشد

اما کشتن حیوانات در مقابل چشمان افراد و خصوصا کودکان آثار مضر روانی دارد ...
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۷   ۴۸ : ۳۸ : ۲۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر kouroshjahed ارسال پیغام به kouroshjahed
 ◊ SETAYESH8789
۲۰۲۳۱  ◊
من خودم به شخصه این جور چیزا رو خرافات میدونم که مثلا اگه قربانی کنیم رفه فلان و

فلان میشه همش کشکه ولی از بزرگترها اگه بپرسیم میگن نه این یه رسمه و رفع

فلان و فلان میشه ولی پس چرا خدا از پیامبرش خواست این کارو بکنه؟؟؟؟
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۷   ۳۹ : ۵۵ : ۱۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر SETAYESH8789 ارسال پیغام به SETAYESH8789
 ◊ ghalbeshekaste
۲۰۱۷۲  ◊
قربانی کردن یک رسم و سنت هست
اما نه تنها در اسلام
بلکه در تمام آیین های قبل از اسلام هم بوده و هنوز هم هست
حتی در دین زرتشتی یعنی دین قدیم ایرانیان
قربانی کردن برای خودش فلسفه ای داره که اگر واردش بشید به خوبی هاش پی میبرید
پس سعی نکنید همه چی رو با عینک ظاهری نیگا کنید
یه کم عمقی فکر کنید
عمقی ببینید
عمقی بیاندیشید
بی خود دین و نیاکان رو نبرید زیر سوال
جمعه ۲۲ آذر ۱۳۸۷   ۱۸ : ۲۶ : ۰۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر ghalbeshekaste ارسال پیغام به ghalbeshekaste
صفحه آخر بعدى ۲۱
چاپ  |  بازگشت