بحث و گفتگو زندگی

تمام شاخه‌ها
زندگی

پیشنهاد موضوع جدید
اعتیاد
افکار عمومی
اقتصاد
انتخابات
انجمن‌ها
ایده‌های جدید
باشگاه‌های ورزشی
بهداشت و سلامت
بیمه
تاریخ
خودرو
دارو و درمان
دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی
درخواست اطلاعات
دولتمردان و سیاستمداران
دین ، روح و روان
زندگی
سایتهای اینترنتی
سیاست
سینما
صدا و سیمای ملی ایران
فرهنگ و ادب
قوه قضاییه
قوه مجریه (دولت)
قوه مقننه
کامپیوتر و اینترنت
کتاب
کنکور
گردشگری
گردهمایی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها
ماهواره
مدارس
مدیریت شهری
مسابقات ورزشی
مطبوعات
موبایل
موسیقی
مهاجرت
نجوم
نوجوانان و جوانان
نوروز
نیروی انتظامی
ورزشکاران و مربیان
هجویات
هنرمندان و هنرپیشگان
بحث و گفتگوهای من
پرسش و پاسخ
مشاوره
دوران عقد و مدت زمان آن
اصلا آیا زمانی به عنوان دوران عقد باید وجود داشته باشد یا نه مراسم عقد وازدواج را باید یک جا برگزار کرد؟
نظر شما چیست؟
۲۳ آبان ۱۳۸۶   |  فرستنده موضوع : m_moosavi_z  
نمایش تصویر
تغيير وضعيت تايپ از فارسى به انگليسى با کليد F9 امکان پذير است.‌‌‌‌
تصویر می تواند حداکثر ۱۱cm X ۱۱cm باشد. در غیر این صورت عکس به این ابعاد تغییر خواهد یافت. قالب عکس انتخابی شما باید به یکی از فرمتهای "bmp" ، "gif" ، "jpg" ، "jpeg"و یا "png" باشد.حجم عکس آن حداکثر ۳۰ کیلوبایت می‌تواند باشد.
ارسال به شبکه‌های اجتماعی
 Facebook  Twitter  Friend Feed  Delicious  Google Reader
نظر شما چیست؟
صفحه آخر بعدى ۲۱
 ◊ baran_33
۳۴۱۴۳  ◊
به نظر من وجود یه دوره عقد بعد از نامزدی لازمه.چوه یه قسمت مهمی از شناخت
طرفین از هم دیگه همون موقع حاصل میشه.که این مدت تا یه سالش منطقی به نظر میرسه اما بیشتر که شد مشکل پیش میاره.میشناسم زوجهایی رو که تا یه سال اول هیچ مشکلی نداشتن اما این دوره عقدشون بس که طولانی شد(۳سال) دچار مسائلی شدن که تا یه مدت زیادی بعد از عروسی باهاش درگیر بودن. تو همین مدت هم خوبه که به اندازه لازم به خودشون و مسائلشون و طرز فکر و نحوه ی زندگی همسر شون توجه داشته باشن.بعضی چیزا تو زندگی هست که واقعا به این آسونیا نمیشه حلش کرد و شاید جدایی تو همون مراحل اولیه بهترین راه حل باشه.
پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۸   ۴۵ : ۰۸ : ۲۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر baran_33 ارسال پیغام به baran_33
 ◊ rahgozar65
۳۴۰۸۱  ◊
این کاملا به دوران نامزدی بستگی داره ولی به نظر من دیگه از ۶ماه بیشتر نشه
یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۸۸   ۲۴ : ۰۷ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر rahgozar65 ارسال پیغام به rahgozar65
 ◊ baby321
۲۶۰۸۶  ◊
دوستان به نا به خواست دوست عزیزمون سامان.

افراد زیر دیپلم حق نظر دادن ندارن .
جمعه ۳۰ اسفند ۱۳۸۷   ۲۲ : ۳۵ : ۱۴ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر baby321 ارسال پیغام به baby321
 ◊ arzoz
۲۵۷۸۳  ◊
دوران نامزدی باید به اندازه و کافی برای شناخت باشد
نه دوران عقد!
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۷   ۰۹ : ۰۶ : ۲۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر arzoz ارسال پیغام به arzoz
 ◊ kasaeyan
۲۵۷۷۸  ◊
حتما.برای شناخت بیشتر لازم و ضروری است.شاید در این دوران فهمیدند که به درد هم نمیخورند.جلوی ضرر را هر جا بگیری منفعت هست
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۷   ۵۴ : ۳۲ : ۱۵ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر kasaeyan ارسال پیغام به kasaeyan
 ◊ saman_sdf
۲۵۷۷۰  ◊
واقعا دیگه این سایت شورشو درآورده !!!
طرف هنوز دیپلمشو نگرفته تو همچین مباحث مهمی نظر میده !!!
آخه یکی نیست..............................!!!
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۷   ۱۰ : ۵۹ : ۱۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر saman_sdf ارسال پیغام به saman_sdf
 ◊ aftabgardon77
۲۵۷۶۸  ◊
برای شناخت هم چند ماه نامزد باشن بعد که عقد کردن وجشن گرفتن بدون وقت تلف کردن برن و جشن عروسی رو بگیرن
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۷   ۰۲ : ۵۸ : ۱۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر aftabgardon77 ارسال پیغام به aftabgardon77
 ◊ baby321
۲۵۷۶۷  ◊
به نظر من باید هر دوش یه جا باشه به شرط اینکه قبلا چند ماهی با هم رابطه داشته باشن یعنی همدیگرو بشناسن.
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۷   ۲۰ : ۳۷ : ۱۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر baby321 ارسال پیغام به baby321
 ◊ mozhganramezani
۲۰۰۸۵  ◊
سلام

بنظر من باید حداقل ۶ ماه تا یک سال طول بکشه تا هم پسر و دختر خودشان را برای ازدواج آماده کنند. هر چیزی مشکلات خودش را دارد در زندگی همه چیز هم سخت است ولی یک عمر زندگی را باید حداقل با شناخت کامل از طرفین آغاز کرد.
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۷   ۱۱ : ۲۲ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر mozhganramezani ارسال پیغام به mozhganramezani
 ◊ z_yaghoobi
۲۰۰۷۸  ◊
سلام

به نظر من عقد و عروسی باید با هم باشه..

من یه سال عقد بودم ..خیلی بهم سخت گذشت!!!

بازم بستگی به دختر و پسر داره..
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۷   ۵۲ : ۲۱ : ۱۱ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر z_yaghoobi ارسال پیغام به z_yaghoobi
 ◊ racon
۱۹۷۸۵  ◊
اونکه بله.باید باشه.هر چی بیشتر بهتر...
خونه باباتی.نمی خواد خرج بدی.مامانت کاراتو میکنه.از همه مهمتر شوهرم داری...
دیگه از خدا چی میخوای؟!!....

ولی خداییش دو سال بسه...بیشتر از این ممکنه عواقب جبران ناپذیری داشته باشه...

مراسم عقد و عروسی هم نباید یکی باشه.مگه ادم چند بار ازدواج میکنه که این دو تارو یکی کنه.میتونه ساده تر برگزار بشه...
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۷   ۰۱ : ۳۰ : ۰۹ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر racon ارسال پیغام به racon
 ◊ kazemarshad
۱۴۶۸۴  ◊
من نمی دونم. بهتره فرار کنیم! من میگم عروس و داماد باید عقد رو که خوندن برن! برن آقا دیگه هم پیداشون نشه! هیچی هم نمی خواد ببرن با خودشون! برن یه جنگلی جایی زندگیشونو شروع کنن حالشو ببرن! فرار کنن از مردم و حرف مردم! ها؟ مگه چند بار زندگی می کنن که واسه این مردم زندگی کنن؟
یه جنگل یه رودخونه زیر سایه یه چنار دو دست برگ درخت برای پوشش و خلاص آقا جون! خلاص! همین!!!
یکشنبه ۷ مهر ۱۳۸۷   ۵۶ : ۲۲ : ۱۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر kazemarshad ارسال پیغام به kazemarshad
 ◊ mbazarghan
۱۴۲۳۸  ◊
سلام
به نظر من اول دوران نامزدیه که خانواده ها با هم بیشتر آشنا بشن تا اونجا هم که من شنیدم بین ۲ ال ۵ هفته بعدش دوران عقد که تا اینجا یعنی خانواده های طرفین همدیگر رو شناختن و دختر خانم و آقا پسرم به این نتیجه رسیدن که خیلی از افکارو عقایدشون تا اینجا بیشتر در گفتارالبته با هم یکیه اما بعد عقد که اصولا متاسفانه بیشتر صرف خرید عروسی می شود که بایدطرفین حالا که دیگر رسما زن و شوهرن رفتار و اخلاق همدیگرو در عمل ببینن این دورانم فک می کنم نباید زیاد باشه چون حتما قبلا دوران نامزدیرو گذراندیم تا اونجا که یادمه نباید بیشتر از ۷ماه باشه دوران عقد فک می کنم بیشتر همدیگرو آزمایش کنیم بهتر باشه
پس به ترتیب دوران نامزدی که میشه زمان آشنایی هر دو خانواده تا تصمیم بله گفتن دختر خانم
بعد دوران عقد برا شناخت بیشتر زیاد نباشه که وسواسیت ایجاد کنه
بعدشم به سلامتی و مبارکی ازدواجکه با هم سازگار باشیم و گذشت کنیم

ان شاء الله همه ما عاقبت بخیر بشیم ̎ تقریبا شب بیست وسوم(قدر) رمضان آخرین فرصت بخشش̎
سه شنبه ۲ مهر ۱۳۸۷   ۴۱ : ۰۸ : ۱۶ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر mbazarghan ارسال پیغام به mbazarghan
 ◊ romisash
۱۳۲۳۵  ◊
به نظره من همه چیز بستگی به دختر و پسر داره. به جنبه شون و به سنشون.
هرچی سن بالاتر باشه زمان عقد کمتر و حتی همزمان با مراسم ازدواج باشه بهتره.
با نظره OSTAD-e موافقم.
شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۸۷   ۲۰ : ۱۰ : ۱۷ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر romisash ارسال پیغام به romisash
 ◊ ostad_e
۱۱۴۹۲  ◊
سلام
به نظر من دوران عقد لازمه اما نه زیاد. با عروسی هم نباید که نه اما بهتره یکی نباشه . اگه شناختی باشه طرفین به نظرم در دوران نامزدی کمی به دست می آرن اگه مشکل محرم بودن باشه یه صیغه محرمیت در دوران نامزدی فکر نکنم ایرادی داشته باشه البته با رعایت کردن شرایط آن . زمان عقد هم نباید طولانی باشه باید کمتر از یک سال باشه چون با توجه به سنت های ایرانیان و دور بودن طرفین از هم باعث بروش اشکالاتی در آینده در بارور شدنشان می شود . در هر حال به نظرم دوران عقد لازمه ولی زمانش باید کم باشه .
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۷   ۳۵ : ۱۵ : ۰۰ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر ostad_e ارسال پیغام به ostad_e
 ◊ shiiriin_00
۶۸۱۲  ◊
نمی دونم ... خدایا اگه برای شما اینجوریه پس من چی باید بگم؟
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۸۷   ۴۴ : ۳۷ : ۱۴ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر shiiriin_00 ارسال پیغام به shiiriin_00
 ◊ sheidalove
۶۸۰۸  ◊
طولانی بودن این دوران مشگل خواصی پیش نمیاره من خودم نزدیک به۲۵ ماه نامزد بودم و نزدیک به ۳۰ ماه در دوران عقد بسر میبردم اما فقط سخت بهم میگذشت چون موقعیت ازدواج را نداشتم
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۷   ۴۷ : ۱۶ : ۲۳ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر sheidalove ارسال پیغام به sheidalove
 ◊ red66
۶۸۰۱  ◊
به عقیده من بله دوران عقد و ازدواج باید جدا از هم برگزار شود حتی با فاصله یک روز
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۷   ۴۶ : ۵۹ : ۱۶ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر red66 ارسال پیغام به red66
 ◊ farinaz13
۶۷۹۳  ◊
به نظر من باید یک جا برگزار بشه. این بهترین راهه!
هیچ مشکلی هم به وجود نمی‌یاد. هیچ مشکلی!
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۷   ۰۳ : ۵۴ : ۱۶ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر farinaz13 ارسال پیغام به farinaz13
 ◊ papirooos
۶۷۹۱  ◊
سلام. سوال جالب است.به نظر من بستگی به خانواده ها دارد.عده ای دوران نامزدی را طولانی و دوران عقد را کوتاه می گیرند و عده ای دیگر برعکس.
ولی به نظر من دوران عقد اگر طولانی باشد کشمکش به وجود می آید. دوران نامزدی طولا نی تر باشه بهتره.حالا بعضی ها هم یک صیغهس محرمیت با تاریخ انقضا هم می خونند که رفت و امد ها راحت تر و شناخت بیشتر بشه.
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۷   ۵۶ : ۳۵ : ۰۲ | لینک ثابت بحث و گفتگوهای دیگر papirooos ارسال پیغام به papirooos
صفحه آخر بعدى ۲۱
چاپ  |  بازگشت